Powrót do strony głównej

SZKOLNE AKTUALNOŚCI

 

**********************************************************************************

27 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący rok szkolny 2013/14

Na zdjęciu nasi absolwenci z wychowawczynią p. Jolantą Chrobak

Zapraszamy do galerii foto!

IMG_0293

*********************************************************************************

Drodzy rodzice!

Informujemy wszystkich zainteresowanych „Nocką w szkole”, że nocka odbędzie się 02 lipca 2014 roku, od godziny 17.00 po południu do godz. 9.00 dnia następnego. Chętne do wzięcia udziału w nocce dzieci, powinny do poniedziałku  30 czerwca 2014 roku,  zapisać się na listę i wpłacić wpisowe 5 zł. Każde dziecko powinno mieć ze sobą materac, śpiwór, ulubiony jasiek lub przytulankę, piżamę, przybory toaletowe i ręcznik. Można zabrać ulubioną baśń do wspólnego przeczytania podczas wieczoru bajki oraz przekąskę na noc filmową - dla wytrwałych. Ponadto, każde dziecko obowiązkowo powinno zabrać dobry humor, miły uśmiech i wspaniały nastrój, którym należy obdarować innych, abyśmy wszyscy byli radośni i zadowoleni ze wspólnego przebywania.

 

************************************************************************************

W środę 25 czerwca w Centrum Kultury w Głuchołazach uczennice naszej szkoły: Klaudia Konończuk i Martyna Twardosz odebrały Stypendia Burmistrza Głuchołaz za wybitne wyniki w nauce za rok szkolny 2013/14. Uczennicom i dumnym rodzicom GRATULUJEMY!

IMG_0102IMG_0105

**********************************************************************************

******************************************************************************

W dniach 16-18 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Karpacza

10462525_547143385395178_198989170877420980_n

Na Śnieżce (1603 m n.p.m.)

**********************************************************************************

Podsumowanie projektu „Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa

Jezior i Gór”

          13 czerwca 2014 r. obyło się w Sali Widowiskowej Domu Kultury podsumowanie projektu pt. „Kulturalne i turystycznego skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.

Podczas uroczystej gali podsumowującej projekt  zaprezentowały się wszystkie grupy warsztatowe.  Dyrektor Centrum Kultury Jan Ćwiek wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie : koordynatorom, prowadzącym warsztaty, nauczycielom szkół uczestniczących w projekcie itp. Podziękował  im za włożony , zaangażowanie oraz efekty.

Galę rozpoczął  spektakl teatralny pt. „Sen Juliana”, który miał już trzecią odsłonę i ponowie został przyjęty gromkimi brawami i wywołał dużo uśmiechu na twarzach zgromadzonych.

Następnie  na dużym ekranie  wyświetlono prezentację multimedialną, której głównym celem było przedstawienie rezultatów prowadzonych warsztatów - tanecznych , muzycznych, teatralnych  oraz turystycznych.

W dalszej części programu odbył się pokaz tańca  poszczególnych grup tanecznych , który również dostarczył wielu  pozytywnych emocji i wrażeń. Następnie  wręczone  zostały dzieciom i młodzieży pamiątkowe koszulki oraz foldery, który był efektem  warsztatów plenerowych plastycznych i fotograficznych  uczniów klas 4- 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Głuchołazy. Uczestnicy tej części projektu w trakcie dwóch miesięcy skrzętnie szlifowali swój kunszt fotograficzny, plastyczny oraz literacki pod okiem doświadczonych opiekunów.  Zwiedzali również miejsca obejmujące  obszar Nyskiego Księstwa Jezior  i Gór , po to by stworzyć folder widziany ich oczyma.

Mogą być dumni, że są twórcami wydawnictwa, ponieważ  teksty, zdjęcia oraz rysunki wykonane są przez uczestników projekt, czyli przez nich samych.

     Na koniec  programu poproszono  na scenę pozostałych uczestników : (łącznie  136 osób),   im również wręczono pamiątkowe foldery i koszulki. Koordynatorzy podziękowali swoim grupom i prowadzącym warsztaty za  atmosferę podczas zajęć, twórcze zaangażowanie w projekt oraz wspaniałe efekty prawie trzymiesięcznej   pracy.   Zaproszono również  wszystkich gości do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczestników projektu z terenu LGD ( Paczkowa, Otmuchowa, Nysy i Głuchołaz) do Galerii Domu Kultury.

 Koordynator projektu: Małgorzata Osiadły

 

IMG_3537

                 

                            Koordynator projektu: Małgorzata Osiadły

 

********************************************************************

W niedzielę 15 czerwca, w godz. 14.00-20.00 na boisku przy szkole podstawowej w Nowym Świętowie odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorami festynu byli: Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Nowym Świętowie, nauczyciele oraz Stowarzyszenie „Sami Sobie” z Wilamowic Nyskich. Idea pikniku była prosta; spotkajmy się wszyscy: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy na wspólnej zabawie, razem spędźmy niedzielne popołudnie. Impreza odbyła się dzięki wsparciu prywatnych sponsorów, firm oraz instytucji: Starostwa Powiatowego i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach.

Było przygotowanych wiele ciekawych atrakcji:

·         występ wrocławskiej grupy „ONiSPRAWNI”, która zaprezentowała program „I Kto Tu Jest Niepełnosprawny” – czyli „NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS”,

·         piknik prowadził DJ Case

Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc w organizacji PIKNIKU

i ZAPRASZAMY ZA ROK

1555286_609173735848454_570058690454737209_n

10410533_1421271458154580_7901186926388372231_n

Zapraszamy do galerii foto

***********************************************************************

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

zyj z pasja krzywe A4

*************************************************************************

W niedzielę 1 czerwca nasi drugoklasiści przystąpili do I Komunii Świętej.

1003390_603504523082042_242119869848088124_n

*************************************************************************

Zaczarowany Świat - Projekt FŚNiT - Opole 27.05.2014 logof

We wtorek 27 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pn. "Zaczarowany Świat" w ramach projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

 

IMG_9535

**************************************************************************

17 maja zakończyliśmy realizację szkolnego projektu „Żyj zdrowo i kolorowo”, choć mamy nadzieję, że wiedza, umiejętności i nawyki wykształcone  w czasie jego realizacji pozostaną u naszych uczniów na długo.

W piątek zawitaliśmy w gościnnych progach świetlicy wiejskiej w Wilamowicach. W tym dniu czekało na nas wiele atrakcji:

·         Obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą zdrowemu odżywianiu uczniów

·         Dzieciaki w grupach zadaniowych zbudowały piramidy żywieniowe

·         Był czas na zabawy integracyjne i zajęcia plastyczne

·         Nauczyliśmy się niełatwej sztuki składania serwetek i dekoracji stołów

·         Uczniowie pod fachowym okiem pań ze Stowarzyszenia Sami Sobie samodzielnie przygotowali smaczne i zdrowe sałatki warzywne i owocowe

·         Przypomnieliśmy zasady savoir vivre obowiązujące przy stole

·         Na zakończenie nastąpiła degustacja przepysznych sałatek

Pełni pozytywnej energii zabieramy się teraz do pracy nad kolejnym projektem

IMG_0686IMG_0727

******************************************************

W sobotę 17 maja, nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kaligraficznych z p. Beatą Klimecką i drukarskich z p. Iwoną Jakóbczak w ramach X Biesiady Czytelniczej w Centrum Kultury w Głuchołazach

*******************************************************

24 maja 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Mistrzostwach Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym w Hali GOSiR w Głuchołazach. Świetne miejsca w swoich kategoriach zajęli uczniowie: Wiktoria Talarczyk -2 miejsce, Wojciech Jankowicz - 3 miejsce, Dawid Frankiewicz - 3 miejsce, Lucjan Frankiewicz - 3 miejsce, Aleksandra Pietrzykowska - 3 miejsce oraz Tomasz Pietrzykowski. Gratulujemy uczniom i trenerowi sensei Januszowi Łydce

IMG_9384

*********************************************************************

Centrum Kultury- Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach realizuje projekt „Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.

7 maja 2014 r. odbyła się niestety już ostatnia , tym razem piesza wycieczka  po atrakcyjnych miejscach . Naszą wycieczkę  rozpoczęliśmy od głuchołaskiego rynku. Tutaj ponownie niezbędny okazał się  nasz głuchołaski przewodnik Jerzy Chmiel, który podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą min. na temat głuchołaskiej lipy, Kościoła Św. Wawrzyńca, Kościoła Gimnazjalnym. Następnie całą grupą udaliśmy się w kierunku Bramy Górnej , po to by zrobić  kilka zdjęć, które zapewne przydadzą się do powstającego foldera. Atrakcyjnym punktem naszej wycieczki była również fontanna przy skwerze im. Kawalerów Uśmiechu, która również została uwieczniona na papierze przez uczestników projektu. W części zdrojowej naszego miasta poznaliśmy tradycję wydobywania złota. Odwiedziliśmy również część Parku Zdrojowego, tutaj zrobiliśmy zasłużony odpoczynek, który nie trwał zbyt długo, ponieważ w tym dniu zmagaliśmy się z bardzo zmienną aurą pogodową. Naszym głównym celem była studnia Świętego Jakuba znajdująca  się pomiędzy piątą a szóstą stacją głuchołaskiej Drogi Krzyżowej niedawno świeżo odrestaurowane. Warto wspomnieć także o tym ,iż w miejscu znajdującej się studni Św. Jakuba wybudowanej  jesienią 2013r. bierze początek głuchołaski odcinek pielgrzymkowy do  Santiago di Compostela w Hiszpanii, który został również niedawno oznakowany przez symboliczną żółtą muszlą. Naszą wycieczkę warsztatową uwiecznioną wieloma ciekawymi zdjęciami zakończyliśmy  udanym ogniskiem i zabawami integracyjnymi prowadzonymi przez niezawodnego Grzegorza Ptaka w Ośrodku Czerwony Kozioł w Głuchołazach.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i my również żegnamy się z częścią praktyczną czyli wycieczkami i warsztatami, które były integralną częścią projektu, ale tak naprawdę  finał nastąpi podczas promocji powstającego wydawnictwa, do którego materiały skrzętnie jeszcze gromadzimy. Przez ponad dwa miesiące ciężko pracowaliśmy uczestnicząc w części warsztatowo-wycieczkowej: wykonując fotografię odwiedzanych miejsc, prace plastyczne podczas plenerów oraz pisząc teksty, które będą stanowić całość foldera . Teraz do pracy nad składem graficznym i wydaniem foldera „biorą się” nasi opiekunowie i prowadzący warsztaty.

13 czerwca 2014 r. w Centrum Kultury w Głuchołazach  podczas gali podsumowującej cały projekt: „Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór” zaprezentujemy folder autorstwa uczniów naszej Gminy i mamy nadzieję, że będzie on nie tylko wspomnieniem wspaniałej prawie 3 miesięcznej przygody i integracji międzyszkolnej, ale również efektem ciekawej, twórczej i efektownej pracy  utalentowanych i zdolnych dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za wykonywanie swoich zadań z pasją, oddaniem i zainteresowaniem. Tradycyjnie składamy gorące słowa uznania panu przewodnikowi Jerzemu Chmielowi za profesjonalizm ,Grześkowi Ptak za całokształt oraz nauczycielom Joannie Szczeblowskiej, Krystynie Wojdyle ,Tomaszowi Jurek za  pomoc w trakcie  trwania całego projektu. Dziękujemy również panu Janowi Ćwiek dyrektorowi Centrum Kultury  oraz  Markowi Dudzie z Ośrodka Czerwony Kozioł w Głuchołazach za możliwość zorganizowania ogniska na koniec wycieczki.   

koordynator projektu Małgorzata Osiadły

IMG_3175

*****************************************************************************************

Realizacja projektu „Żyj zdrowo i kolorowo”- działania w ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Zdrowe śniadania

W środę 14 maja naszą szkołę opanowały nowalijki!!!!

Każda klasa przygotowywała wspólnie drugie śniadanie składające się z owoców i warzyw. Były wiosenne kanapki, owoce, świeżo wyciskane soki.

Nawet szkolne niejadki ze smakiem zajadały się pysznościami, które tego dnia panowały na klasowych stołach.

Dzieciaki nadal przestrzegają podjętych zobowiązań: DO SZKOŁY NIE PRZYNOSIMY SŁODYCZY I CHIPSÓW!!!

***********

Realizacja projektu „Żyj zdrowo i kolorowo”- działania w ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Spotkanie z pielęgniarką szkolną

Wszystkie klasy spotkały się z pielęgniarką szkolną, która przypomniała naszym uczniom o zasadach higieny .

************

Realizacja projektu „Żyj zdrowo i kolorowo”- działania w ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Aktywne przerwy

Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Gminnej Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Głuchołazach zakupiliśmy dla każdej klasy zestawy sportowo-rekreacyjne: paletki, piłki, skakanki, serso, ringo, gumy do grania. Uczniowie z radością wykorzystują przekazany sprzęt na przerwach wspólnie bawiąc się i integrując. Rodzice i nauczyciele starają się nauczyć  najmłodszych zapomnianych gier i zabaw podwórkowych. Największym hitem aktywnych przerw jest gra w gumę, w której mistrzami są …Panie nauczycielki J ,

 

***********************************************************************************************

W ramach realizacji projektu „Szkoła Współpracy” rozpoczęliśmy w naszej szkole  realizację projektu edukacyjnego „Żyj zdrowo i kolorowo”    ( 05.05-16.05.2014)

Uczniowie, rodzice i nauczyciele ustalili i wspólnie prowadzą  szereg  działań , które maja na celu między innymi: wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych, propagowanie aktywności fizycznej, dbałość o higienę osobistą. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy:

·         Debatę pt.”Co to znaczy zdrowo żyć?”

·         Ustalono z uczniami kontrakt, w ramach którego do szkoły nie przynosimy słodyczy i chipsów

·         Dzień sportu

Przed nami jeszcze spotkanie z pielęgniarką szkolną poświecone higienie osobistej, aktywne przerwy- propagowanie dawnych gier i zabaw podwórkowych, zdrowe śniadania oraz  happening  projektu, na który zaplanowano wiele niespodzianek.

*************************************************************************************************

W sobotę 3 maja delegacja naszej szkoły (Klaudia Konończuk, Jan Kwit, Marcelina Kocierz) pod opieką p. Agnieszki Kurosad-Bilińskiej wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach.

 

20140505_19150320140503_115316

 

*************************************************************************************

***************************************************************************************

W środę 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji ŚWIĄT MAJOWYCH

O konstytucji 3 maja, Hymnie Narodowym, Fladze Narodowej oraz Unii Europejskiej…

IMG_9183

*************************************************************************************

W dniu kanonizacji Św. Jana Pawła II i Św. Jana XXIII uczniowie naszej szkoły, absolwenci oraz rodzice pod okiem p. Magdy Kwit przygotowali oprawę nabożeństwa dziękczynnego, które odbyło się w miejscowym kościele.

JJP-01

***************************************************************

Nasza katechetka p. Maria Dygnos wraz z uczniami przygotowała wraz z uczniami poruszającą inscenizację Drogi Krzyżowej, która dla całej społeczności lokalnej została przedstawiona w kościele parafialnym w okresie Wielkiego Postu.

droga krzyżowa

*******************************************************************

W  środę przed świętami Wielkiej Nocy uczniowie klasy II przygotowani przez wychowawczynię Barbarę Dobrzycką- Baścik w ciekawej formie zaprezentowali zebranym polskie tradycje i zwyczaje związane z okresem Wielkiego Tygodnia i świąt. Były palmy, mazurki, pisanki oraz wiele zabawy i śmiechu przy dyngusie.

DSC03201

****************************************************************

16 kwietnia 2014 r. odbyła się druga w ramach projektu  „Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”  plenerowa wycieczka  tym razem do Otmuchowa. Pogoda w tym dniu nie rozpieściła nas i przysłowie „kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” się sprawdziło. Nie zniechęciło to jednak młodych uczestników projektu, którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, pod okiem ekspertów- Grzegorza Ptaka i Edmunda Szłapki, wykonywali ciekawe zdjęcia i prace plastyczne. Po raz drugi niezbędny okazał się nasz głuchołaski przewodnik Jerzy Chmiel, który podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą na temat Otmuchowa, jego zabytków, legend i okolic miasta. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy na rynku, gdzie podziwialiśmy piękny zegar słoneczny umieszczony na gmachu jednej z kamienic miasta. Jednym z ważniejszych zabytków Otmuchowa jest zapewne przepiękny barokowy Kościół, który zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach warsztatów.  Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku otmuchowskiego. Poznanie jego historii było możliwe dzięki uprzejmości pani Natalii Zdonek, która w ciekawy sposób przedstawiła nam wiele ciekawostek związanych z zamkiem. Warsztaty plastyczne odbyły się w jednej z sal zamkowych. Uczestnicy zajęć plastycznych mogli wykonać swoje prace twórcze w zamku, co było zapewne dodatkową atrakcją wycieczki. Z kolei nasi „mali fotografowie” wyruszyli w miasto aby móc wykonać swoje zadanie. Pomimo niesprzyjającej pogody udało im się wykonać wiele ciekawych fotografii. W trakcie naszej wycieczki nie mogliśmy pominąć pięknego jeziora, więc w drodze powrotnej pozwoliliśmy sobie na krótki przystanek nad Jeziorem Otmuchowskim, który był dla nas zwieńczeniem tego obfitego w atrakcje dnia. Opiekunem był p. Tomasz Jurek

IMG_9147IMG_9153

 

****************************************************************

zyczenia wielkanocne 2013-002

życzy

Społeczność Szkolna

Publicznej Szkoły Podstawowej

w Nowym Świętowie

**************************************************************

W niedzielę palmową 13 kwietnia przed kościołem parafialnym w Nowym Świętowie odbył się KIERMASZ CIAST I SŁODKOŚCI.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie kiermaszu.

Zdjęcie0289Zdjęcie0290Zdjęcie0288

******************************************************************

LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

PRZY  PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W NOWYM ŚWIĘTOWIE

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Grupa 3 i 4 latków:

1.     Badocha Borys

2.     Baziuk Fabian

3.     Czerwiński  Maciej

4.     Dobruk Aniela

5.     Gurbisz Piotr

6.     Jabłoński Bartosz

7.     Jaworska Inga

8.     Król Tymoteusz

9.     Łódź Bartłomiej

10.                       Malec Karolina

11.                       Skrętkowicz Maciej

12.                       Szałapata Maja

13.                       Szałapata Patrycja

14.                       Talarczyk Filip

15.                       Walków Filip

16.                       Wnęk Paulina

Grupa 5 i 6 latków:

1.     Baziuk Julita

2.     Biczan Piotr

3.     Bezwerchny Dominik

4.     Dołęga Łukasz

5.     Duraj Paulina

6.     Frankiewicz Bartosz

7.     Kłakowicz Maja

8.     Kuś Marta

9.     Nieścior Anna

10.                       Olejnik Julia

11.                       Piotrowski Gracjan

12.                       Stachów Emilia

13.                       Stachów Julia

14.                       Trawka Oliwia

*********************************************************************

*******************************************************************

10171791_570918009674027_1212195442_n

********************************************************************

 

W ramach projektu  „Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”, 2 kwietnia 2014 r. odbyła się pierwsza plenerowa wycieczka do Paczkowa. Wszystkim uczestnikom, opiekunom i prowadzącym warsztaty dopisał  humor, a słoneczna pogoda sprzyjała młodym artystom w trakcie pleneru plastycznego oraz  fotografowaniu ciekawych miejsc. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Michał Malarz, Jan Kwit i Adam Dubiński pod opieką p. Magdaleny Kwit. Wycieczką kierował doświadczony głuchołaski przewodnik Jerzy Chmiel. W programie wycieczki było zwiedzanie  Muzeum Gazownictwa, następnie  spacer po Paczkowie. Miasto niewielkie, ale bardzo ciekawe  i idealne dla miłośników średniowiecznych miasteczek. Ze względu na liczne, dobrze zachowane  zabytki  i imponujący system fortyfikacji nazywane jest polskim Carcassonne. Przetrwał jego wewnętrzny pierścień murów, który należy do najlepiej zachowanych systemów fortyfikacji miejskich na Śląsku. Cała grupa przeszła atrakcyjną trasą spacerową po koronie muru obronnego przy Bramie Nyskiej.

IMG_2775IMG_2808

 

****************************************************************************************

22 marca odbył się Pierwszy Pieszy Rajd NORDIC WALKING na trasie: PSP Nowy Świętów – Łączki – Wilamowice Nyskie. Organizatorem im prezy była Rada Rodziców naszej szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich z Wilamowic Nyskich, OSP w Nowym Świetowie oraz Starostwo Powiatowe w Nysie.

IMG_9069IMG_9077

 

****************************************************************************************

Na zdjęciu: grupa pracowników naszej szkoły na pamiątkowym zdjęciu z aktorami po premierze sztuki: Sen Juliana, która odbyła się w Centrum Kultury w Głuchołazach. Jednym z aktorów była nasza koleżanka: p. Alicja Królikiewicz.

1978640_564596816972813_209243424_n

******************************************************************************************

21 marca uroczyście powitaliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

IMG_8926IMG_8976

******************************************************************************************

12 marca 2014r. uczennice naszej szkoły: Agnieszka Buczyńska i Marcelina Kocierz wzięły udział w KONKURSIE RECYTATORSKIM na etapie miejsko – gminnym. Opiekunem dziewcząt była p. Magdalena Kwit

logo prow*****************************************************************************************

5
 

 

 

 


Centrum Kultury- Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach realizuje projekt: 

„Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.

Odbyły się już wchodzące w skład projektu warsztaty: taneczne, muzyczne oraz teatralne. Ostatnim elementem projektu  są warsztaty plastyczne oraz fotograficzno-dziennikarskie. Zebrany i przygotowany w ramach warsztatów ( studyjnych i plenerowych) materiał wykorzystany zostanie do opracowania foldera pt. „Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oczami dziecka”.

Za nami  warsztaty fotograficzno- dziennikarskie, które poprowadził  Grzegorz Ptak, gdzie uczestniczące w nich dzieci uzyskały informacje na temat fotografii oraz zasad wykonywania zdjęć, a także warsztaty plastyczne ( studyjne), które poprowadził  głuchołaski artysta Edmund Szłapka. Uczestniczące w nich dzieci uzyskały podstawowe informacje na temat rysunku:  np. jak należy zrobić szkic, cień, jak praca powinna być rozplanowana. Podczas warsztatów pan Edmund zaprezentował kilka swoich prac oraz omówił techniki jakie w nich zastosował.

W trakcie  zajęć   służył  swoją pomocą, cennymi radami i uwagami. Dzięki doświadczeniu artysty powstały już  pierwsze prace plastyczne dotyczące  Gminy Głuchołazy ,którego twórcami są uczestnicy projektu.

2 kwietnia 2014 r. odbędzie się pierwszy wyjazd plenerowy do Paczkowa, gdzie  uczniowie  pod kierunkiem prowadzących warsztaty: Edmunda Szłapki i Grzegorza Ptaka będą wykonywać  prace fotograficzne i plastyczne niezbędne do wydania folderu.

W projekcie bierze udział 48 dzieci z Gminy Głuchołazy, są to uczniowie klas 4-6 ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Głuchołazach oraz ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie, Nowym Świętowie i Starym Lesie. Uczniom towarzyszą opiekunowie: Sylwia Alasińska, Joanna Szczeblowska, Krystyna Wojdyła, Magdalena Kwit i Tomasz Jurek.

       Małgorzata Osiadły -koordynator projektu

IMG_2623IMG_2723IMG_2739

*****************************************************************************************

Zapraszamy wszystkich – młodszych i „troszkę” starszych!

kk

****************************************************************************************

REKRUTACJA  DZIECI  DO  KLAS  I
I  ODDZIAŁÓW  PRZEDSZKOLNYCH
W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ 
W  ROKU  SZKOLNYM  2014/2015

ROZPOCZYNA SIĘ OD DNIA 3 MARCA 2014 r.
 
W celu zapisania dziecka prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły

 

Informacja dla rodziców dzieci z roczników: 2007, 2008, 2009.

Od 1 września 2014 r.:
 
· Obowiązek szkolny obejmie wszystkie dzieci 7-letnie /rocznik 2007/  oraz dzieci 6-letnie /rocznik 2008/ - urodzone w okresie
od 1 stycznia do 30 czerwca.
 
· Spełnianie obowiązku szkolnego będą mogły rozpocząć również dzieci urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r.,
na zgłoszenie/wniosek rodziców.
 
· Jeżeli dziecko urodzone od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r.
nie rozpocznie spełniania obowiązku szkolnego, kontynuuje przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.
 
·  Wdrażana reforma oświaty utrzymuje roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla dzieci pięcioletnich. Zobowiązuje
do uczęszczania od 1 września 2014 r. dzieci /rocznik 2009/ do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub w przedszkolu.

 

*******************************************************************************************

W piątek 21 lutego odbył się wyjazd uczniów naszej szkoły na lodowisko do Głuchołaz w ramach projektu „Otwarta szkoła – Biała zima 2014”, dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach.

IMG_8899

*****************************************************************************************

Dnia 14 lutego odbył się Bal Karnawałowy przedszkolaków, który prowadził Pan Andrzej Muzyka. Dzieci ze swoimi wychowawczyniami przez dwie godziny bawiły się i pląsały. Przybyli również rodzice z dziećmi, które od września będą uczęszczały do naszego oddziału przedszkolnego. Rodzice naszych przedszkolaków przygotowali słodki poczęstunek dla naszych milusińskich.

062113

*****************************************************************************************

*****************************************************************************************

IMG_8722

****************************************************************************************

3 lutego 2014 roku nasi uczniowie wspólnie z panią Jolantą Gromalą uczestniczyli w wycieczce do Opola na Uniwersytet Opolski w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Zajęcia obejmowały bloki tematyczne takie jak:

·         Szukamy innych cywilizacji

·         Od alchemii do współczesności

·         Fizyka jest wszędzie

·         Mechaniczny świat

·         Ciekawostki z wnętrza ziemi

923082_545661958866299_787327715_nlogof

***************************************************************************************

terminarz zimy z gosir

****************************************************************************************

W czwartek 6 lutego odbyła się SZKOLNA ZABAWA KARNAWAŁOWA

IMG_8594

 *****************************************************************************************

W piątek 31stycznia podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego. Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

IMG_8537

***************************************************************************************

***************************************************************************************

W środę 22 stycznia uczniowie klasy VI pisali PRÓBNY SPRAWDZIAN KOMPETENCJI wraz ze swoimi RODZICAMI

IMG_0442

**************************************************************************************

21 stycznia z inicjatywy Stowarzyszenia „Sami Sobie ” w świetlicy wiejskiej w Wilamowicach Nyskich zorganizowany został Dzień Seniora. Wszystkie Kochane Babcie i Dziadkowie spotkali się na wspólnym biesiadowaniu. Program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach sprawił Seniorom wiele radości. Wraz z młodymi wykonawcami mieli oni możliwość przypomnienia sobie piosenek ze znanych polskich seriali, które oglądali w młodości.  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panie: Alicję Królikiewicz i Barbarę Dobrzycką- Baścik wzruszyli zebranych przepięknymi życzeniami i upominkami. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez członkinie stowarzyszenia.

**************************************************************************************

Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Klaudia Konończuk zajęła 3 miejsce a Martyna Twardosz 5 w eliminacjach miejsko-gminnych Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Uczniów przygotowała do konkursu p. Magdalena Kwit.

1530388_536178813147947_196515218_n

Wojciech Jankowicz zajął 4 miejsce w eliminacjach miejsko - gminnych Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Oprócz Wojtka w konkursie wzięli udział: Adrian Kurkowski i Dawid Frankiewicz. Uczniów przygotowała do konkursu p. Joanna Sobków.

1504940_536182793147549_1520889174_n

Adam Dubiński zajął 2 miejsce, Jan Kwit - 5, a Marcin Galec - 6 w stawce 27 uczniów naszej gminy biorących udział w Eliminacjach Gminnych Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, który odbył się 9 stycznia w PSP nr 2 w Głuchołazach. Uczniów przygotowała do konkursu p. Jolanta Gromala

1476101_617647944957852_1726264763_n

*****************************************************************************************************

Jasełka szkolne w świetlicy w Wilamowicach - 12 stycznia 2014

 

IMG_8321

*******************************************************************************************************

Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Szachach

W sobotę 11 stycznia 2014 w Publicznej Szkole w Bodzanowie uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalka Grabowska, Aleksandra Bruzi, Michał Malarz i Adrian Kurkowski wzięła udział w Drużynowych Zawodach Szachowych na szczeblu powiatowym zajmując 4 miejsce z dorobkiem 9,5 pkt w stawce 6 drużyn.

IMG_8278

*******************************************************************************************************

***************************************************************************************************************

wspólne kolędowanie

*****************************************************************************************************************

W niedzielę 22 grudnia odbył się w Głuchołazach XVII Mikołajkowy Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym. Udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Wojciech Jankowicz, Wiktoria Talarczyk, Mateusz Nieścior, Aleksandra Pietrzykowska i Tomasz Pietrzykowski. Najlepiej wypadł w zawodach Tomek, który zajął II miejsce w KATA w swojej grupie wiekowej.

IMG_8021IMG_8029

***************************************************************************************************

IMG_7748IMG_7750IMG_7751

Szopka wykonana została przez uczennicę klasy IV Kingę Frączkiewicz

*******************************************************************************************************************

W piątek 20 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta WIGILIA SZKOLNA .Program artystyczny pod kierunkiem pp. M. Dygnos i  B. Dobrzyckiej-Baścik przedstawili uczniowie klas III-VI. Gościliśmy p. Krystynę Kubiszyn – Naczelnik Wydziału Oświaty w Głuchołazach. Czas umiliły kolędy oraz tradycyjny posiłek – barszczyk z krokietami oraz bardzo smaczne ciasta. Wręczono również dyplomy i nagrody w konkursach na najpiękniejszy stroik oraz w konkurencjach sportowych: szachach i piłkarzykach stołowych.

IMG_7924

**********************************************************************************************************************

20 XII 2013 - KONCERT KOLĘD w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jerzego Hellera w Głuchołazach. W koncercie udział wzięła między innymi ucz. klasy VI Martyna Twardosz oraz nasza absolwentka Paulina Staszyńska

IMG_7960

********************************************************************************************************************

*******************************************************************************************************************

image

******************************************************************************************************

W ramach przeprowadzonej w naszej szkole akcji Dzieci Dzieciom udało się zebrać kilka kartonów słodyczy, zabawek i artykułów szkolnych. Wszystkie dary zostały przekazane przez organizatorki akcji p. Basię  Dobrzycką- Baścik i Magdę Kwit najbardziej potrzebującym maluchom z placówki wychowawczo-opiekuńczej w Nysie.

W imieniu wszystkich obdarowanych i ich opiekunów kierujemy serdeczne słowa podziękowania za hojność i otwartość na potrzeby innych, które okazali Rodzice i Dzieci odpowiadając na naszą akcję.

Dziecięca wdzięczność i szczera radość z otrzymanych świątecznych podarków niech będzie zapłatą  za wrażliwość i chęć pomocy potrzebującym.

IMG_0475

******************************************************************************************************

We wtorek 10 grudnia szkoła do późnych godzin popołudniowych tętniła życiem. Tego dnia licznie przybyli uczniowie i rodzice z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach plastycznych, w czasie których pod czujnym okiem p. Basi Dobrzyckiej - Baścik wykonywali różnymi technikami kartki Bożonarodzeniowe, którymi w tym roku obdarujemy Sponsorów i Przyjaciół naszej szkoły.  Spotkanie zostało zorganizowana w ramach projektu „Pomocnicy Świętego Mikołaja” realizowanego przy współudziale GKRPA w Głuchołazach.  Cieszymy się dużym zainteresowaniem …. oraz efektami pracy.

IMG_0466IMG_0468IMG_0470

******************************************************************************************************

IMG_7793

Mikołajki

******************************************************************************************************

List do Św. Mikołaja

Rozpoczął się czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia…ale jeszcze wcześniej na wyczekiwane przez dzieci Mikołajki! W szkole pojawiają się pierwsze świąteczne dekoracje i choinki. Trwa konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Dzieciaki zachęcone przez p. Magdę Kwit włożyły wiele serca w przygotowanie swoich listów do Świętego Mikołaja. Następnie wszystkie zostały zapakowane i dzieci udały się na pocztę, aby ta ważna przesyłkę wysłać. Mamy nadzieję, że dzięki uprzejmości i życzliwości pani pracującej na poczcie w Nowym Świętowie ten cenny list trafi pod wskazany adres w błyskawicznym tempie.

*******************************************************************************

W środę 4 grudnia braliśmy udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Przygody Pirata Karmazyna” w Centrum Kultury w Głuchołazach

**************************************************************************************

W ostatnich dniach na parapecie w klasie Pani Kwit pojawił się bałwanek zwiastujący nadchodzącą szybkimi krokami zimę.

IMG_0308

*****************************************************************************************

W czwartek 28 listopada nasi uczniowie: Wojciech Jankowicz i Dawid Frankiewicz pod opieką p. Marii Dygnos wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Religijnej w Nysie

*****************************************************************************************

KONKURS PLASTYCZNY

Michał Malarz zajął II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Miś sportowiec” w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zorganizowanym z okazji V Święta Pluszowego Misia a Jakub Skokun wyróżnienie w kat. klas I-III

IMG_0310IMG_0313

******************************************************************************************

W środę 27 listopada odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA

******************************************************************************************

W środę 27 listopada uczniowie klasy II i III wzięli udział w projekcie finansowanym z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego, Wojewody Opolskiego oraz zaangażowaniu organizacyjnym Opolskiego Kuratora Oświaty. Projekt pod nazwą „Opolszczyzna – kuźnią sportowych talentów” zakładał przeprowadzenie testów sprawności fizycznej u dzieci w klasach I-III złożone z 6 prób ruchowych. Gościliśmy w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Bodzanowie, gdzie zorganizowana była cała impreza. Każdy uczestnik projektu otrzymał koszulkę i pamiątkowy dyplom. Przygotowany był również dla nas poczęstunek.

azs-logo_1IMG_0362

******************************************************************************************

We wtorek 26 listopada nauczyciele naszej szkoły: Alicja Królikiewicz, Magdalena Kwit i Tomasz Jurek wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii  - pn. „Znaczenie wczesnej diagnozy predyspozycji uczniów w procesie edukacyjnym” w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

 

Logo FSNiT 500px

***********************************************************************************

25 listopada 2013 roku, obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. roosevelt-and-bearWarto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie Morris Mitchom. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA podsumowując to krótkim zdaniem: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie”. Roosevelt strasznie się mylił. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misa nazywają po prostu „Teddy's Bear”, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.

 

*******************************************************************************************

22 listopada uczniowie: Agnieszka Buczyńska, Marcelina Kocierz i Adrian Kurkowski uczestniczyli w XX Jubileuszowym Konkursie Recytatorskim z cyklu „Poezja Jesienią” organizowanym przez Centrum Kultury W Głuchołazach. Młodzi recytatorzy przygotowywani przez p. Magdalenę Kwit  bardzo dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. Agnieszka Buczyńska zyskała uznanie jury i została uhonorowana Wyróżnieniem 1 stopnia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

9f4fae080f9cae50b84569e4e3ab93d6IMG_0206

********************************************************************************************

W środę 20 listopada delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Klaudia Konończuk, Jan Kwit, Nikola Seretna, Adrian Kurkowski, Antoni Kwit pod opieką p. Alicji Królikiewicz i Jolanty Chrobak wzięła udział w uroczystościach związanych z odsłonięciem tablic pamiątkowych KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU – p. Ewy Chrobak i ks. Stanisława Chryca przy skwerze Kawalerów Orderu uśmiechu w Głuchołazach

order_usmiechu_logo IMG_0174

*******************************************************************************************

Kolejny sukces naszych uczniów!

Adam Dubiński zajął 2 miejsce a Jan Kwit – 3 miejsce w FINALE MAŁEJ OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ

15 listopada 2013r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach odbył się finał MAŁEJ OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół powiatu nyskiego i prudnickiego. W olimpiadzie wzięło udział 48 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy dotyczące parków krajobrazowych woj. opolskiego oraz rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Opiekunem była p. Jolanta Gromala

IMG_0167 

Poniżej informacja o konkursie na podstawie strony internetowej Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych - go.zopk.pl

15 listopada 2013 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach odbył się finał XVII Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 48 uczniów - laureatów eliminacji wewnątrzszkolnych, reprezentantów 18 szkół podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” i jego okolic. Ogółem w pierwszym etapie konkursu udział wzięło 223 uczniów. Organizatorami olimpiady byli: Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Prudnik. Honorowym patronatem konkurs objęli: Burmistrz Głuchołaz, Starosta Prudnicki (który otwarcie finału zaszczycił swoją obecnością) i Starosta Nyski, a patronat medialny zapewnił „Tygodnik Prudnicki”. 

Finał olimpiady tradycyjnie składał się z 2 etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali testy wymagające wiedzy o Opolskich Parkach Krajobrazowych. W drugim rozpoznawali gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Między etapami finału uczniowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. W pierwszym etapie uczniowie największy kłopot mieli z zadaniem wymagającym znajomości walorów kulturowych Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” oraz nazw gatunkowych motyli. W drugim etapie finału, znacznie trudniejszym, uczestnicy musieli wykazać się znajomością pełnych nazw gatunkowych roślin, zwierząt i grzybów, rozpoznając je z rysunków, zdjęć i okazów zielnikowych. Dla każdego ucznia przygotowano losowo wybrany zestaw, w którym do rozpoznania było 16 gatunków.

Po zakończeniu części konkursowej uczniowie wraz z opiekunami zaproszeni zostali do obejrzenia okolicznościowej wystawy „Legiony Polskie 1914-1918 - legenda oczami Andrzeja Rumińskiego.Bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne związane z tematyką wystawy przygotował i przeprowadził Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach, Pan Franciszek Dendewicz, pasjonat historii i, jak się okazało, świetny gawędziarz. Natomiast komisja konkursowa, złożona z pracowników ZOPK, Nadleśnictwa Prudnik, Urzędu Miejskiego w Głuchołazach oraz Starostw Powiatowych w Nysie i w Prudniku, przystąpiła do sprawdzania prac i rozdzielania nagród. Po tak dużym intelektualnym wysiłku wszyscy zaproszeni zostali na przepyszny obiad, a po nim na uroczyste podsumowanie olimpiady. Dzięki życzliwości wieloletnich sponsorów nagród i konkursu, którymi byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, Nadleśnictwo Prudnik, Urząd Miejski w Głuchołazach, Starostwa Powiatowe w Prudniku i Nysie, Euroregion „Pradziad” i Ośrodek Wypoczynkowy „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach, tradycyjnie udało się nagrodzić wszystkich uczestników finału. Oczywiście najlepsi otrzymali najcenniejsze nagrody rzeczowe, wśród których były: teleskop, lornetki, śpiwory i plecaki. Jednak największe zainteresowanie uczniów przeglądających nagrody wzbudziły słuchawki, piłki i fresbee.

Laureatami olimpiady zostali:

I miejsce - Benedykt Pustelniak z SP w Moszczance (który w ubiegłym roku zajął miejsce VI)

II miejsce - Adam Dubiński z SP w Nowym Świętowie

III miejsce - Jan Kwit z SP w Nowym Świętowie

 

http://go.zopk.pl/images/stories/zdjecia/mala2013-2_miejsce.jpghttp://go.zopk.pl/images/stories/zdjecia/mala2013-3_miejsce.jpg

 

**********************************************************************************************

*****************************************************************************************************************

Obchody Dnia Niepodległości w świetlicy w Wilamowicach

IMG_7726IMG_7731

*************************************************************************************************************************************

Nasi młodzi karatecy z sensei Januszem Łydką

IMG_7685

**********************************************************************************************************************

****************************************************************************************************

Przedstawiciele szkół i prowadzących je stowarzyszeń, władz lokalnych, instytucji zajmujących się nadzorem pedagogicznym oraz kształceniem i doskonaleniem zawodowym nauczycieli spotkali się 21 października 2013 r. w Warszawie na konferencji "O jakość edukacji w szkole podstawowej”. Po niemal czterech latach pracy, w tym trzech latach realizacji projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat"w szkołach zaprezentowano jego efekty szerokiemu gronu odbiorców działań edukacyjnych. Konferencję uroczyście otworzyła minister Joanna Berdzik, wyrażając uznanie i aprobatę dla działań podejmowanych w projekcie. Szczególną uwagę zwróciła na zaproponowany model funkcjonowania małych wiejskich szkół oraz metodykę pracy nauczycieli wykorzystywaną w celu rozwijania kompetencji kluczowych uczniów. Działania placówki uczestniczącej w projekcie przedstawiła Magdalena Kwit, nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Świętowie (woj. opolskie). Autorka prezentacji "Jak skutecznie rozwijać kompetencje kluczowe uczniów" omówiła doświadczenia swojej szkoły w rozwijaniu ruchu naukowego i podzieliła się refleksjami na temat podnoszenia jakości jej pracy. Prezentacja została ciepło przyjęta przez słuchaczy, w tym minister Joannę Berdzik.  ŹRÓDŁO: www.malaszkola.pl

http://malaszkola.pl/images/stories/aktualnosci/20131021_wwa/wwa_05.jpg

***********************************************************************************************

Nowo Wybrana Rada Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca SU:

Klaudia Konończuk

Zastępca:

Nikola Seretna

Sekretarz:

Jan Kwit

Członkowie Rady SU:

Marcelina Kocierz

Antoni Kwit

Adrian Kurkowski

Jakub Zygoń

*****************************************************************************************************

W  środę 30 października odbyła się w naszej szkole zabawa HALLOWEEN

*****************************************************************************************************

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie pierwszoklasistów

IMG_7576

*******************************************************************************************************

W sobotę 5 października braliśmy udział w imprezie turystycznej "Babie lato w Górach Opawskich" w Głuchołazach. Razem z przewodnikiem p. Pawłem Szymkowiczem przeszliśmy Trasę Pieszą części zdrojowej Góry Parkowej (Chrobrego). Następnie udaliśmy się do ośrodka "Banderoza", gdzie zorganizowany był poczęstunek i atrakcje dla uczestników imprezy. Za udział w rajdzie każdy otrzymał pamiątkowy certyfikat a szkoła piękny puchar. Dziękujemy rodzicom i uczniom za udział w imprezie. W rajdzie obok Naszych kochanych rodziców brali udział nauczyciele: Magdalena Kwit, Alicja Królikiewicz i Tomasz Jurek. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej formie aktywności, już w przyszłym roku na trasie kolejnej edycji tej imprezy. Do zobaczenia!!!

IMG_7517IMG_7526

 

************************************************************************************

Trwają zapisy do udziału w I Mistrzostwach Szkoły w Piłkarzykach Stołowych.

Chętni uczniowie do wzięcia udziału w rywalizacji (pary w kat. dziewcząt i chłopców) mogą zgłaszać się do Pana T. Jurka

hhh

****************************************************************************************

Drodzy Rodzice !

Przypominamy, że Rajd „Babie lato w Górach Opawskich” odbędzie się już w najbliższą sobotę 5 października.

Zbiórka około godz. 8.40 przy fontannie Amorek w Głuchołazach

Wszystkich już zgłoszonych, jak i tych, którzy jeszcze nie są zdecydowani zachęcamy do tej formy rodzinnej aktywności.

Więcej informacji na stronie organizatora www.ktukol.pl

 

*****************************************************************************************

Drodzy Uczniowie Klas IV-VI !

Od poniedziałku 7 października wznawiamy zajęcia projektowe, które są kontynuacją zakończonego projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki na 6 lekcji, w godz.12.40-13.25

Zapraszam do wspólnej nauki przez zabawę i działanie.

Magda Kwit

 

*****************************************************************************************

 

Kliknij w link: http://www.youtube.com/channel/UCIMx6TlXAdAui-tX7GyZALA

stop_zwolnieniom_z_wf

*************************************************************************************************************

Drodzy Rodzice !!!

W poniedziałek 30.09.2013 r. o godz. 11.00 odbędzie się szkolenie pt. „PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ”,

 prowadzoną przez Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie ALTERNATYWA - S.A.P.R.A. w Prudniku 

Zapraszamy !!!

*******************************************************************************************

XI Ogólnopolski Bieg Służb Mundurowych w Głuchołazach. Biegi uliczne dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Bronka miejsce 8, Krystian Wieleba m. 10, Kamil Spałek m. 21. Opiekun: Tomasz Jurek

Na zdjęciu uczniowie z grupą Spartan.

 

544900_563295020393145_1460041131_n

**********************************************************************************************

W roku szkolnym 2013/2014 kontynuowane będą w naszej szkole zajęcia Karate Tradycyjnego. Zajęcia prowadzi SENSEI Janusz Łydka -  1 DAN
Instruktor, zawodnik i aktywny członek Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w treningach !!!

image

*********************************************************************************************

Nasi pierwszoklasiści z rodzicami

IMG_7409

 

************************************************************************************************************

W czwartek 5 września  o godz. 17.00 odbędzie się ZEBRANIE Z RODZICAMI

************************************************************************************************************

W poniedziałek 2 września 2013 roku o godz. 8.00 w kościele parafialnym odbędzie się Msza Święta,

a o godz. 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

O godz. 8.00 w budynku przedszkolnym odbędzie się Uroczyste Powitanie Przedszkolaków

 

Rok szkolny 2013/2014

 

Piątek 28 czerwca 2013 roku  był dniem Zakończenia Roku Szkolnego 2012/2013. Na uroczystym apelu podsumowany został rok szkolny. Rodzicom zaangażowanym w życie szkoły wręczono podziękowania za wkład i pomoc szkole. Najlepsi uczniowie w nauce z poszczególnych klas  otrzymali nagrody książkowe. Nagród i dyplomów nie zabrakło również za wzorowe czytelnictwo. Program artystyczny przygotowała p. Jolanta Chrobak z kl. IV i V oraz p. Magdalena Kwit z klasą VI. Nagrodę specjalną otrzymała Patrycja Puczka za najlepszy wynik na sprawdzianie szóstoklasistów.

 

IMG_6218

***************************************************************************************************

************************************************************

************************************************************

Jasiek Kwit   Super Zwycięzcą tegorocznej

Wojewódzkiej Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej

Miło jest nam poinformować, że 6 czerwca br. Trzech uczniów klasy IV: Adam Dubiński, Dawid Frankiewicz i Jasiek Kwit reprezentowało naszą szkołę w  Wojewódzkiej Mini Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej organizowanej przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych. Tematem tegorocznej edycji były Zwierzęta Polski. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się zarówno z pytań a,b,c,d jak i pytań otwartych, krzyżówki, zadań na zasadzie przyporządkowania oraz z rozpoznawania gatunków. Jednocześnie w tym samym czasie do konkursu przystąpili uczestnicy reprezentujący :

·         Park Krajobrazowy „Góry Opawskie”

·         Stabrowski Park Krajobrazowy

·         Park Krajobrazowy Góra Św. Anny

Nasi reprezentanci przygotowani przez panią Jolantę Gromalę zajęli w swoim rejonie bardzo wysokie pozycje.

·         Jan Kwit- I miejsce

·         Adam Dubiński -II miejsce

·         Dawid Frankiewicz -XI miejsce

Dodatkowo Jasiek Kwit  został  Super Zwycięzcą tegorocznej Wojewódzkiej Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej i otrzymał zaszczytny tytuł Przyjaciela Przyrody 2013 pokonując około 120 rywali z całego województwa. Jest on pierwszym reprezentantem Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”, który w ciągu 14 lat organizacji konkursu otrzymał to zaszczytne miano.

mini2013-1miejscemini2013-supermini2013-nauczmini2013-2miejsceP6070016

********************************************************************************************

26 czerwca 2013 r. w sali Centrum Kultury w Głuchołazach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych  Burmistrza Głuchołaz za rok szkolny 2012/13. Stypendium otrzymało trzech uczniów 6 klasy naszej szkoły: Karolina Lorenc, Kamil Bruzi i Dominik Twardosz. Gratulujemy !!!

IMG_6122IMG_6144

*****************************************************************************************************************

W dniach 19-22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy

1044870_392543384188513_1289102316_n

***********************************************************************************************************************

W niedzielę 9 czerwca 2013 roku na terenie naszej szkoły odbył się Piknik RODZINNY, zorganizowany przez Grono Pedagogiczne naszej szkoły oraz Radę Rodziców. W programie imprezy nie zabrakło wielu atrakcji, między innymi: losowania nagród, pokazu Żandarmerii Wojskowej, pokazu wojsk z epoki napoleońskiej, atrakcji dla dzieci: dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, malowania twarzy i tatuaży, gier i zabaw, naleśników i bigosu wykonanego przez Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi „Sami Sobie” z Wilamowic Nyskich, pysznego domowego ciasta, zapiekanek. Otrzymaliśmy na organizację festynu również dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach, z których to środków zakupiono słodycze i napoje dla wszystkich uczniów szkoły i przedszkola. Dziękujemy wszystkim sponsorom: osobom prywatnym, zakładom pracy, instytucjom za pomoc w organizacji festynu. Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację pikniku.

Zapraszamy do galerii foto – kliknij tutaj!!!

plakat na gotowo

**************************************************************

Od niedawna nasi uczniowie mogą grać w piłkarzyki zakupione z pieniędzy Rady Rodziców.

Może zostaniemy kiedyś potęgą piłkarską……w piłkarzyki stołowe!!!

Zobaczymy.

IMG_6025

 

******************************************************************************************************

W niedzielę 26 maja nasi drugoklasiści przystąpili do I Komunii Świętej.

K-13-10

***********************************************************************************

DRODZY RODZICE !!!

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 27 maja na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie szkolne.

Plan spotkania:

·         Godz. 17.00- spotkanie z wychowawcami w klasach; omówienie przewidywanych ocen końcowo rocznych oraz pilnych spraw bieżących

·         Godz. 17.30 spotkanie w Sali nr 2 trójek klasowych, nauczycieli i rodziców bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie festynu

**********************************************************************************

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Biblioteka szkolna gościła w piątek 17 maja niezwykłych gości. Z wizytą do p. Magdy Kwit przybyły przedszkolaki z grupy 3-4 latków wraz z p. Dorotą Mrożek. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o książce. Z wypiekami na twarzy myszkowały pomiędzy bibliotecznymi regałami, zasypały panią Magdę mnóstwem mądrych pytań. Na zakończenie wypożyczyły do przedszkola „Księgę baśni polskich”  oraz otrzymały zakładki i pamiątkowe pieczątki na „łapki”. Niespodzianka dla maluchów były multimedialne zabawy na tablicy interaktywnej, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji.

*********************************************************************************

MODERNIZACJA BOISKA

Z wielką radością informuję, że dzięki ogromnej determinacji uczniów, pomocy absolwentów, zaangażowaniu rodziców i pracowników Klubu Sportowego, chęci współpracy radnego Artura Kamińskiego i wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazachprojekt BOISKO” został pomyślnie zakończony, a mali sportowcy mogą w ciepłe słoneczne dni do ostatnich sił kopać pikę w przyzwoitych warunkach. Wszystkim razem i każdemu z osobna za pracę, pomoc i życzliwość serdecznie dziękuję i już dziś liczę na dalszą pomoc. Magda Kwit

**********************************************************************************

W poniedziałek 13 maja uczniowie klas I-III spotkali się z przedstawicielami Radio Nysa FM  oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Nysie w ramach akcji "Bądź widoczny! Bądź bezpieczny!" współfinansowanej przez Gminę Głuchołazy.  Celem przeprowadzonego  działania profilaktycznego na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego jest propagowanie wśród najmłodszych noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie otrzymali książeczki poświęcone bezpieczeństwu na drodze oraz odblaski. Zostali również zachęceni do wzięcia udziału w konkursie prowadzonym codziennie na antenie Radia Nysa FM.

***********************************************************************************

W niedzielę 12 maja nasi uczniowie wzięli udział w IX Biesiadzie Czytelniczej w Głuchołazach. W konkursie plastycznym zatytułowanym „W krainie zaczarowanych wierszy Juliana Tuwima” II miejsce zajęła praca Mateusza Nieściora natomiast wyróżnienia uzyskali Michał Malarz i Jakub Skokuń. Opiekunem była p. Alicja Królikiewicz.

***********************************************************************************

W środę 30 kwietnia odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W piątek 3 maja delegacja naszej szkoły (Martyna Twardosz, Dominik Twardosz, Igor Szczepański) pod opieką p. Jolanty Chrobak, wzięła udział w uroczystych obchodach przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach

**************************************************************

W środę 15 maja na stadionie w Głuchołazach odbyły się indywidualne zawody miejsko-gminne w LA .

Igor Szczepański został medalistą rzutu piłeczką palantową a Dominik Twardosz medalistą biegu na 100 metrów i skoku w dal.

Sztafeta 4x100 w składzie: Igor Szczepański , Dominik Twardosz, Krystian Wieleba, Jakub Doering zajęła 3 miejsce.

 

547329_505338409522140_46174753_n184591_505338619522119_1885880277_n375048_505338752855439_645127736_n

**********************************************************************************

W piątek 19.04.2013 klasy IV-VI  miały po raz kolejny możliwość obejrzenia sztuki teatralnej wyreżyserowanej przez absolwentkę naszej szkoły Ewelinę Gołąbowską (Tabaka). Na deskach głuchołaskiego Domu Kultury wystąpił chorzowski „Teatr Moich Marzeń”, który wraz z mężem założyła Pani Ewelina.  W tym roku z zachwytem obejrzeliśmy „W 80 dni dookoła świata” na motywach powieści Juliusza Verne.

**************************************************************************************************************

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH  DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

PRZY  PUBLICZNEJ  SZKOLE  PODSTAWOWEJ 

W  NOWYM ŚWIĘTOWIE  

NA ROK  SZKOLNY    2013/2014

GRUPA 5 – 6 LATKÓW

Rocznik 2007 = 6- latki

1.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/KR

2.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/LW

3.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/FL

4.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/KD

5.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/BJ

6.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/WW

7.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/OZ

 

Rocznik 2008  = 5 – latki

1.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/MW

2.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/SO

3.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/FB

4.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/SP

5.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/BK

6.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/KM

7.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/SJ

8.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/SE

9.    PSP NŚ 2013/2014/5-6/NK

10.  PSP NŚ 2013/2014/5-6/GSz

11.  PSP NŚ 2013/2014/5-6/KK

12.  PSP NŚ 2013/2014/5-6/BJ

13.  PSP NŚ 2013/2014/5-6/RS

14.  PSP NŚ 2013/2014/5-6/MP

 

Rocznik 2009  = 4 – latki

1.    PSP NŚ 2013/2014/3-4/KM

2.    PSP NŚ 2013/2014/3-4/BD

3.    PSP NŚ 2013/2014/3-4/NA

4.    PSP NŚ 2013/2014/3-4/CM

 

**********************************************************************************************************

4 kwietnia dziewięciu szóstoklasistów naszej szkoły przystąpiło do SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTÓW. Po wielu miesiącach wytężonych przygotowań uczniowie zmierzyli się z testem przygotowanym przez Centralną Komisje Egzaminacyjną. Na wyniki musimy jednak poczekać aż do 27 maja.

image003

************************************************************************************************************

W poniedziałek 8 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie:

·         Karolina Lorenc

·         Adam Dubiński

·         Dominik Twardosz

zajęła II miejsce w eliminacjach miejsko- gminnych Wojewódzkiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym,

które odbyły się w szkole podstawowej w Bodzanowie.

image033

**********************************************************************************************************

W środę 27 marca klasa IV wprowadziła społeczność szkolną w tematykę obrzędowości i tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni p. Jolanty Gromali przygotowali piękny program artystyczny oraz przekazali zebranym świąteczne życzenia.

**********************************************************************************************************

28 lutego 2013 r. po 21 latach oddanej i sumiennej pracy w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Świętowie przeszła na zasłużoną emeryturę Nasza Szkolna Mama- Pani Leokadia Kurosad. Przez wiele lat służyła nam swoją pomocą, ciepłym słowem i szczerym uśmiechem. Była oddana nauczycielom, rodzicom i uczniom. Wszyscy pożegnaliśmy Ją z łezką w oku. Pani Lodziu dziękujemy za wszystko. Serca i drzwi naszej szkoły zawsze będą stały dla Pani otworem.

image002

***********************************************************************************************************

W dniu 6 kwietnia 2013r. nasze uczennice wzięły udział w I Wiosennym Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy.
W turnieju wystartowała ponad setka zawodników. Opiekunem grupy karateków  Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego był sensei Janusz Łydka.

Wyniki w konkurencji kata, 12 - 13 lat, 9 kyu, dziewczyny:
1. Chwastyk Sandra - ZŁOTO
3. Weronika Bronka - BRĄZimage021image027image035

*********************************************************************************************************************

W sobotę 16 marca 2013r. we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym „Wratislavia Cup 2013”. W turnieju wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z Litwy, Ukrainy, Czech oraz 30 Klubów z Polski. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało 15 zawodników w tym uczniowie naszej szkoły: Konończuk Klaudia, Chwastyk Iza, Chwastyk Sandra, Bronka Weronika. W grupie 12, 13 lat (dziewczęta do 9-7 kyu) Klaudia Konończuk zajęła III miejsce – brązowy medal. Opiekunami Głuchołaskiej ekipy byli: sensei Arkadiusz Bukała, sensei Janusz Łydka oraz sempai Jarosław Drożdżyński.

 

image011image016

*************************************************************************************************************

W sobotę 16 lutego, w godzinach 09.00-15.00 w naszej szkole odbyło się szkolenie „Jak motywować uczniów do nauki i zmiany zachowania?” prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę z NODP Sophia z Krakowa Panią Katarzynę Salomon-Bobińską. Na uwagę zasługuje fakt, że w warsztatach wraz z nauczycielami wzięli udział również rodzice. W ciągu kilku godzin wspólnie zastanawialiśmy się nad zasadami i sposobami motywowania , konstruowaniem budujących pochwał, zasadami szkolnego nagradzania oraz wyciągania wniosków z zachowań negatywnych. Wszyscy ocenili taka formę szkolenia jako bardzo ciekawą i przydatną w codziennej pracy z dzieckiem.

 

image006image013

********************************************************************************************************************

BIAŁA ZIMA - OTWARTA SZKOŁA 2013 - Jak co roku, w czasie ferii zimowych w naszej szkole zorganizowane zostały bezpłatne półkolonie, prowadzone przez nauczycieli. W tym czasie dzieci miały możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego. Były gry i zabawy integracyjne, filmy edukacyjne, warsztaty plastyczne- „Kwiaty z bibuły”, turniej tenisa stołowego, opowieści i filmy o wędrówkach pingwinów po skutej lodem Antarktydzie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Podsumowaniem projektu dofinansowanego przez GKRPA był Walentynowy wyjazd na lodowisko, w którym udział wzięli wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Zabawa była wspaniała. Dzięki „pingwinkom” najmłodsi przełamali opory i z radością wchodzili na lód.

**********************************************************************************************************************

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
ORGANIZOWANYCH PODCZAS FERII ZIMOWYCH
W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU „OTWARTA SZKOŁA – BIAŁA ZIMA 2013”
W DNIACH OD 28 I DO 1 II 2013 R.
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W NOWYM ŚWIĘTOWIE

1.
28 I 2013
poniedziałek
A, Królikiewicz
M. Kwit
„Słowem i słówkiem o pięknej zimie”- gry i zabawy językowe

2.
29 I 2013
wtorek
M. Marszałek
J. Chrobak
Gry i zabawy ruchowe.
Rozgrywki sportowe- gry zespołowe

3.
30 I 2013
środa
H. Kościelniak
A. Kurosad-Bilińska
Zajęcia plastyczne
Gry i zabawy integracyjne

4.
31 I 2013
czwartek
J. Gromala
M. Kuzdrowska
Zajęcia przyrodnicze
Projekcja filmu

5. 1 II 2013
piątek J. Wanicki
R. Wąsik Gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie
Rozgrywki sportowe

PODSUMOWANIE I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2012/13

IMG_1094

****************************************************************************************************

NAJBARDZIEJ AKTYWNI CZYTELNICY w I SEMESTRZE

 

Ø  Amelka Łyjak

Ø  MC900382574Amelka Nowakowska

Ø  Bartek Świetlikowski

Ø  Natalia Grabowska

Ø  Wiktoria Kurkowska

Ø  Ola Bruzi

Ø  Adam Dubiński

Ø  Martyna Twardosz

 

 

Czytelnictwo klas w I SEMESTRZE

Średnia wypożyczonych książek w przeliczeniu na jednego ucznia w I semestrze roku szkolnego 2012/ 2013

·         Klasa III – 13,33

·         Klasa I – 10,00

·         Klasa II –9,33

·         Klasa IV –6,27

·         Klasa VI- 2,22

·         Klasa V- 1,63

***************************************************************************************************************

https://www.facebook.com/images/spacer.gifhttps://www.facebook.com/images/spacer.gifhttps://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/63759_361686980597132_1412620853_n.jpg

 

*Dodano 21 grudnia 2012 r.

„Anioły nadziei dla Patryka”

Koncert charytatywny głuchołaskiego zespołu Paruzja

Koncert odbył się 30 grudnia w Kościele Parafialnym w Nowym Świętowie pn. Aniołki dla Patryka. Organizatorem była Parafia w Nowym Świętowie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie

 

image004http://www.szkolanowyswietow.cba.pl/aktualnosci2_pliki/image020.gif

****************************************************************************************

W piątek 21 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta WIGILIA SZKOLNA. Program artystyczny pod kierunkiem pp. Alicji Królikiewicz, Zdzisławy Swatko i Agnieszki Kurosad-Bilińskiej przedstawili uczniowie klas I-III. Czas umiliły kolędy oraz posiłek – barszczyk z krokietami oraz bardzo smaczne ciasta. Rozdane zostały również nagrody za udział w konkursie na najpiękniejsze kartki świąteczne.

 

http://www.szkolanowyswietow.cba.pl/aktualnosci2_pliki/image022.jpgimage008

 

***************************************************************************************

W dniach 7-9 grudnia 2012 r. w Jachrance koło Warszawy odbyło się pierwsze spotkanie szkół, które zakwalifikowały się do projektu "Szkoły Aktywne w Społeczności". Jego cel - to przygotowanie uczestników do wdrażania Międzynarodowych Standardów Szkół Aktywnych w Społeczności (ang. community schools). Jesteśmy jedną z dziesięciu szkół w Polsce, które przystąpiły do tego projektu.

Standardy dotyczą następujących obszarów pracy szkoły: przywództwo, partnerstwo, integracja społeczna, usługi, wolontariat, uczenie się przez całe życie, rozwój społeczności, angażowanie rodziców, kultura szkoły. Zajęcia prowadziła brytyjska trenerka Chris Jones, wspierająca od lat wdrażanie na całym świecie idei Szkół Aktywnych w Społeczności. Kontakt uczestników i trenerki ułatwiał tłumacz. W szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele (po 2-3 osoby) z każdej ze szkół biorących udział w projekcie. Naszą szkołę reprezentowały Panie: Beata Węgrzyn, Magdalena Kwit i Alicja Królikiewicz. Dyskusja nad każdym standardem, jego rozumieniem i sposobem realizacji wymagań była emocjonująca, bo dotyczyła różnorodnych doświadczeń szkół należących do wielu systemów edukacji, krajów, kultur. Na początku 2013 r. szkoły, które wzięły udział w szkoleniu, zapoznają społeczności szkolne ze standardami, a potem przeprowadzą pierwszą samoocenę – badanie zgodności działań szkoły ze standardami. W wyniku samooceny powstanie plan działań służących realizacji wymagań zawartych w standardach, a po 8-12 miesiącach jego realizacji zostanie przeprowadzona druga samoocena. W kolejnych latach takie działania będą kontynuowane w innych szkołach.

 

537470_519901918028291_1339487820_nDSC04697

 

*Dodano 18 grudnia 2012 r.

Drodzy Państwo !!!

Kinga wraz z rodzicami bardzo dziękuje za okazane wsparcie finansowe, podczas zorganizowanej kwesty, która odbyła się po Mszach Świętych w kościele Chrystusa Króla w Nowym Świętowie w niedzielę 16 grudnia 2012 roku.

 

*Dodano 17 grudnia 2012 r.

http://www.szkolanowyswietow.cba.pl/aktualnosci2_pliki/image009.gif

 

*Dodano 15 grudnia 2012 r.

15 grudnia 2012 r. na sali sportowej PSP nr 2 w Głuchołazach odbył się XVI Mikołajkowy Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. W galerii foto zdjęcia z imprezy. Zapraszamy !!!

 

IMG_4867197843_454527151270587_911415544_n

 

*Dodano 27 listopada 2012 r.

Co w życiu szkoły w najbliższym czasie? W miesiącach: grudniu i styczniu?

 

28 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa od godz. 16.30 – 18.30

 

·         3 grudnia  - dzień projektowy dla uczniów klas I-III i IV-VI; spotkanie z Sołtysami wsi: Nowego Świętowa i Wilamowic Nyskich oraz Panem Radnym - Arturem Kamińskim,

***

·         6 grudnia – tylko grzeczne dzieci ze szkoły i przedszkola odwiedzi Święty  Mikołaj,

***

·         13 grudnia odbędzie się zebranie z rodzicami,

***

·         16 grudnia  odbędzie się Kiermasz Ciast i Ozdób Bożonarodzeniowych,

***

·         21 grudnia odbędzie się Spotkanie Wigilijne w szkole i przedszkolu,

***

·         6 stycznia zapraszamy wszystkich rodziców i mieszkańców na Spotkanie Jasełkowe do świetlicy w Wilamowicach Nyskich,

***

·         17 stycznia odbędzie się Bal Karnawałowy.

***************************************************

Laureatką eliminacji szkolnych konkursu recytatorskiego została uczennica klasy IV - AGNIESZKA BUCZYŃSKA. Reprezentowała ona naszą szkołę na Gminnym Przeglądzie Recytatorskim „Poezja Jesienią”, organizowanym przez Centrum Kultury w Głuchołazach, gdzie zdobyła III miejsce!!!

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 16 listopada, podczas pięknego koncertu poezji śpiewanej Darka Czarnego i Rafała Nosala.

***************************************************

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA W ROKU SZKOLNYM 2012/13

MC900382574

 

·         PONIEDZIAŁEK –  9.45-10.35

·         WTOREK            nieczynne

·         ŚRODA                9.45-10.35

·         CZWARTEK      – 9.45- 11.35

·         PIĄTEK             – 9.45- 11.35

************************************************************

Uczeń klasy III MICHAŁ MALARZ zajął I miejsce !!! w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zakład Usługowo-Produkcyjny "Komunalnik" Spółka z o.o. w Głuchołazach pod hasłem ''Palisz śmieci, krzywdzisz dzieci ''. Konkurs skierowany był do przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Głuchołazy. Głównym celem konkursu ''Palisz śmieci, krzywdzisz dzieci'' jest edukacja w zakresie zagrożeń, jakie wywołuje spalanie śmieci w przydomowych piecach.

Michała szczególnie cieszy otrzymana nagroda - wysokiej klasy tablet. Opiekunem ucznia jest pani Alicja Królikiewicz.

 

DSC01036

Nagrodzona praca Michała Malarza

*************************************************************

Jak co roku uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez Panią Jolantę Gromalę  godnie reprezentowali naszą szkołę w Małej  Olimpiadzie Wiedzy  Ekologicznej zorganizowanej przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych z siedzibą w Pokrzywnej.

Do konkursu stanęło ponad 50 uczestników z powiatu prudnickiego i nyskiego, a wśród nich nasi uczniowie: Karolina Lorenc, Kamil Bruzi i Dominik Twardosz.

Młodzi ekolodzy  zmierzyli się z testem sprawdzającym ich szeroką  wiedzę przyrodniczą, umiejętność rozpoznawania flory i fauny  Opolskich Parków Krajobrazowych oraz  znajomość rezerwatów utworzonych na terenie parku, zdobywając wysokie pozycje: Kamil Bruzi  - VII miejsce, Karolina i Dominik wchodząc do pierwszej nagradzanej dwudziestki laureatów.

*************************************************************

Rada Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/13

Przewodniczący : Dominik Twardosz

Zastępca : Weronika Doering

Skarbnik : Karolina Lorenc

 

Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego :

- Natalia Grabowska

- Jan Kwit

- Antoni Kwit

 

*Dodano 16 listopada 2012 r.

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do programu  banku PKO Bank Polski- Szkolna Kasa Oszczędności. SKO po latach zyskało nowa odsłonę; zapraszamy do zapoznania się z filmikiem na stronie:

http://www.youtube.com/watch?v=eZSJ4tzdxVs

W naszej szkole zaproponowana forma oszczędzania zyskała już wielu zwolenników. Pierwsi członkowie kasy otrzymali już książeczki oszczędnościowe, karty oraz hasła i loginy dostępu do systemu bankowości elektronicznej

Opiekunem SKO w naszej placówce jest p. Magda Kwit. Wpłat oraz wypłat oszczędności można dokonywać w piątki, w godz. 9.45- 11.35 w bibliotece szkolnej.

 

sko_pkobp_nowelgoo_180

****************************************************************

Klasy I- III rozpoczęły rok projektowy od realizacji projektu społeczno- obywatelskiego „Szkolna mediateka prowadzonego przez p. Alicję Królikiewicz

Największym sukcesem było stworzenie kącika szkolnej mediateki, w którym znajdują się zbiory płyt z bajkami, grami komputerowymi, książeczkami, grami planszowymi i czasopismami dla dzieci, przyniesionymi do szkoły przez uczniów. Uczniowie opracowali wspólnie regulamin korzystania z mediateki i codziennie z niej korzystają. Dzięki realizacji projektu,  można było dużą uwagę poświęcić zasadom korzystania z komputera i telewizji. Dzieci same wskazywały na szkodliwość nadmiernego korzystania z wymienionych mediów dla ich oczu i postawy. Układały na ten temat rymowane wiersze. Wiele uwagi poświęcono także,  zasadom korzystania ze stron internetowych, bezpieczeństwu podczas logowaniu się na portalach społecznościowych, zamieszczania tam tylko stosownych materiałów i informacji o sobie.  Podczas realizacji projektu sporym wyzwaniem, było zainteresowanie dzieci  radiem i czasopismami. Okazało się, że dzieci nie słuchają audycji radiowych i nie czytają czasopism dla dzieci, w telewizji oglądają głównie bajki a korzystając z Internetu wybierają strony z grami. Dużą pomocą była lekcja biblioteczna, podczas której dzieci zostały zachęcone do czytania czasopism dla dzieci, korzystania z podanych w nich stron internetowych.

*****************************************************************

Uczniowie klas IV- VI  rozpoczęli kolejny rok szkolny z projektem „Z małej szkoły w wielki świat” od realizacji projektu społeczno- obywatelskiego „Gra w samorząd” prowadzonego przez p. Magdę Kwit.

Przeanalizowaliśmy Regulamin Samorządu Szkolnego oraz Statut szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze kompetencje i uprawnienia samorządu, zostały omówione jego zadania, tryb przeprowadzania wyborów, organy szkoły z którymi samorząd współpracuje. Następnie uczniowie, zgodnie z założeniami Oceniania Kształtującego, opracowali kryteria wykonania gry planszowej ….i zaczęło się!!!!

Przez kilka popołudniowych godzin z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem cztery grupy wykonywały zaprojektowane przez siebie  gry planszowe poświęcone samorządowi Szkolnemu. Dużej dawce dobrej zabawy towarzyszył ogromny zastrzyk wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej demokracji i samorządności. Powstały rewelacyjne gry, w które graliśmy wszyscy.

****************************************************************

Nowy rok projektowy „Z małej Szkoły w wielki świat” rozpoczęliśmy od wspomnień. Uczniowie, którzy w lipcu i sierpniu  wzięli udział w Letnich Obozach Naukowych Kamil Bruzi - w Ojcowie i Dominik Kuraś - w Warszawie podzielili się swoimi wrażeniami z pozostałą częścią grupy projektowej. Były zdjęcia, pamiątki i dłuuugie opowieści. Wszyscy myślami wracaliśmy jeszcze do letnich półkolonii- Letniej Szkoły Odkrywców, która odbyła się w naszej placówce w lipcu. Wciąż będąc pod wrażeniem sympatycznych studentów, którzy spędzili z nami czas dzieciaki wykonały „listy”, które po sfotografowaniu dotarły drogą mailową do adresatów i z tego co wiemy wywołały wiele radości. W efekcie tych „podróży w czasie” na szkolnym korytarzu zawisła gazetka, która przypomina nam wakacyjny czas. Jednocześnie już z niecierpliwością czekamy na kolejne Letnie Szkoły Odkrywców i Letni Obóz Naukowy.

 

 

*Dodano 11 listopada 2012 r.

W niedzielę 11 listopada delegacja naszej szkoły (Weronika Doering, Dominik Twardosz, Karolina Lorenc) pod opieką p. Alicji Królikiewicz, wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach

 

DSC_0083DSC_0058

 

*Dodano 9 listopada 2012 r.

 

„Narody, które tracą pamięć, tracą życie”

46197_2520279863003_1412718065_n

 

Zapraszamy WSZYSTKICH

na montaż słowno- muzyczny

 

„SŁOWEM I PIEŚNIĄ O NIEPODLEGŁOŚCI”

połączony ze wspólnym śpiewaniem

pieśni i piosenek patriotycznych

przy kawie i ciasteczku.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę

11 listopada 2012 rok, o godzinie 16.00,

w świetlicy wiejskiej w Wilamowicach.

Organizatorzy:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie

Stowarzyszenie „Sami Sobie” z Wilamowic Nyskich

Świetlica wiejska w Wilamowicach

 

*Dodano 3 listopada 2012 r.

W piątek 12 października w naszej szkole obchodzono uroczyście podwójne święto. Uczniowie najstarszej klasy w szkole pod czujnym okiem pani Alicji Królikiewicz przygotowali program artystyczny, który był jednocześnie życzeniami, które cała społeczność szkolna złożyła wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już tego dnia do braci szkolnej przyjęliśmy najmłodszych uczniów naszej szkoły. 15 pierwszoklasistów  przygotowanych przez wychowawczynię Zdzisławę Swatko zaprezentowało nauczycielom, starszym koleżankom i kolegom, a przede wszystkim wzruszonym rodzicom wyniki swojej miesięcznej pracy. Były wiersze, piosenki oraz szczere przyrzeczenia- zapewnienia, że będą szkole przynosić  tylko radość i sukcesy. Po części artystycznej Uczniowie klasy I wzięli udział w kameralnym spotkaniu z wychowawczynią przygotowanym przez rodziców.

 

P1060450

 

 

**********************************************************

 

W roku szkolnym 2012/2013 po raz pierwszy prowadzone są w naszej szkole zajęcia Karate Tradycyjnego.

Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Zajęcia prowadzi Pan Janusz Łydka -  1 DAN
Instruktor, zawodnik i aktywny członek Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w treningach !!!

 

gkkt_logo

 

************************************************************

 

Dominik Twardosz zajął 4 miejsce a Krystian Wieleba miejsce 8 w eliminacjach miejsko – gminnych w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych na dystansie 1500 metrów, które odbyły się w Głuchołazach

 

*Dodano 3 października 2012 r.

 

W sobotę 29 września uczniowie klasy VI z rodzicami oraz przedszkolaki z rodzicami wzięli udział w rajdzie kolarsko – pieszym  - „Babie Lato w Górach Opawskich”

 

100

 

***************************************************

 

25 września odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z policjantami pn – „Bezpieczna droga do szkoły”

 

 

*Dodano 14 września 2012 r.

 

W piątek 21 września nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach na Kopie Biskupiej

Szczegóły imprezy poniżej.

 

100

 

*Dodano 7 września 2012 r.

 

Szanowni Rodzice !!!

 

Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie  w nowym roku szkolnym 2012/2013, które odbędzie się w środę 12.09.2012,  o godz. 17.00, w sali nr 7.

Prosimy o obowiązkowe przybycie.

 

 

*Dodano 30 sierpnia 2012 r.

 

W czasie wakacji w budynkach szkolnych prowadzone były remonty, na wyróżnienie zasługuje wymiana podłogi w sali nr 4 „starego” budynku szkolnego.

 

IMG_3526

 

Rok szkolny 2012/2013

 

*Dodano 5 lipca 2012 r.

 

UWAGA !!!

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI ZGŁOSZONE

DO UDZIAŁU W PÓŁKOLONII

LETNIA SZKOŁA ODKRYWCÓW- „BANANOWE WAKACJE

ORGANIZOWANEJ W DNIACH  9 - 13 LIPCA 2012r.

W GODZINACH 9.30- 14.30.

PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ

DRUGIEGO ŚNIADANIA, DOBREGO HUMORU

I WYGODNEJ ODZIEŻY

ORGANIZATORZY: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie

 

*Dodano 29 czerwca  2012 r.

 

Uczniowie klasy V - Dominik Kuraś (obóz do Warszawy)  i Kamil Bruzi  (obóz do Ojcowa) wezmą udział w Letnich Obozach Naukowych w czasie wakacji w ramach projektu realizowanego w szkole „Z małej szkoły w wielki świat”.

 

Piątek 29 czerwca 2012 roku  był dniem Zakończenia Roku Szkolnego 2011/2012. Na uroczystym apelu podsumowany został rok szkolny. Rodzicom zaangażowanym w życie szkoły wręczono podziękowania za wkład i pomoc szkole. Najlepsi uczniowie w nauce z poszczególnych klas  otrzymali nagrody książkowe. Nagród i dyplomów nie zabrakło również dla najlepszych sportowców oraz za wzorowe czytelnictwo i 100% frekwencję. Klasa II zwyciężyła w klasyfikacji punktowej i otrzymała na kolejny rok szkolny piękny PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY. Program artystyczny przygotowała p. J. Gromala z kl. VI oraz p. M.Kwit z klasą V.

 

IMG_3089

 

6 mail

 

*Dodano 22 czerwca  2012 r.

 

Najlepsi uczniowie w nauce w roku szkolnym 2011/12:

 

Klasa I:

Nowakowska Amelia, Świetlikowski Bartosz, Milena Kobienia, Jakub Zygoń.

Klasa II:

Bruzi Aleksandra, Dżugała Wojciech, Grabowska Natalia, Malarz Michał,

Grabowska Natalia - 100% frekwencji,

 Klasa III:

 Adam Dubiński, Jan Kwit, Nikola Seretna,

Klasa IV:

 Martyna Twardosz– śr.5,0 zachowanie – wzorowe, Klaudia Konończuk– śr.5,09 zachowanie – wzorowe

Klasa V:

 brak

Klasa VI:

Paweł Gromala  śr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre,  Szymon Meller –  śr.- 4,8 zachowanie – wzorowe,

 

NAJAKTYWNIEJSI

CZYTELNICY w roku szkolnym 2011/2012

 

Ø MC900382574Amelka Nowakowska

Ø Mileńka Kobienia

Ø Jakub Zygoń

Ø Natalka Grabowska

Ø Nikola Seretna

Ø Adam Dubiński

Ø Martyna Twardosz

Czytelnictwo klas

 

Średnia roczna wypożyczonych książek w przeliczeniu na jednego ucznia

 

·        Klasa II- 32,64

·        Klasa III – 27,6

·        Klasa I- 24

·        Klasa VI- 8,73

·        Klasa V- 5,67

·        Klasa IV- 4,6

 

 

*Dodano 21 czerwca  2012 r.

 

We wtorek 19 czerwca oraz czwartek 21 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Głuchołazy 2012 w Piłce Nożnej na boisku ORLIK w Głuchołazach. Naszą szkołę reprezentowały drużyny MALI ŚWIĘCI w składzie: Kamil Spałek, Dawid Frankiewicz, Jakub Zygoń, Bartosz Świetlikowski, Kajtek Szczepański, Jakub Dołęga, Jan Kwit oraz ŚWIĘCI w składzie: Dominik Twardosz, Szymon Meller, Dawid Bałos, Krystian Wieleba, Patryk Setla, Paweł Gromala, Kamil Bruzi, Dominik Kuraś, Mateusz Czop, Igor Szczepański. Nasz młodsza drużyna zakończyła zawody na etapie grupowym natomiast starsza odpadła w spotkaniu ćwierćfinałowym z SP 2 Głuchołazy.

 

Mali  Święci                                                                                    Święci

 

DSC00891DSC00895

 

 

W dniach 13-15 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Zakopanego. Plan wycieczki: –1 dzień: - zwiedziliśmy Zakopane: - wyjazd na Gubałówkę, spacer po Krupówkach, zwiedzanie skoczni Wielkiej Krokwi, zakwaterowanie w pensjonacie „U Staszla” w Bańskiej Wyżnej. ZOBACZ DOKŁADNIE GDZIE MIŁO SPĘDZALIŚMY CZAS. Dom wypoczynkowy jak marzenie images - kliknij tutaj

  - 2 dzień: dojazd na Palenicę, spokojny marsz do Morskiego Oka. Podziwianie walorów krajobrazowych Tatrzańskiego Parku Narodowego, zjazd wozami konnymi, kąpiel w basenach termalnych w Szaflarach. - 3 dzień: wykwaterowanie z pensjonatu i przejazd do Wieliczki gdzie zwiedziliśmy Kopalnię Soli.

 

4 czerwca uczennica klasy I Amelia Nowakowska odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym pt; „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie.

 

W niedzielę 3 czerwca nasi drugoklasiści przystąpili do I Komunii Świętej.

 

A

 

W piątek 1 czerwca uroczyście obchodziliśmy DZIEŃ DZIECKA

 

*Dodano 28 maja  2012 r.

 

W niedzielę 27 maja 2012 roku w godz. 15.00 – 19.00 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik RODZINNY pn „JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z RODZINĄ?”, zorganizowany przez Grono Pedagogiczne naszej szkoły oraz Radę Rodziców. Spośród wielu zaproszonych gości naszą imprezę odwiedzili, między innymi: Burmistrz Edward Szupryczyński, Starosta Nyski Jerzy Dunaj, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Migała, Radny Artur Kamiński, Proboszcz Tomasz Horak. Burmistrz Edward Szupryczyński dokonał uroczystego otwarcia placu zabaw powstałego w ramach projektu „Radosna Szkoła”. Przedszkolaki, uczniowie klas I – III oraz klasy VI (inscenizacja pt. Kopciuszek), wystąpiły z ciekawym programem artystycznym. Wszyscy uczniowie klasy IV otrzymali karty rowerowe. W programie imprezy nie zabrakło wielu atrakcji, między innymi: losowania nagród, pokazu Żandarmerii Wojskowej, atrakcji dla dzieci: pokazu clownów, człowieka z ogniem, dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, malowania twarzy i tatuaży, gier i zabaw, swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem oraz grochówki wykonanej przez Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi „Sami Sobie” z Wilamowic Nyskich, kiełbaski z grilla, pysznego domowego ciasta, zapiekanek. Otrzymaliśmy na organizację festynu również dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach, z których to środków zakupiono słodycze i napoje dla wszystkich uczniów szkoły i przedszkola. Dziękujemy wszystkim sponsorom: osobom prywatnym, zakładom pracy, instytucjom za pomoc w organizacji festynu. Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację pikniku.

 

IMG_2809

 

*Dodano 18 maja  2012 r.

 

FESTYN RODZINNY

niedziela 27 maj 2012r.
godzina 15.00

 

 

 

 

 

W programie między innymi:

 

 

ATRAKCJE DLA DZIECI: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampolina

malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, dobra książka.

 

CLOWNI: pokaz magii na wesoło, pokaz baniek mydlanych,

pokaz FIRE SHOW, zabawy taneczno – ruchowe.

 

LOSOWANIE NAGRÓD: do wygrania: karnety do SPA

i na siłownię, bony na kolację, obiady, do fryzjera, inne cenne nagrody.

 

ZAPEWNIAMY PYSZNE MENU: domowe ciasta, zimne

ciepłe napoje, lody, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem,

kiełbaska z grilla, zapiekanki, hot dogi.

 

WSTĘP- 5 ZŁ. – dorośli i młodzież od 14 r.ż

( dzieci bezpłatnie korzystają z dostępnych atrakcji: zjeżdżalnie, trampolina itp.)

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

*Dodano 11 maja  2012 r.

 

10 maja 2012 roku w ośrodku wypoczynkowym Czerwony Kozioł w Głuchołazach odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Miniolimpiady Wiedzy Ekologicznej. W olimpiadzie wzięło udział 54 uczestników ze szkół powiatu nyskiego i prudnickiego. Uczeń naszej szkoły, z klasy  III – Jan Kwit zajął doskonałe 2 miejsce w całej olimpiadzie a do zwycięzcy zabrakło mu jedynie 1 punktu. Nie było podziału na kategorie wiekowe, więc wynik Jasia zasługuje naprawdę na wysokie  wyróżnienie. Druga nasza uczestniczka Martyna Twardosz zajęła 23 miejsce.  Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali ciekawe nagrody. Opiekunem uczniów była Pani Jolanta Gromala. Gratulujemy !!!

 

DSC02387

 

*Dodano 28 kwietnia  2012 r.

 

Ogłaszamy  konkurs na hasło propagujące zdrowy i aktywny wypoczynek w gronie rodzinnym. Swoje propozycje można nadsyłać na adres email szkoły lub do Pana Tomasza Jurka. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody a rozwiązanie konkursu nastąpi czasie FESTYNU RODZINNEGO, który odbędzie się w tym roku w niedzielę 27 maja

 

W sobotę 28 kwietnia 2012 r. nasi uczniowie (Szymon Meller, Szymon Biliński, Dominik Twardosz, Paulina Kręcichwost, Kinga Łódź, Karolina Lorenc, Dawid Bałos, Wioletta Kozieł, Angelika Bocheńska i Dominika Grabowska) wzięli udział w XX Jubileuszowym  Rajdzie Kolarskim – „Witamy Wiosnę” organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej „KTUKOL” w Głuchołazach. Uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach sprawnościowych: torze przeszkód, jeździe żółwiej, konkursie technicznym, wyścigu na tandemie oraz w konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego W nagrodę za wysokie lokaty nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe pucharki. Wyniki poszczególnych konkurencji: Tor przeszkód chłopców – 3m. Dominik Twardosz, Tor przeszkód dziewcząt – 3m. Paulina Kręcichwost, Jazda żółwia dziewcząt – 3m – Karolina Lorenc, jazda dwójkowa na tandemie – 3m. Paulina Kręcichwost, Szymon Biliński. Otrzymaliśmy również PUCHAR za zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji pucharowej rajdu oraz dyplom za wieloletnią współpracę. Specjalne podziękowania dla Pani Elżbiety Kręcichwost za opiekę i nadzór nad uczniami w czasie rajdu oraz przejazdu do Głuchołaz.

 

 

DSC01988DSC01990

 

W piątek 27 kwietnia odbył się uroczysty apel poświęcony 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przedstawiły klasy II i III pod kierunkiem Pani Alicji Królikiewicz.

 

Ogłaszamy konkurs na logo szkoły. Poniżej prace wykonane przez ucznia klasy V Kamila Bruziego. Prace można przynosić do Pana Tomasza Jurka. Na zwycięzcę konkursu czekają ciekawe nagrody.

 

 

IMG_1909IMG_1910

 

Poniżej projekt GRAFFITI wykonany przez Kamila Bruziego. Jest to propozycja zagospodarowania ściany budynku gospodarczego położonego na terenie naszej szkoły.

 

IMG_1913

 

*Dodano 23 kwietnia  2012 r.

 

W poniedziałek 23 kwietnia gościliśmy w Urzędzie Miejskim w Głuchołazach. Po urzędzie oprowadził nas Komendant Straży Miejskiej

Tomasz Dziedziński, który zapoznał nas z pracą urzędu a przede wszystkim Straży Miejskiej oraz działającego w mieście monitoringu.

Następnie odbyło się spotkanie uczniów z zastępcą burmistrza  Romanem Samborem. Uczniowie przedstawili prezentację, którą przygotowali

na zajęciach projektowych w ramach projektu – „Z małej szkoły w wielki świat”.

 

IMG_2581

 

 

*Dodano 17 kwietnia  2012 r.

 

Najnowsze informacje z Biblioteki Szkolnej

 

NAJAKTYWNIEJSI  CZYTELNICY

 

Ø  MC900382574Amelka Nowakowska

Ø  Wiktoria Kurkowska

Ø  Agnieszka Buczyńska

Ø  Adam Dubiński

Ø  Martyna Twardosz

 

Czytelnictwo klas

 

Średnia wypożyczonych książek w przeliczeniu na jednego ucznia

 

·         Klasa I – 4,36

·         Klasa III – 3,7

·         Klasa II –2,9

·         Klasa IV –1,11

·         Klasa V- 0,56

·         Klasa VI- 0,55

 

 WYNIKI
KONKURS WIELKANOCNY
 

 

 

 

 

 

 

 


UCZNIOWIE KLAS  I – III:

 

·         I MIEJSCE: Milenka Kobienia

·         II MIEJSCE: Michał Malarz, Jakub Skokun

·         III MIEJSCE: Natalka Grabowska, Jaś Kwit

 

UCZNIOWIE KLAS IV – VI

 

·         I MIEJSCE: Kamil Bruzi

·         II MIEJSCE: Martyna Twardosz

·         III MIEJSCE: Szymon Biliński

 

WYRÓŻNIENIA:

·         Angelika Bocheńska

·         Fabian Bocheński

·         Wojtek Dżugała

 

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

 

*Dodano 2 kwietnia  2012 r.

 

W poniedziałek 2 kwietnia w Publicznej szkole Podstawowej nr 2 w Głuchołazach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 Nasza drużyna w składzie: Mateusz Czop, Szymon Meller i Paweł Gromala zajęła 6 miejsce.

 

IMG_2415IMG_2417

 

W poniedziałek 2 kwietnia delegacja uczniów naszej szkoły gościła u Burmistrza Głuchołaz

 

*Dodano 27 marca  2012 r.

 

W czwartek 29 marca o godz. 16.30 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z okazji ogólnoeuropejskiej akcji pn. „Tydzień z Internetem”. To ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe - organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych krajów. Kampania ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu.

Hasłem przewodnim kampanii „Tydzień z Internetem 2012” jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa. Spotkania organizowane w ramach „Tygodnia z Internetem” mają być wspólną zabawą dla osób w różnym wieku. Zabawą, która nie tylko zintegruje uczestników, ale także pozwoli im poznać nowe rzeczy i docenić Internet.

Przygotowane przez FRSI scenariusze to konkretne pomysły, jak zorganizować ciekawe i inspirujące spotkania dla trzech generacji, a jednocześnie w prosty sposób włączyć się w ogólnoeuropejski „Tydzień z Internetem”:

Wybraliśmy scenariusz pt. „Zasadź drzewo w Internecie”, Będzie to spotkanie polegające na stworzeniu drzewa genealogicznego rodziny za pomocą narzędzi internetowych. Zapraszamy do udziału w zabawie drużyny składające się z trzech pokoleń np: uczeń, rodzic, babcia. Zgłoszenia przyjmuje p. Kwit i p. Jurek.

 

 

 

*Dodano 19 marca  2012 r.

 

KONKURS WIELKANOCNY                        

 

 

 

 

 

 

 

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, ze względu na to, że ta tradycja powoli zanika

Warunki konkursu:

Kategorie wiekowe:

Termin: kartki należy oddać do dnia 2 kwietnia 2012r.

do pani Magdy lub Oli.

 

Na zwycięzców czekają nagrody!!!

 

 

*Dodano 10 marca  2012 r.

 

W sobotę 10 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie odbyły się powiatowe drużynowe  zawody szachowe. W zawodach wzięły udział drużyny szkoły podstawowej z Bodzanowa, Nowego Świętowa, PSP 1 z Głuchołaz oraz Białej Nyskiej. Zawody powiatowe miały bardzo emocjonujący i wyrównany  przebieg i do końca ostatniej partii szachowej trwała rywalizacja o poszczególne miejsca w zawodach. Ostatecznie zwyciężyła drużyna reprezentująca szkołę nr 1 w Głuchołazach wyprzedzając o pół punkta  naszą drużynę w składzie: Igor Szczepański, Dominik Twardosz, Natalia Grabowska, Paulina Kręcichwost. Ostatni stopień podium przypadł w udziale drużynie PSP z Bodzanowa.

Wyniki zawodów:

 

Szkoła

Małe punkty

Duże punkty

Miejsce

PSP 1 Głuchołazy

8,5

5

I

PSP Nowy Świętów

8

4

II

PSP Bodzanów

7,5

3

III

PSP Biała Nyska

0

0

IV

 

 

IMG_1964IMG_1967

 

 

*Dodano 29 lutego  2012 r.

 

W środę 29 lutego 2012 roku nauczyciele naszej szkoły Jolanta Gromala, Magdalena Kwit i Tomasz Jurek wzięli udział w konferencji w Opolu poświęconej przystąpieniu naszej szkoły do projektu  EDUSCIENCE.

 

logo

 

pkl_logo

 

 

*Dodano 25 lutego  2012 r.

 

W sobotę 22 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie odbyły się miejsko – gminne drużynowe  zawody szachowe. W zawodach wzięły udział szkoły z Bodzanowa, Nowego Świętowa, Polskiego Świętowa, PSP 1 i PSP 2 z Głuchołaz. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: PSP Nowy Świętów I – Igor Szczepański, Dominik Twardosz, Paweł Gromala, Paulina Kręcichwost oraz PSP Nowy Świętów II – Michał Malarz, Jan Kwit, Aleksandra Bruzi i Natalia Grabowska. Pierwsza drużyna  zajęła wysokie drugie miejsce w turnieju a druga drużyna miejsce siódme – dodam, że druga nasza drużyna składała się z dwu i trzecioklasistów, którzy przeszli swój chrzest szachowy.

Wyniki zawodów:

 

Szkoła

Małe punkty

Duże punkty

Miejsce

PSP 1 Głuchołazy

19

12

I

PSP Nowy Świętów I

13,5

8

II

PSP 2 Głuchołazy

13

7

III

PSP Bodzanów I

12

7

IV

PSP Polski Świętów

10,5

4

V

PSP Bodzanów II

10,5

3

VI

PSP Nowy Świętów II

7

1

VII

 

IMG_1878IMG_1898

 

 

 

We wtorek 21 lutego 2012 odbyło się ZEBRANIE Z RODZICAMI.

 

 

*Dodano 7 lutego  2012 r.

 

 

 

UWAGA KONKURS

 

W związku z realizacją projektu „MAKIETA NASZEJ WSPÓLNOTY” Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie  zaprasza

WSZYSTKICH mieszkańców: Nowego Świętowa, Wilamowic i Rudawy (dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny) do wzięcia udziału w konkursie na

 WIERSZ O MIEJSCOWOŚCI,

 W KTÓREJ MIESZKAM.

Nie liczy się talent, lecz chęć wspólnej zabawy!!

Na autorów najciekawszych wierszy czekają nagrody

Podpisane prace należy złożyć do piątku 10 lutego 2012 roku

w sekretariacie szkoły ( u p. M. Kwit) lub przesłać pocztą elektroniczną

na adres: sp.konkursy@wp.pl

Regulamin konkursu na stronie szkoły: http://www.pspnowyswietow.internetdsl.pl/

 

 

 

 

*Dodano 2 lutego  2012 r.

 

PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU NA LECZENIE I REHABILITACJĘ ŁUCJI BADOCHA -

(dziewczynki z naszego przedszkola)

 

http://pspnowyswietow.internetdsl.pl/podatek1_pliki/image003.jpg

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać:

Dane organizacji: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Numer KRS: 0000037904

CEL: NA LECZENIE ŁUCJI BADOCHA 4465

(WAŻNE bez tego dopisku pieniądze nie trafią do Łucji)023.JPG

Łucja to radosna 5- letnia dziewczynka. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych m.in.: przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, deformacją klatki piersiowej (co związane jest ze zrośnięciem żeber po lewej stronie i przesunięciem serca na prawą stronę), deformacją kończyn dolnych oraz skolioza. Łucja przeszła już 6 ciężkich operacji, a co roku czekają ją kolejne, związane z deformacjami kręgosłupa. Codzienna i systematyczna rehabilitacja pozwala jej w miarę „normalne” funkcjonowanie w otaczającym ją świecie. W domu Łucja porusza się na czworakach, w chodziku, a także obserwujemy jej pierwsze samodzielnie stawiane kroki. Pomimo swojej niepełnosprawności chętnie nawiązuje kontakty z rówieśnikami i uczestniczy z nimi we wspólnych zabawach. Możecie ją Państwo odwiedzić na stronie internetowej Fundacji: www.dzieciom.pl/4465.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5; 01-685 Warszawa

Konto nr.: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

W tytule: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Badocha Łucja

DZIĘKUJEMY

Kontakt: spox21@vp.pl

 

*Dodano 20 stycznia 2012 r.

 

W piątek 20 stycznia wyjazdem na lodowisko do Głuchołaz zakończyliśmy trwający w pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole program - Otwarta Szkoła - Biała Zima 2012.

W  1,5 godzinnej zabawie na lodowisku wzięło udział  28 uczniów naszej szkoły. Pogoda dopisała a wstęp i wypożyczenie łyżew mieliśmy gratis.

 

DSC01728

 

*Dodano 18 stycznia 2012 r.

 

W sobotę 14 stycznia drużyna chłopców w składzie: Dawid Bałos, Mateusz Czop,  Igor Szczepański, Dominik Twardosz, Dominik Kuraś, Jakub Doering, Krystian Wieleba, Paweł Gromala wzięła udział w miejsko – gminnych zawodach w mini koszykówce chłopców. W zawodach wzięły udział 4 szkoły naszej gminy: SP1 iSP2 Głuchołazy. PSP Bodzanów i PSP Nowy Świętów. Po porażce w pierwszym meczu z drużyną SP2 I Głuchołazy drugi mecz z drużyną SP2 II był bardzo wyrównany a przegraliśmy go tylko 2 punktami straconymi w ostatniej kwarcie meczu. Zawody rozegrane zostały w hali SP2 w Głuchołazach.

 

*Dodano 10 stycznia 2012 r.

 

W czasie ferii zimowych, w pierwszym tygodniu w dniach 16-20 stycznia w naszej szkole prowadzone będą zajęcia w godz. 9.00-12.00 w ramach programu  - Otwarta Szkoła - Biała Zima 2012. Podsumowaniem projektu będzie wyjazd uczniów naszej szkoły na lodowisko w Głuchołazach w piątek 20 stycznia. Wyjazd o godz. 9.30 – przewidywany powrót  godz.12.30

Harmonogram zadań nauczycieli i spotkań z uczniami w ramach akcji zimowej
„ Otwarta szkoła – Biała zima 2012 ”

 

L.P.

Nazwisko i  imię nauczyciela

Rodzaj zajęć

Termin

1.

Zdzisława Swatko

Magdalena Kwit

Gry i zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne.

Quiz wiedzy o przeciwdziałaniu uzależnieniom dla uczniów klas I-III

Konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą  przeciwdziałania środkom psychoaktywnym.

Czy wiesz gdzie możesz szukać pomocy? – dyżur Szkolnego Rzecznika Praw Dziecka

Zajęcia w ramach projektu- „Z małej szkoły w wielki świat”

Poniedziałek

16.01.2012

Godz. 9.00 – 12.00

2.

Agnieszka Kurosad-Bilińska

 

Zajęcia plastyczne, gry i zabawy.

Zajęcia w sali komputerowej -

Konkurs rysunkowy w programie graficznym o tematyce profilaktyki uzależnień.

Wtorek

17.01.2012

Godz. 9.00 – 12.00

3.

Alicja Królikiewicz

Quizy, Konkurs plastyczny,

dla klas I-III pod hasłem „Alkohol szkodzi zdrowiu”.

 

Środa

18.01.2012

Godz. 9.00 – 12.00

4.

Jolanta Gromala

Pogadanka na temat profilaktyki uzależnień. Konkurs plastyczny dla klas IV-VI pod hasłem „Jestem na NIE – młodość wolna od uzależnień”.

Przeprowadzenie konkursu na wykonanie gazetki promującej zdrowy styl życia dla uczniów klas IV-VI,

Quiz wiedzy o przeciwdziałaniu uzależnieniom dla uczniów klas IV-VI

Czwartek

19.01.2012

Godz. 9.00 – 12.00

5.

 Tomasz Jurek

Jolanta Chrobak

 

Wyjazd uczniów do Głuchołaz na lodowisko.

 

 

Piątek

20.01.2012

Godz. 9.30 – 12.30

 

 

W środę 11 stycznia  w godz. 16.30 – 18.30 odbędzie się zabawa karnawałowa.

 

W czwartek 12 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wywiadówka podsumowująca I semestr roku szkolnego, wcześniej bo o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

 

 

 

Najlepsi uczniowie w nauce w I semestrze roku szkolnego 2011/12:

 

Klasa I:

Nowakowska Amelia, Świetlikowski Bartosz, Milena Kobienia, Jakub Zygon.

Klasa II:

Bruzi Aleksandra, Dżugała Wojciech, Grabowska Natalia, Malarz Michał, Spałek Kamil.

Grabowska Natalia - 100% frekwencji, Iza Chwastyk - 100% frekwencji.

Klasa III:

 Adam Dubiński, Jan Kwit, Nikola Seretna, 100% frekwencji – Jan Kwit,

Klasa IV:

 Martyna Twardosz– śr.4,8 zachowanie – wzorowe, Klaudia Konończuk– śr.4,7 zachowanie – wzorowe

Klasa V:

 Karolina Lorenc – śr. 4,81 zachowanie – wzorowe,

Klasa VI:

Paweł Gromala  śr.- 4,9 zachowanie – wzorowe,  Szymon Meller –  śr.- 4,8 zachowanie – wzorowe, Dominika Grabowska – śr.4,8 zachowanie – bardzo dobre,

100% frekwencji - Dominika Grabowska,

 

CZYTELNICTWO- I SEMESTR 2011/2012

 

 

Wyróżniający się czytelnicy w poszczególnych klasach to:

 

Ø  Klasa I- Jakub Zygoń

Ø  Klasa II- Natalia Grabowska

Ø  Klasa III- Adam Dubiński

Ø  Klasa IV- Martyna Twardosz

Ø  Klasa V- Karolina Lorenc

Ø  Klasa VI- Dominika Grabowska

 

Czytelnictwo klas, średnia wypożyczonych książek w przeliczeniu na jednego ucznia:

 

·         Klasa I – 4,5

·         Klasa II –18,73

·         Klasa III – 10,3

·         Klasa IV –2,2

·         Klasa V- 2,89

·         Klasa VI- 4,45

 

 

W poniedziałek 9 stycznia odbył się w naszej szkole Próbny Sprawdzian Kompetencji Szóstoklasistów.

 

*Dodano 9 stycznia  2012r.

 

W niedzielę 8 stycznia 2012 r. o godz. 16.00  w świetlicy w Wilamowicach odbyło się Spotkanie Kolędowe. Program artystyczny pod kierunkiem p. M. Kwit i A. Łukaszewskiej, przedstawili uczniowie klas I-III.

Przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi "Sami Sobie "spotkali się rodzice, dziadkowie - mieszkańcy Nowego Świętowa i Wilamowic Nyskich, ks. prałat Tomasz Horak, burmistrz Edward Szupryczyński z małżonką, radny Artur Kamiński, sołtysi M. Rogucka i E. Słobodzian, chór parafialny z organistą p. Ludwą oraz zaproszeni goście.

 

 

*Dodano 22 grudnia  2011r.

 

W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta WIGILIA SZKOLNA z udziałem proboszcza ks. Tomasza Horaka.

Program artystyczny pod kierunkiem pp. M. Kwit, A. Łukaszewskiej, Z. Swatko i Agnieszki Kurosad-Bilińskiej przedstawili uczniowie klas I-III.

Czas umiliły kolędy oraz posiłek – barszczyk z krokietami oraz bardzo smaczne ciasta.

 

IMG_1426

 

Zostały również wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym oraz Szachach.

 

WYNIKI ZAWODÓW:

Tenis stołowy: 1 miejsce – Mateusz Czop, 2 miejsce – Szymon Meller, 3 miejsce Igor Szczepański,

Szachy – kategoria chłopców: 1 miejsce – Igor Szczepański, 2 miejsce – Paweł Gromala, 3 miejsce – Dominik Twardosz,

Szachy – kategoria dziewcząt: 1 miejsce – Paulina Kręcichwost, 2 miejsce – Barabara Chwastyk, 3 miejsce – Dominika Grabowska.

 

Otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie od vice Burmistrza Nysy za zbiórkę pokarmu dla psów ze schroniska w Konradowej.

 

 

W niedzielę 18 grudnia odbył się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY -  koło kościoła parafialnego.

 

*Dodano 14 grudnia  2011 r.

 

W środę 14 grudnia delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Paulina Kręcichwost, Barabara Chwastyk, Dominika Grabowska i Jaś Kwit, opiekun: Tomasz Jurek

udała się do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Konradowej koło Nysy i przekazała zebrane pokarmy.

 

IMG_1573

 

*Dodano 9 grudnia  2011 r.

 

Zakończyliśmy akcję zbierania pokarmu dla zwierząt ze schroniska w KONRADOWEJ koło Nysy.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za ofiarowaną pomoc. W ciągu ostatnich czterech tygodni udało nam się razem zebrać około 140 kg pokarmu

Zebraliśmy  w szkole – 77,5 kg suchej karmy dla psów , 9,4 kg kaszy, 8,5 kg makaronu, 0,4 kg ryżu, 3 puszki konserwy – 3,7 kg, 12 puszek z zupą,

w przedszkolu – 29 kg suchej karmy dla psów, 1 puszka konserwy – 0,45 kg, 1 kg kaszy i 1,5 kg makaronu, 0,4 kg ryżu.

Razem zebraliśmy - 106 kg suchej karmy dla psów ,

 10,4 kg kaszy, 10 kg makaronu, 0,8 kg ryżu,

4 puszki konserwy – 4,15 kg, 12 puszek z zupą

 

IMG_1556

 

W czwartek 8 grudnia gościliśmy Gminną Komisję Oświaty Rady Miejskiej w Głuchołazach.

 

*Dodano 25 listopada  2011 r.

 

W czwartek 24 listopada 2011 r. uczeń klasy II Michał Malarz odebrał nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym pt. „O czym śni pluszowy miś”,

zorganizowanego przez Centrum Kultury w Głuchołazach.

 

Marcelina Kocierz i Paulina Kręcichwost wzięły udział w konkursie recytatorskim „Poezja jesienią” w CK w Głuchołazach.

 

 

*Dodano 16 listopada  2011 r.

 

 

W poniedziałek 14 listopada w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. J. Gromali.

W piątek 11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach

 

 

14 listopada 2011 r. Kamil Bruzi odebrał nagrodę za zajęcie 3 miejsca w konkursie plastycznym pt. „Palisz śmieci, krzywdzisz dzieci” ,

zorganizowanego przez firmę -  Komunalnik w Głuchołazach. Opiekunem była p. Magdalena Kwit.

 

 

9 listopada 2011 w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach odbył się Finał XV Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Uczestniczyło w niej 40 uczniów ze szkół powiatu nyskiego i prudnickiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca:

Paulina Kręcichwost – 3 miejsce, Kamil Bruzi – 12 miejsce. Opiekunem była p. Jolanta Gromala

 

IMG_1355

 

*Dodano 14 listopada  2011 r.

 

Pomagamy zwierzętom ze  SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KONRADOWEJ KOŁO NYSY 

W miesiącach: listopadzie i grudniu 2011 roku po raz pierwszy w naszej szkole i przedszkolu prowadzona będzie zbiórka suchej karmy dla zwierząt, kaszy, ryżu,

makaronu dla zwierząt ze schroniska w Konradowej. Wszystkie dary uczniowie mogą przynosić do p. Tomasza Jurka.

Po zakończeniu zbiórki delegacja uczniów uda się do schroniska przekazać zebrane dary pracownikom schroniska.

 

4b909604dab98_k1

 

*Dodano 3 listopada  2011 r.

 

 

W środę 9.11.2011 roku odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 16.30 spotkanie z rodzicami uczniów klasy VI, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z terapeutami  ze Stowarzyszenia Aktywnej Pomocy Rodzinie- S.A.P.R.A -  ALTERNATYWA a następnie spotkanie z rodzicami klas I-V.

 

plakat3

 

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu finansowanego ze środków Agencji Rynku Rolnego „Owoce w szkole”. Przez kolejne tygodnie uczniowie klas 1-3 będą otrzymywali owoce i warzywa, jednocześnie wszyscy uczniowie otrzymują mleko.

 

W roku szkolnym 2011/12 w naszej szkole realizowany jest program. „Z MAŁEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

W poniedziałek 31 października odbyła się zabawa HALLOWEEN

 

*Dodano 16 października  2011 r.

 

W piątek 14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Beata Węgrzyn powitała na uroczystości rodziców i uczniów, podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za dotychczasową pracę i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Program artystyczny poprowadziła z uczniami p. Jolanta Chrobak. Dzień Edukacji jest w naszej szkole jednocześnie dniem ślubowania pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Agnieszki Kurosad - Bilińskiej przedstawili piękny program artystyczny a po ślubowaniu otrzymali dyplom pasowania na ucznia naszej szkoły i tubę ze słodyczami. Z  okazji Dnia Edukacji Narodowej  p. Magdalena Kwit otrzymała nagrodę Burmistrza Głuchołaz na specjalnej uroczystości która odbyła się w Głuchołazach.

 

W środę 12 października odbyło się spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa w Prudniku. Zaproszony gość przedstawił ciekawą prezentację przyrodniczą a następnie sprawdził wiadomości uczniów w specjalnym quizie.

 

W poniedziałek 10 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Szkolnego.

 

*Dodano 8 października  2011 r.

 

W czwartek 6 października zakończyły się prace budowlane na placu zabaw.

Czekamy na ukończenie prac związanych z powstaniem chodnika łączącego szkołę z przedszkolem.

Plac zabaw będzie monitorowany całodobowo !!!

 

ppp

 

 

*Dodano 5 października  2011 r.

 

W piątek 30 września 2011 roku w Kuratorium Oświaty w Opolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Radosna Szkoła – magiczne miejsca zabawy”.

II miejsce w Konkursie na szczeblu wojewódzkim zdobył uczeń klasy I - Jakub Skokun.

Swoją nagrodę odebrał w obecności wychowawczyni Agnieszki Kurosad-Bilińskiej.

 

P9301560

 

*Dodano 4 października  2011 r.

 

W poniedziałek 3 października gościliśmy w szkole na spotkaniu z uczniami policjanta z Komendy Policji w Głuchołazach mł. Aspiranta Piotra Leśniaka.

 

W sobotę 1 listopada nasi uczniowie a mianowicie klasa V w obecności swoich rodziców i wychowawczyni M. Kwit wzięli udział w imprezie turystycznej w III Wojewódzkim Rajdzie Kolarsko-Pieszym ''Babie Lato w Górach Opawskich''. Impreza przeprowadzona przez Klub Kolarski „Ktukol” oraz Oddział PTTK w Głuchołazach. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: rowerową  lub pieszą , prowadzące urokliwymi zakątkami przyrodniczymi naszego regionu. Po sportowych zmaganiach odbyła się uroczystość wręczenia odznak kolarskich ''Szlakiem czarownic'' (którą zdobyła P. Łukaszewska) oraz pucharów dla grup zorganizowanych, przeprowadzono również konkursy sprawnościowe. Nasi uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowy puchar oraz certyfikat udziału w imprezie.

 

W czwartek 29 września odbyła się dyskoteka szkolna z okazji „DNIA CHŁOPAKA”

 

W przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.

 

 

*Dodano 23 września 2011 r.

 

W czwartek 22 września nareszcie ruszyły prace przy budowie placu zabaw w ramach projektu „Radosna Szkoła”. Czekamy na rychłe zakończenie prac.

 

radosna-szkola-dzieci_12

 

*Dodano 17 września 2011 r.

 

W sobotę 17 września nasi uczniowie brali udział w inauguracji sezonu sportowego, biegach ulicznych w ramach IX Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych. Najlepiej w swoich kategoriach wiekowych wypadł Paweł Gromala zajmując 8 miejsce w kategorii chłopców klas 6 a także Dominik Twardosz z klasy 5 zajmując 10 miejsce w kategorii klas V i Dominik Kuraś zajmując 20 miejsce, natomiast w kategorii chłopców klas IV Krystian Wieleba zajął 10 miejsce. W zawodach wziął udział również uczeń klasy III Adam Dubiński. Wioletta Kozieł zajęła 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej. O godz. 13.30 odbył się Bieg Charytatywny Dla Przemka  - lekkoatlety z Głuchołaz chorego na chorobę nowotworową w którym pośród ponad 2000 osób uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie naszej szkoły m.in. P. Węgrzyn,  P. Swatko, P. Chrobak, P. Jurek, uczniowie: Paulina Kręcichwost, Barbara Chwastyk, Patrycja Puczka z tatą i bratem, wymienieni wyżej chłopcy. W biegu głównym IX Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych wziął udział nasz nauczyciel p. Tomasz Jurek, który ukończył bieg na 10 km.

 

 

*Dodano 11 września 2011 r.

 

W sobotę 10 września 2011 roku drużyna w składzie: Dawid Bałos, Mateusz Czop, Patryk Setla, Igor Szczepański, Dominik Twardosz, Dominik Kuraś, Jakub Doering, Krystian Wieleba wzięła udział w miejsko – gminnych zawodach w mini piłce nożnej chłopców na boisku ORLIK w Głuchołazach. Po dwóch rozegranych  i zarazem przegranych meczach  z PSP Polski Świętów i PSP nr 1 Głuchołazy ostatecznie zajęliśmy miejsce 5 – 6.

 

DSC00728

 

*Dodano 3 września 2011 r.

 

W czwartek 8 września o godz.17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

 

Dzień 1 września był dniem Uroczystego Rozpoczęcia Roku szkolnego 2011/12, a poprzedziła je o godz. 8.00 msza św. w kościele parafialnym.

 

 

W czasie wakacji w budynkach szkolnych prowadzone były remonty, na wyróżnienie zasługuje wymiana drzwi i poprawienie estetyki wejścia do „starego” budynku szkolnego.

 

IMG_1247

 

 

 

Rok szkolny 2011/2012

 

 

 

 

*Dodano 23 czerwca 2011 r.

 

W dniach 18-22 lipca w szkole będą odbywały się wakacyjne zajęcia z uczniami pn. Letnia Szkoła Odkrywców w ramach projektu „Z małej szkoły w wielki świat”.

 

Środa 22 czerwca 2011 była dniem Zakończenia Roku Szkolnego 2010/2011. Na uroczystym apelu podsumowany został rok szkolny. Rodzicom zaangażowanym w życie szkoły wręczono podziękowania za wkład i pomoc szkole. Absolwentom klasy VI: Aleksandrze Malarz, Paulinie Staszyńskiej i Mateuszowi Rybakowi wręczone zostały stypendia za wybitne wyniki w nauce, natomiast ich rodzicom listy gratulacyjne. Nagrodę specjalną od p. Dyrektor otrzymała Aleksandra Malarz i Adrian Malec  za uzyskanie najlepszego wyniku na sprawdzianie kompetencji szóstoklasistów. Najlepsi uczniowie w nauce z poszczególnych klas  otrzymali nagrody książkowe. Nagród i dyplomów nie zabrakło również dla najlepszych sportowców oraz za wzorowe czytelnictwo i 100% frekwencję. Klasa I zwyciężyła w klasyfikacji punktowej i otrzymała na kolejny rok szkolny piękny PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY. Program artystyczny przygotowała p. J. Gromala z kl. V oraz p. T. Jurek z klasą VI.

 

NASI ABSOLWENCI – Rocznik 1998

 

IMG_0802

 

 

*Dodano 20 czerwca 2011 r.

 

W poniedziałek 20 czerwca w Głuchołazach w sali Centrum Kultury nasi absolwenci: Aleksandra Malarz, Paulina Staszyńska i Mateusz Rybak otrzymali pamiątkowy medal od Burmistrza Głuchołaz za wybitne wyniki w nauce.

 

W poniedziałek 20 czerwca przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Juraparku w Krasiejowie.

 

W niedzielę 19 czerwca w godz. 14.00 – 18.30.00 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik RODZINNY zorganizowany przez grono pedagogiczne naszej szkoły oraz radę rodziców. Uczniowie klasy IV - VI zaprezentowali w pięknych staropolskich strojach  nasz polski  taniec narodowy – poloneza. Uczniowie klasy I oraz klas IV-VI a także przedszkolaki wystąpiły w ciekawym programie artystycznym. W programie imprezy nie zabrakło wielu atrakcji, między innymi: losowania nagród, atrakcji dla dzieci: pokazy clownów, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie twarzy i tatuaży, gry i zabawy, losowania nagród, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaska z grilla, pyszne domowe ciasta, bogracz, zapiekanki. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji festynu a także naszym sponsorom.

 

W sobotę 18 czerwca wzięliśmy udział w szóstej - ostatniej wycieczce z cyklu Przyroda bawi, uczy i wychowuje . Tym razem na zakończenie projektu pojechaliśmy do Juraparku w Krasiejowie.

 

 

*Dodano 16 czerwca 2011 r.

Najlepsi uczniowie w nauce w roku szkolnym 2010/11:

 

Klasa I:

Bruzi Aleksandra, Dżugała Wojciech, Grabowska Natalia, Malarz Michał, Spałek Kamil.

Klasa II:

 Adam Dubiński, Jan Kwit, Alicja Ayboga, Nikola Seretna

Klasa III:

 Martyna Twardosz, Klaudia Konończuk,

Klasa IV:

 Karolina Lorenc – śr. 4,9 zachowanie – bardzo dobre,

Klasa V:

 Dominika Grabowska – śr.4,9 zachowanie – b.dobre, Paulina Kręcichwostśr. 4,9 zachowanie – b.dobre, Paweł Gromala  śr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre,

Klasa VI:

 Aleksandra Malarz  śr.- 5,5 zachowanie – wzorowe, Mateusz Rybak - śr.- 5.0 zachowanie – wzorowe, Paulina Staszyńska - śr.- 5,1 zachowanie – wzorowe,

Michał Lorenc - śr.- 4,9 zachowanie – bardzo dobre.

 

Najlepsi czytelnicy szkoły:

 

Natalka Grabowska, Adaś Dubiński, Klaudia Konończuk, Karolina Lorenc, Dominika Grabowska, Adrian Malec

 

We wtorek 14 czerwca odwiedzili nas SAPERZY z Batalionu z Brzegu.

 

We wtorek 14 czerwca odbyło się spotkanie  z przedstawicielami spółki „WODOCIĄGI” poświęcone bezpieczeństwu w trakcie robót kanalizacji Nowego Świętowa .

 

*Dodano 7 czerwca 2011 r.

 

W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w naszej szkole FESTYN RODZINNY

 

 

 

 

ZAPRASZAMY

FESTYN RODZINNY

 

19 czerwca 2011r. 
godz. 14:00

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
W NOWYM ŚWIĘTOWIE

 

GWARANTUJEMY WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ

I NIEZWYKŁE ATRAKCJE

występy artystyczne przedszkolaków i dzieci szkolnych,

pokaz krakowiaka, poloneza i pokaz mody,

mecz siatkówki: nauczyciele i rodzice kontra uczniowie

 

ATRAKCJE DLA DZIECI

dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina

 

CLOWNI

pokaz magii na wesoło, pokaz baniek mydlanych,

pokaz FIRE SHOW, malowanie twarzy, kącik plastyczny, zabawy taneczno-ruchowe

 

LOSOWANIE NAGRÓD

do wygrania: karnety na SPA, siłownię, wakacje z GOSiR, do fryzjera, na obiady, na basen, na wymianę opon, artykuły sportowe i grillowe oraz inne, cenne nagrody

 

ZAPEWNIAMY PYSZNE MENU

domowe ciasta, zimne i ciepłe napoje, lody,

swojski chleb ze smalcem i ogórkiem,

kiełbaska z grilla, bogracz, zapiekanki

 

Wstęp płatny od 14 r. ż. – 5,00 złhttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsOVxx1PfTD3ubR9jKVCyuUVNc0Mfcja-eTPteiredyUp-YXoa2Ahttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsOVxx1PfTD3ubR9jKVCyuUVNc0Mfcja-eTPteiredyUp-YXoa2Ahttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsOVxx1PfTD3ubR9jKVCyuUVNc0Mfcja-eTPteiredyUp-YXoa2Ahttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR71szvtFzCIxLQLUOxfO-qv3mCe3tHuxew1Xt-Mn0pluf3PN8dhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR71szvtFzCIxLQLUOxfO-qv3mCe3tHuxew1Xt-Mn0pluf3PN8dhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR71szvtFzCIxLQLUOxfO-qv3mCe3tHuxew1Xt-Mn0pluf3PN8dhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR71szvtFzCIxLQLUOxfO-qv3mCe3tHuxew1Xt-Mn0pluf3PN8dhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhNXLKGS2nhViGaqjbbqQwuHha2y9IJVF1r993zSx30iqMrh9Yhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhNXLKGS2nhViGaqjbbqQwuHha2y9IJVF1r993zSx30iqMrh9Y

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 5 czerwca nasi drugoklasiści przystąpili do I Komunii Świętej

 

Komunia_Jasia 015

 

 

*Dodano 4 czerwca 2011 r.

W sobotę 4 czerwca wzięliśmy udział w piątej wycieczce z cyklu Przyroda bawi, uczy i wychowuje . Tym razem przeszliśmy od Pokrzywnej szlakiem turystycznym (żółtym) tzw. Szlakiem saperów, którym doszliśmy na Plac Konrada Habla , gdzie wzięliśmy udział w uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Następnie doszliśmy na szczyt Kopy Biskupiej gdzie weszliśmy na wieżę widokową aby przy pięknej, słonecznej pogodzie pooglądać cudowne widoki. Ze szczytu udaliśmy się do schroniska po polskiej stronie, gdzie w jego okolicach odbył się konkurs wiedzy przyrodniczo – turystycznej. II miejsce w tym konkursie zajęła uczennica klasy V  - Paulina Kręcichwost. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku, każdy uczeń dostał soczek i loda. Na koniec wycieczki wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie przyrodniczym otrzymali ciekawe nagrody.

 

*Dodano 1 czerwca 2011 r.

W środę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole dzień sportu szkolnego. Dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach wszyscy uczniowie otrzymali słodycze i napoje.

 

 

Pozdrawiamy wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IMG_0402

IMG_0400

                                                                                                     

*Dodano 18 maja 2011 r.

W sobotę 21 maja wzięliśmy udział w czwartej wycieczce z cyklu Przyroda bawi, uczy i wychowuje . Przeszliśmy szlakiem turystycznym po Górze Chrobrego w poszukiwaniu byłych miejsc związanych z wydobyciem złota. W parku koło sanatorium SKOWRONEK pod okiem pana Jerzego Chmiela uczniowie uczyli się płukania drobinek złota oraz otrzymali specjalny certyfikat Głuchołaskiego Poszukiwacza Złota.  Rozwiązany został konkurs plastyczny w którym spośród wielu prac uczniów z 3 szkół biorących udział w projekcie, wysokie miejsca zajęli nasi uczniowie - I miejsce Aleksandra Malarz, II miejsce Kamil Bruzi a wyróżnienie Dawid Bałos. Uczniowie ci otrzymali ciekawe nagrody. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku i zostaliśmy poczęstowani turystycznym posiłkiem. Na koniec wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali przewodniki i mapy.

 

*Dodano 18 maja 2011 r.

W dniach 16-17 maja wzięliśmy udział w wycieczce do Krakowa. Po drodze odwiedziliśmy miejsce narodzin Jana Pawła II – WADOWICE, park miniatur i rozrywki w INWAŁDZIE, miejsca pielgrzymkowe - KALWARIĘ ZEBRZYDOWSKĄ i ŁAGIEWNIKI.

 

W piątek 13 maja gościliśmy w szkole „SYBIRAKA” Pana Mariana Szymkowicza.

 

*Dodano 8 maja 2011 r.

W sobotę 7 maja wzięliśmy udział w trzeciej wycieczce z cyklu Przyroda bawi, uczy i wychowuje. Tym razem uczniowie poznali zasady i działanie posługiwania się kompasem oraz orientowania na mapie. Przeszliśmy szlakiem turystycznym w kierunku na Olszak, odwiedziliśmy Żabie oczko, Karolinki, Krzyżową. Następnie przeszliśmy w okolice sanatorium Ziemowit, gdzie oglądaliśmy zawody w trialu motocyklowym.

 

*Dodano 4 maja 2011 r.

W niedzielę 1 maja o godz.18.00  w kościele parafialnym w Nowym Świętowie odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy o życiu Jana Pawła II oraz wręczono nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym pn. – Jan Paweł II w oczach dziecka. Na konkurs nadesłano 305 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Uroczystość uświetnił montaż poetycko – muzyczny wykonany przez uczniów i absolwentów naszej szkoły.

 

*Dodano 1 maja 2011 r.

W sobotę 30 kwietnia 2011 r. nasi uczniowie (Mateusz Rybak, Michał Lorenc, Piotr Kłakowicz, Szymon Garnek, Szymon Biliński, Mateusz Czop, Dominik Twardosz, Dominik Kuraś, Paulina Kręcichwost) wzięli udział w XIX Rajdzie Kolarskim – „Witamy Wiosnę” organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej „KTUKOL” w Głuchołazach. Uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach sprawnościowych: torze przeszkód, jeździe żółwiej, konkursie technicznym, wyścigu na tandemie oraz konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego W nagrodę za wysokie lokaty nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe kubki z logiem imprezy. Zapraszamy do GALERII – tam nasi uczniowie na podium. Wyniki poszczególnych konkurencji: Tor przeszkód chłopców – 2m. Piotr Kłakowicz, 3m. Michał Lorenc, 4m. Mateusz Czop, 5m.Dominik Twardosz. Jazda żółwia chłopców – 5m. Mateusz Rybak, 4m. Michał Lorenc, 3m. Konkurs techniczny dziewcząt 3m. Paulina Kręcichwost, Konkurs techniczny chłopców – 3m. Mateusz Czop, Przepisy ruchu drogowego chłopców – 2m. Piotr Kłakowicz,

 

 

*Dodano 11 kwietnia 2011 r.

 

W poniedziałek 11 kwietnia nasi uczniowie: Mateusz Rybak i Adrian Malec wzięli udział w Konkursie Informatycznym w Publicznej Szkole Podstawowej w Gierałcicach. Zajęli oni ex equo piąte miejsce.

 

W sobotę 9 kwietnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w drugiej wycieczce w ramach projektu „Przyroda bawi, uczy, wychowuje”. Zwiedzili okolice Jarnołtówka, niebieskim szlakiem uczniowie przeszli do tzw. „Piekiełka”, gdzie uczyli się rozpoznawać wiek drzew. Następnie przeszli obok ośrodka „Ziemowit” do Tamy w Jarnołtówku. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie kościoła parafialnego.

 

 

*Dodano 7 kwietnia 2011 r.

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

 

Uczniowie , Rodzice i Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej  i Przedszkola w Nowym Świętowie

SO00310_.wmf

Serdecznie zapraszają wszystkich na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniu 10.04.2011, w godz. 9.00-12.00,

na placu przed kościołem.

 

Zapewniamy:

·         Wielkanocne palmy

·         Stroiki

·         Baranki, babeczki do koszyczka

·         Domowe wypieki

Dochód z kiermaszu w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie działań prowadzonych na rzecz najmłodszych.

 

ZAPRASZAMY I DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

 

We wtorek 5 kwietnia klasa VI pisała SPRAWDZIAN KOMPETENCJI SZÓSTOKLASISTÓW

 

W środę 30 kwietnia klasa VI brała udział w „Otwartych drzwiach” w Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach

 

*Dodano 28 marca 2011 r.

W poniedziałek 28 marca 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Głuchołazach odbyły się miejsko-gminne Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach wzięły udział szkoły z naszej gminy: PSP nr 1 i PSP nr 2 Głuchołazy, PSP Nowy Świętów, PSP Bodzanów, PSP Jarnołtówek  oraz Gimnazjum nr 1 Głuchołazy  i Gimnazjum z Jarnołtówka. Uczniowie rozwiązywali test z przepisów drogowych oraz mieli do pokonania tor przeszkód. W klasyfikacji szkół podstawowych zwycięstwo odniosła reprezentacja PSP nr 2 w Głuchołazach w składzie: Szymkowicz Anna, Łobos Kamil, Kowalski Adrian, drugie miejsce PSP w Nowym Świętowie: Mateusz Rybak, Michał Lorenc, Piotr Kłakowicz, trzecie miejsce PSP nr 1 w Głuchołazach: Bukała Konrad, Łupkowski Szymon, Wyszkowski Michał. Czwarte miejsce PSP Jarnołtówek i piąte miejsce PSP Bodzanów. W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięstwo odniosło Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach w składzie: Kamil Grabowski, Adrian Szewczyk, Tomasz Olejarski, przed Gimnazjum z Jarnołtówka: Sebastian Nykiel, Paweł Szymczyna, Tomasz Stalowski. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych , które jak co roku odbędą się w Korfantowie.

 

 

*Dodano 21 marca 2011 r.

21 marca odbyło się zebranie z rodzicami, a na nim losowanie uczniów, którzy wezmą udział w obozach w czasie wakacji (Warszawa i Ojcowski Park Narodowy). Szczęśliwymi wybrańcami losu zostali: Dominika Grabowska i Paweł Gromala. Gościliśmy również Panów: Jerzego Chmiela – prezesa głuchołaskiego oddziału PTTK i Jerzego Cembrucha – urzędnika, pracownika Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, którzy przedstawili rodzicom uczniów klasy IV, V i VI dokładny program projektu edukacyjnego pod nazwą „PRZYRODA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE”. W  zajęciach tych weźmie udział 25 uczniów naszej szkoły.

 

W czwartek 10 marca drużyna w składzie: Nikola Dobryń, Michał Lorenc, Adrian Malec, Igor Szczepański zajęła 7 miejsce w Szachowym Drużynowym Półfinale Wojewódzkim w Szybowicach. W zawodach wzięły udział szkoły: PSP nr 2 Kluczbork, PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle, PSP nr 11 Opole,  PSP nr 15 Opole, PSP nr 5 Brzeg, PSP Szybowice.

 

*Dodano 9 marca 2011 r.

 

Publiczne Przedszkole w Nowym Świętowie
ogłasza nabór na nowy rok szkolny

Oferta edukacyjno- wychowawczo- opiekuńczo:

   gry i zabawy

 

Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko to Skarb.

Zadbamy o jego rozwój,

szczęście i bezpieczeństwo.

 

Kontakt: tel. 774397021

e-mail: pspnowyswietow@wp.pl

www.pspnowyswietow.internetdsl.pl

 

*Dodano 11 lutego 2011 r.

W czasie ferii zimowych, w drugim tygodniu w dniach 21-24 lutego w naszej szkole prowadzone będą zajęcia w godz. 9.00-12.00 w ramach programu  - Biała Zima 2011. Podsumowaniem projektu będzie wyjazd uczniów naszej szkoły na lodowisko w Głuchołazach w piątek 25 lutego 2011. Wyjazd o godz. 9.15 – przewidywany powrót  godz.12.45

 

*Dodano 10 lutego 2011 r.

Od połowy marca do końca roku szkolnego, w naszej szkole będzie realizowany projekt pod nazwą „PRZYRODA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE”. W organizowanych (bezpłatnych) zajęciach będą mogli uczestniczyć uczniowie klasy IV, V i VI. Zajęcia odbędą się w soboty: 26.03, 9.04, 7.05, 28.05, 4.06, 18.06, w formie 6 bezpłatnych wycieczek.

 

W środę 9 lutego odbyła się w szkole ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

We wtorek 8 lutego w szkole na zajęcia projektowe pod nazwą „Media w szkole” zaproszona została dziennikarką „Nowin Nyskich” – Martyna Grażdan. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w redakcji tygodnika.

Odwiedziła nas również pielęgniarka szkolna i wygłosiła prelekcję na temat profilaktyki grypy AH1N1

 

W sobotę 5 lutego wzięliśmy udział w miejsko – gminnych drużynowych zawodach w tenisie stołowym chłopców w Głuchołazach. Drużyna w składzie: Michał Lorenc i Dominik Młyńczak zajęła 4 miejsce, w zawodach brali udział również Szymon Garnek i Piotr Kłakowicz. Wszyscy z klasy 6.

 

*Dodano 22 stycznia 2011 r.

W sobotę 22 stycznia nasze dwie reprezentacje w składach: PSP NŚ1 – Adrian Malec, Michał Lorenc, Igor Szczepański, Nikola Dobryń oraz druga drużyna PSP NŚ2 – Piotr Kłakowicz, Dominik Młyńczak, Szymon Garnek, Paulina Kręcichwost wzięły udział w POWIATOWYCH DRUŻYNOWYCH ZAWODACH SZACHOWYCH w Bodzanowie. Po raz drugi z rzędu udowodniliśmy ,że jesteśmy najlepsi w całym POWIECIE NYSKIM zajmując w doborowej stawce 10 drużyn - I oraz II miejsce i uzyskaliśmy awans do półfinału wojewódzkiego. A oto wyniki zawodów:

 

Miejsce

Szkoła

Liczba punktów

1.

PSP Nowy Świętów I

30 pkt

2.

PSP Nowy Świętów II

26 pkt

3.

PSP nr 1 Głuchołazy I

25,5 pkt

4.

PSP nr 2 Głuchołazy

20,5 pkt

5.

PSP Biała Nyska

16,5 pkt

6.

PSP Bodzanów I

15 pkt

7.

PSP Charbielin

14,5 pkt

8.

PSP nr 3 Nysa

14 pkt

9.

PSP Bodzanów II

10 pkt

10.

PSP nr 1 Głuchołazy II

8 pkt


*Dodano 21 stycznia 2011 r.

Najlepsi uczniowie w nauce w I semestrze roku szkolnego 2010/11:

 

Klasa I:

Bruzi Aleksandra, Dżugała Wojciech, Grabowska Natalia, Malarz Michał, Spałek Kamil.

Klasa II:

 Adam Dubiński, Jan Kwit, Dawid Frankiewicz, 100% frekwencji – Jan Kwit, Adam Dubiński

                                                                                                                                                    Klasa III:                      

 Martyna Twardosz, Klaudia Konończuk,

Klasa IV:

 Karolina Lorenc – śr. 4,81 zachowanie – bardzo dobre, Dominik Kuraś  - śr. 4,6 zachowanie bardzo dobre,

Kamil Bruzi  śr. 4,6 zachowanie – bardzo dobre, Igor Szczepański – śr. 4,6

Klasa V:

 Dominika Grabowska – śr.4,9 zachowanie – wzorowe, Paweł Gromala  śr.- 4,6 zachowanie – bardzo dobre,

100% frekwencji - Dominika Grabowska,

Klasa VI:

 Aleksandra Malarz  śr.- 5,3 zachowanie – wzorowe, Mateusz Rybak - śr.- 5.0 zachowanie – wzorowe, Paulina Staszyńska - śr.- 4,9 zachowanie – wzorowe,

Adrian Malec - śr.- 4,8 zachowanie – dobre, Michał Lorenc - śr.- 4,7 zachowanie – bardzo dobre.

 

W czwartek 27 stycznia odbędą się wybory do Samorządu Szkolnego

 

We wtorek 25 stycznia odbędzie się wywiadówka podsumowująca I semestr roku szkolnego.

 

W środę 9 lutego  w godz. 16.00 do 19.00 w świetlicy w Wilamowicach odbędzie się zabawa karnawałowa.

                                                                                                                                                                                          

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach przedmiotowych z przyrody, techniki, historii, matematyki i j. polskiego Najlepiej zaprezentowała się Paulina Staszyńska z klasy 6 zajmując 3 miejsce w gminnej olimpiadzie wiedzy z j. polskiego.

 

*Dodano 15 stycznia  2010 r.

W piątek 14 stycznia braliśmy udział w Przeglądzie Jasełkowym w Centrum Kultury w Głuchołazach.

W czwartek 13 stycznia podsumowany został projekt „Woda na wagę złota” w ramach programu „Z małej szkoły w wielki świat” prowadzony przez p. Jolantę Gromalę

 

*Dodano 9 stycznia  2010 r.

JEZUS RODZI SIĘ W NASZYCH SERCACH KAŻDEGO DNIA

 

Wszyscy , którzy przybyli do świetlicy wiejskiej w Wilamowicach, w niedzielę 09.01.2011 mieli możliwość przeżycia  jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli. W niezwykłej scenerii betlejemskiej nocy na wspólnym kolędowaniu, przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi "Sami Sobie "spotkali się mieszkańcy Nowego Świętowa, Wilamowic Nyskich, Ks. prałat Tomasz Horak, burmistrz Edward Szupryczyński, naczelnik wydziału oświaty Krystyna Kubiszyn, radny Artur Kamiński oraz zaproszeni goście.

 

W swojej inscenizacji dzieci  zwróciły uwagę na fakt, że Jezus rodzi się w naszych sercach każdego dnia.

 

*Dodano 21 grudnia  2010 r.

We wtorek 21 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta WIGILIA SZKOLNA. Program artystyczny – przepiękne  JASEŁKA - pod kierunkiem pp. M. Kwit i A. Łukaszewskiej przedstawili uczniowie klas IV-VI. Jednocześnie podsumowany został projekt prowadzony przez p. Z. Swatko pn. „Świąteczne potrawy regionalne” w ramach programu „Z małej szkoły w wielki świat”. Zostały również wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym oraz Szachach

Tenis stołowy: 1 miejsce – Michał Lorenc, 2 miejsce – Dominik Młyńczak, 3 miejsce Patryk Setla

Szachy: 1 miejsce – Michał Lorenc, 2 miejsce – Igor Szczepański, 3 miejsce – Piotr Kłakowicz

 

 

*Dodano 13 grudnia  2010 r.

 

Ogłoszenie Burmistrza Głuchołaz

 

100

 

Więcej informacji na stronie www.glucholazy.pl

 

W środę 15 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY połączony z konsultacjami rodziców z nauczycielami.

 

Z okazji MIKOŁAJEK w naszej szkole gościł teatrzyk ze spektaklem pt „Przygody Św. Mikołaja”

 

25 listopada na specjalnym apelu odbyło się podsumowanie projektu klas I-III „Szkolne reguły – nasze znaki – drogowe”

 

*Dodano 21 listopada  2010 r.

W piątek 19 listopada w hali GOSiR w Głuchołazach odbyły się miejsko-gminne zawody w mini-piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michał Lorenc, Piotr Kłakowicz, Igor Szczepański, Szymon Garnek, Dominik Młyńczak, Mateusz Setla, Adrian Malec. Wyniki zawodów: PSP Nowy Świętów – PSP Bodzanów 0:3, PSP Nowy Świętów – PSP Polski Świętów 1:2,  PSP Nowy Świętów – PSP 2 Głuchołazy 0:2.

 

*Dodano 11 listopada  2010 r.

W czwartek 11 listopada delegacja naszej szkoły w składzie: Dominika Grabowska, Angelika Bocheńska, Paulina Kręcichwost pod opieką p. Alicji Królikiewicz wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach

 

W środę 10 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Rys historyczny przedstawiła p. dyrektor  B. Węgrzyn a program artystyczny klasa VI pod kierunkiem p. T. Jurka

 

9 listopada 2009 r. w gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym ''Czerwony Kozioł'' w Głuchołazach spotkali się finaliści XIV edycji Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, której organizatorami są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Prudnik. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Kręcichwost kl. V oraz Aleksandra Malarz kl. VI. Opiekunem była p. Jolanta Gromala

 

*Dodano 3 listopada  2010 r.

W poniedziałek 8.11.2010 roku odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 16.30 klasy I-III, o godz. 17.00 klasy IV-VI

 

*Dodano 16 października  2010 r.

W czwartek 14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Beata Węgrzyn powitała na uroczystości rodziców i uczniów, podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za dotychczasową pracę i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Program artystyczny poprowadziła z uczniami p. Z. Swatko. Dzień Edukacji jest w naszej szkole jednocześnie dniem ślubowania pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści pod kierunkiem p. A. Królikiewicz przedstawili interesujący program artystyczny a po ślubowaniu otrzymali dyplom pasowania na ucznia naszej szkoły i tubę ze słodyczami. Miłym akcentem dnia było wręczenie na uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Głuchołazach nagrody Burmistrza Głuchołaz  pani dyr. Beacie Węgrzyn oraz p. Tomaszowi Jurkowi.

 

*Dodano 7 października  2010 r.

W czwartek 7 października odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. W czasie zabawy odbyły się wybory najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Gromala, p. Aleksandra Łukaszewska, Paulina Staszyńska, Paulina Kręcichwost wyłoniła zwycięzcę, a został nim uczeń klasy V Mateusz Czop.

 

*Dodano 29  września  2010 r.

W niedzielę 10 października o godz. 17.00 odbędzie się w naszej szkole uroczysta inauguracja programu „Z MAŁEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

W czwartek 7 października odbędzie się dyskoteka szkolna z okazji „DNIA CHŁOPAKA”

 

Uczeń klasy 4 Dominik Kuraś otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bezpieczny na drodze” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu. Dominik wziął udział w Opolu w uroczystym podsumowaniu akcji, otrzymał również cenne nagrody.

 

Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do programu finansowanego ze środków Agencji Rynku Rolnego „Owoce w szkole”. Przez kolejne tygodnie od 18 października do 7 stycznia uczniowie klas I-III będą otrzymywali owoce i warzywa

 

*Dodano 27  września  2010 r.

W sobotę 25 września nasi uczniowie a mianowicie klasa IV w obecności swoich rodziców i wychowawczyni M. Kwit wzięli udział w imprezie turystycznej w II Wojewódzkim Rajdzie Kolarsko-Pieszym ''Babie Lato w Górach Opawskich''. Impreza przeprowadzona przez Klub Kolarski Ktukol oraz Oddział PTTK w Głuchołazach, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Starostwa Powiatowego w Nysie oraz Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, adresowana była do wszystkich turystów indywidualnych, grup zrzeszonych, miłośników wędrówek rowerowych i pieszych. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: rowerową 20 km lub pieszą 6 km, prowadzące urokliwymi zakątkami przyrodniczymi naszego regionu. Po sportowych zmaganiach odbyła się uroczystość wręczenie 85 pierwszych odznak kolarskich ''Szlakiem czarownic'' oraz pucharów dla grup zorganizowanych. Dekoracji dokonali zaproszeni goście: Edward Szupryczyński - Burmistrz Głuchołaz, Jerzy Dunaj - Wicestarosta Nyski, Anatol Bukała - Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Nysie, Kazimierz Staszków - turysta i krajoznawca.

Więcej informacji na stronie www.ktukol.pl oraz www.glucholazy.pl

 

W dniach 27-29 września odbędą się Misje Święte. Szczegóły na internetowej stronie parafialnej:

http://www.tohorak.opole.opoka.org.pl/Parafia.html

 

*Dodano 21  września  2010 r.

We wtorek 21 września drużyna w składzie: Michał Lorenc, Piotr Kłakowicz, Igor Szczepański, Mateusz Czop, Szymon Garnek, Dominik Młyńczak, Adrian Malec brała udział w Miejsko – Gminnych Zawodach w Mini- Piłce Nożnej. Po zwycięstwie 4:2 z PSP Biskupów oraz 3:0 z PSP Gierałcice, remisem 1:1 z PSP Bodzanów i porażce 1:5 z PSP nr 2 w Głuchołazach zajęliśmy w zawodach wysokie 3 miejsce. Gratulacje!!!

 

W sobotę 18 września nasi uczniowie brali udział w inauguracji sezonu sportowego, biegach ulicznych w ramach VIII Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych. Najlepiej w swoich kategoriach wiekowych wypadła Dagmara Kowalska z klasy 6 zajmując 7 miejsce w kategorii klas VI oraz Dominik Twardosz z klasy 4 zajmując również 7 miejsce w kategorii klas IV. W zawodach brali udział również uczniowie: Patryk Setla -  klasa  V,  Michał Lorenc – klasa VI, Szymon Meller – klasa V, Mateusz Czop – klasa V, Dominik Kuraś – klasa IV.

 

W ostatnich dniach teren placu zabaw koło przedszkola wzbogacił się o nowy nabytek tj. domek ze zjeżdżalnią, zakupiony za pieniążki Rady Rodziców.

 

S7304708 S7304709

 

 

*Dodano 2 września  2010 r.

W czwartek 2 września gościliśmy w szkole na spotkaniu z uczniami policjanta z Komendy Policji w Głuchołazach mł. Aspiranta Piotra Leśniaka.

 

W środę 8 września o godz.17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

1 września (środa) o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 a poprzedziła je o godz. 8.00 msza św. w kościele parafialnym.

 

 

Rok szkolny 2010/2011

 

 

 

 

*Dodano 25 czerwca 2010 r.

Piątek 25 czerwca był dniem Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2009/2010. Na uroczystym apelu podsumowany został rok szkolny. Osoby zaangażowane w życie szkoły a także rodzice otrzymali podziękowania za swój wkład i pomoc szkole. Dzień wcześniej w Głuchołazach nasi absolwenci: Marlena Nowakowska, Nikola Frankiewicz, Martyna Doering otrzymali pamiątkowy medal od Burmistrza Głuchołaz, natomiast w piątek wręczone zostały im stypendia – pieniążki !!! za wybitne wyniki w nauce.

 

stypendiumb

 

Nagrodę specjalną od p. Dyrektor otrzymał Szymon Kocierz za najlepszy wynik na sprawdzianie kompetencji szóstoklasistów.

Najlepsi uczniowie w nauce otrzymali nagrody książkowe. Nagród i dyplomów nie zabrakło również dla najlepszych sportowców oraz za wzorowe czytelnictwo.

Klasa IV (w przyszłym roku V) zwyciężyła w klasyfikacji punktowej i otrzymała na kolejny rok szkolny piękny PUCHAR.

Program artystyczny przygotowała p. M. Kwit z klasą VI oraz p. A. Królikiewicz z klasą III.

 

W czwartek 24 czerwca 2010r. klasa VI pod kierunkiem p. Magdaleny Kwit wystąpiła w przedstawieniu zatytułowanym „Szkolny Straszny Dwór”. Występ ten był zarazem pożegnaniem klasy VI z bracią szkolną. Następnie swój program przedstawili uczniowie klasy V pod kierunkiem p. T. Jurka żegnający w ten sposób swoich starszych kolegów i koleżanki.

 

Środa 23 czerwca była dniem poświęconym bezpieczeństwu i upłynęła pod hasłem „Baw się i bądź bezpieczny”. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi ich życia  w szkole i w domu. Zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniów odwiedził  również policjant z psem tropiącym z Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani lodami truskawkowymi a na zakończenie akcji kiełbaskami z grilla.

 

*Dodano 18 czerwca 2010 r.

Najlepsi uczniowie w nauce i zachowaniu w roku szkolnym 2009/2010:

 

Klasa I:

 Adam Dubiński, Jan Kwit,

 Klasa II:

 Martyna Twardosz, Klaudia Konończuk,

Klasa III:

 Karolina Lorenc, Dominik Kuraś, 100% frekwencji – Patrycja Puczka,

Klasa IV:

 Dominika Grabowska – śr.5,2 zachowanie – bardzo dobre, Paweł Gromala  śr.- 5,0 zachowanie – bardzo dobre,

Szymon Meller – śr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre, Paulina Kręcichwostśr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre

100% frekwencji - Szymon Biliński, Dominika Grabowska,

Klasa V:

 Aleksandra Malarz  śr.- 5,4 zachowanie – wzorowe, Mateusz Rybak  śr.- 5,0 zachowanie – bardzo dobre,

Paulina Staszyńska  śr.- 4,9 zachowanie – wzorowe

 

Klasa VI:

 Marlena Nowakowska śr.- 5,6 zachowanie – wzorowe, Nikola Frankiewicz  śr.- 5,3 zachowanie – wzorowe,

Martyna Doering śr.- 5,4 zachowanie – wzorowe, 100% frekwencji – Martyna Doering

 

Wzorowe czytelnictwo

 

KLASA I

Adam Dubiński, Nikola Seretna

KLASA II

Klaudia Konończuk, Martyna Twardosz

KLASA III

Weronika Doering, Karolina Lorenc

KLASA IV

Dominika Grabowska

KLASA V

 Adrian Malec

KLASA VI

Marlena Nowakowska

 

*Dodano 16 czerwca 2010 r.

W sobotę 12 czerwca w godz. 16.00 – 20.00 na terenie stadionu w Nowym Świętowie odbył się Piknik RODZINNY zorganizowany przez grono pedagogiczne naszej szkoły, radę rodziców oraz radę sołecką. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowali w pięknych staropolskich strojach polski  taniec narodowy – poloneza, również przedszkolaki wystąpiły w ciekawym programie artystycznym. W programie imprezy nie zabrakło wielu atrakcji, między innymi: losowania nagród, atrakcji dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i tatuaży (wolontariusze z Głuchołaz), gry i zabawy, losowanie nagród, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem od Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi „Sami Sobie” i Miłośników Sztuki Kulinarnej i Regionalnych Przysmaków w Wilamowicach Nyskich, kiełbaska z grilla, pyszne domowe ciasta, Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Świętowie, warsztaty gry na afrykańskich bębnach DJEMBE, zabawa przy muzyce zespołu oraz rodzinne biesiadowanie.

Sponsorami imprezy byli:, INTERMARCHE- Jolanta i Krzysztof Zielińscy, BRICOMARCHE- Ewa i Rafał Grzywacz, Transport - Danuta i Henryk Kamińscy – Nowy Świętów, Firma Handlowo - Usługowa - Krzysztof Gąsiorek, Piekarnia Prudnik - Małgorzata i Mirosław Kulpa, Agro – Nysa Janusz Muszyński, Bar  „U Ludwy” – Daniel Ludwa – Głuchołazy, Maria Hadała – Fryzjerstwo Damsko – Męskie  - Głuchołazy, Sklep mięsny – Jerzy Grabiec – Głuchołazy, Sklep ANKA – Anna Czarnecka – Głuchołazy, Krater – Głuchołazy, Gościniec „Pod Bukiem” – Głuchołazy, Joanna Łukaszczyk Sklep OSKAR – Głuchołazy, WAKMET – Bodzanów, Schattdecor – Głuchołazy, Zakład fryzjerski – Katarzyna Swęd – Głuchołazy, Jerzy Mandyna Sklep sportowy SPORTMAN – Głuchołazy, PUH Teresa Tokarczyk – Głuchołazy, Piekarnia  - Irena Szrajda – Nowy Świętów, Tartak STOLMAT – Szybowice, Bronisław Śnieżek – Nowy Świętów, Adam Batog – Warzywa i owoce – Głuchołazy, Bednarski – Transport – Nysa, DRUKARNIA – Jarnołtówek. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku.

 

 

*Dodano 7 czerwca 2010 r.

UWAGA !!! FESTYN RODZINNY  odbędzie się w najbliższą sobotę 12 czerwca od godz. 16.00 na stadionie w Nowym Świętowie - Rudawa – ZAPRASZAMY !!!

W programie:

Atrakcje dla dzieci – ścianka wspinaczkowa, dmuchane zamki, wata cukrowa, prażona kukurydza.

Afrykańska wioska z gościem z Afryki – IBO, warsztaty gry na afrykańskich bębnach DJEMBE, nauka afrykańskiej piosenki, afrykańskie malowanie twarzy, gry i zabawy.

Losowanie nagród – do wygrania m.in. bony do fryzjera, na obiady, wymianę opon, artykuły sportowe.

Gwarantujemy wspaniałą atmosferę i zabawę przy muzyce zespołu oraz rodzinne biesiadowanie.

Zapewniamy pyszne menu: domowe ciasta, zimne i ciepłe napoje, lody, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaska z grilla.

 

*Dodano 2 czerwca 2010 r.

We wtorek 1 czerwca (Dzień Dziecka !!!) wzięliśmy udział w wycieczce do kopalni węgla kamiennego – Muzeum w Wałbrzychu, następnie odwiedziliśmy palmiarnię w Lubiechowie, zwiedziliśmy Zamek w Książu – ścieżkę edukacyjną „Śladami II wojny światowej”. Na zakończenie uczniowie kąpali się w aquaparku w Bielawie.

 

W poniedziałek 31 maja odbyło się spotkanie uczniów z kombatantem II wojny światowej p. Michałem Buryczem

 

29 maja Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do „Krainy Kubusia Puchatka” w Żyrowej

 

*Dodano 21 maja 2010 r.

Informujemy, że od poniedziałku 24 maja do piątku 28 maja organizujemy w szkole zbiórkę darów dla powodzian, poniżej komunikat specjalny Burmistrza Głuchołaz.

KOMUNIKAT SPECJALNY

W związku z tragiczną sytuacją powodziową oraz skalą nieszczęść
- zwracam się w imieniu poszkodowanych o pomoc materialną w postaci artykułów żywnościowych (np. mąka, cukier, mleko w kartonach, makarony, konserwy, itp.), wody pitnej, środków do dezynfekcji, rękawic jednorazowych, pampersów dla dzieci.

Na miejsce zbiórki ww. produktów wyznaczam siedzibę
Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Głuchołazach, Rynek 31.

Zbiórka będzie prowadzona w sobotę 22 maja 2010r.
od godz. 9:00 do godz. 14:00,
a następnie od poniedziałku do soboty
(24 maja 2010r. - 29 maja 2010r.) w godz. od 9:00 do 17:00.

Dla osób chcących wesprzeć finansowo poszkodowanych
uruchomione zostało specjalne konto, nr rachunku bankowego:

Bank Zachodni WBK S.A. 56 1090 2167 0000 0005 6200 0050
z tytułem wpłaty: ''Powódź 2010''.

Jednocześnie informuję, że w ramach pomocy poszkodowanym
na najbliższej sesji Rada Miejska w formie uchwały
przekaże środki finansowe z budżetu gminy Głuchołazy.

W ubiegłym roku, kiedy nas dotknęła powódź
otrzymaliśmy od wielu osób i samorządów znaczną pomoc.
Dzisiaj my możemy pomóc innym.

Burmistrz Głuchołaz    Edward Szupryczyński

 

*Dodano 20 maja 2010 r.

W czwartek 20 maja klasy I, III oraz IV brały udział w koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Głuchołazach.

 

W czwartek 20 maja na uroczystej gali w hali sportowej GOSiR w Głuchołazach rozdano puchary w Plebiscycie sportowym lokalnej gazety „Twojego Życia Głuchołaz”. W kategorii – szkół wiejskich zajęliśmy wysokie III miejsce.

 

*Dodano 12 maja 2010 r.

We wtorek 1 czerwca odbędzie się wycieczka szkolna. W planie wycieczki – zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu, Zamek w Książu, Palmiarnia w Lubiechowie, Aquapark w Bielawie. Koszt wycieczki – 55 zł.

 

We wtorek 11 maja odbyło się spotkanie Rady Pedagogicznej z Radą Rodziców oraz zaproszonymi gośćmi, między innymi sołtysem Nowego Świętowa Panem Edwardem Słobodzianem w celu omówienia przygotowań do FESTYNU RODZINNEGO.

Festyn odbędzie się w sobotę 12 czerwca od godziny 16.00.

 

10 maja w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość porozmawiania z pisarką książek dla dzieci i dziennikarka radiową Panią Barbarą Gawryluk. Było wiele pytań, śmiechu, rozmów i …niespodzianek. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla Pani Gawryluk album z ilustracjami do jej  opowiadań. Prezent sprawił naszemu gościowi miłą niespodzianką. Po spotkaniu był czas na autografy i indywidualne rozmowy.

                                                                                                                                           

W ostatni weekend nasi uczniowie wzięli udział w BIESIADZIE CZYTELNICZEJ

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w organizowaną przez Miejska i Gminną Bibliotekę Publiczną w Głuchołazach akcję organizowaną z okazji „Tygodnia Bibliotek”

Uczniowie klas I- III przygotowali praca na konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina”, a uczniowie klas IV-VI spróbowali swoich siła w  konkursie literackim pod tym samym tytułem. Podobnie jak w roku ubiegłym odnieśliśmy ogromny sukces. W kategorii wiersz uczniowie naszej szkoły zajęli:

  I miejsce- DOMINIK MŁYŃCZAK

  II miejsce- PAULINA STASZYŃSKA

  Wyróżnienie- VANESSA MATYS

Cieszymy się z docenienia pracy naszych uczniów tym bardziej, że pokonali ponad 40 konkurentów z różnych szkół

 

*Dodano 4 maja 2010 r.

W środę  5 maja o  godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

We wtorek 4 maja obchodziliśmy uroczyście Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przedstawiła klasa V.

 

*Dodano 1 maja 2010 r.

W sobotę 1 maja 2010 r. nasi uczniowie (Marlena Nowakowska, Vanessa Matys, Dagmara Kowalska, Mateusz Rybak, Michał Lorenc, Piotr Kłakowicz, Szymon Garnek) wzięli udział w XVIII Rajdzie Kolarskim – „Witamy Wiosnę” organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej „KTUKOL” w Głuchołazach. Uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach sprawnościowych: torze przeszkód, jeździe żółwiej, konkursie technicznym oraz konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego. W rajdzie wzięło udział około 100 uczniów z naszej gminy.  Uczniowie naszej szkoły ponownie udowodnili ,że nie mają sobie równych  w konkurencjach rozgrywanych na rajdzie. W nagrodę za wysokie lokaty nasi mistrzowie otrzymali piękne puchary. Zapraszamy do GALERII – tam nasi mistrzowie na podium. W klasyfikacji generalnej rajdu zajęliśmy 3 miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy puchar. Wyniki poszczególnych konkurencji: Tor przeszkód dziewcząt – 1miejsce Marlena Nowakowska, Tor przeszkód chłopców – 2 m. Piotr Kłakowicz, 3m. Michał Lorenc, Jazda żółwia dziewcząt – 1m. Marlena Nowakowska, 2m. Vanessa Matys, Jazda żółwia chłopców – 1m. Mateusz Rybak, 2m. Michał Lorenc, 3m. Piotr Kłakowicz, Konkurs techniczny dziewcząt – 1m. Vanessa Matys, 2m. Marlena Nowakowska, 3m. Dagmara Kowalska, Konkurs techniczny chłopców – 2m. Szymon Garnek, Przepisy ruchu drogowego dziewcząt – 3m. Nikola Frankiewicz, Przepisy ruchu drogowego chłopców – 1m. Piotr Kłakowicz, 2m. Michał Lorenc.

 

W piątek 30 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Program artystyczny przedstawiła klasa IV pod kierunkiem p. Jolanty Gromali.

Po lekcjach poszczególne klasy udały się sprzątać przyznane im rejony Nowego Świętowa.

 

*Dodano 26 kwietnia 2010 r.

W sobotę 26 kwietnia w Zespole Szkół w Korfantowie nasza drużyna w składzie: Marlena Nowakowska, Mateusz Rybak, Michał Lorenc zajęła wysokie 2 miejsce w Powiatowych Eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach wzięły udział szkoły z całego powiatu nyskiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań z przepisów drogowych. Mieli również do pokonania bardzo ciężki tor przeszkód a także musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Gratulacje !!! ponieważ to najlepszy wynik w tym konkursie w historii szkoły. Otarliśmy się o włos od finału wojewódzkiego.

 

Nasza szkoła bierze aktywny udział w plebiscycie sportowym TWOJEGO ŻYCIA GŁUCHOŁAZ – kupony z gazety prosimy dostarczać do p. Jurka

 

*Dodano 19 kwietnia 2010 r.

W poniedziałek 19 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Głuchołazach odbyły się miejsko-gminne Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach wzięły udział szkoły z całej gminy: SP1 i SP2 Głuchołazy, PSP Nowy Świętów, PSP Bodzanów, PSP Jarnołtówek, PSP Stary Las oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum z Jarnołtówka. Uczniowie rozwiązywali test z przepisów drogowych oraz mieli do pokonania tor przeszkód. W klasyfikacji szkół podstawowych zwycięstwo odniosła kolejny trzeci raz z rzędu reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marlena Nowakowska, Mateusz Rybak, Michał Lorenc, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwycięstwo odniosło Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach w składzie: Kamil Grabowski, Adrian Szewczyk oraz Dominik Szewczyk. Pamiętamy,  że wszyscy ci uczniowie to byli uczniowie naszej szkoły.

 

*Dodano 17 kwietnia 2010 r.

W czwartek 15 kwietnia delegacja naszej szkoły brała udział w Apelu przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach (pełna relacja na stronie www.glucholazy.pl).

 

W czwartek o godz. 9.00 nasi uczniowie pisali Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów (testy z wydawnictwa Operon).

 

*Dodano 12 kwietnia 2010 r.

W poniedziałek 12 kwietnia na specjalnym apelu minutą ciszy uczciliśmy ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

 

*Dodano 7 kwietnia 2010 r.

Dnia 8 kwietnia 2010 r. o godz. 9.00 odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Szóstoklasistów,

dla pozostałych uczniów jest to dzień wolny od nauki.

 

*Dodano 31 marca 2010 r.

W środę 31 marca odbył się Apel Wielkanocny, który przygotowała Pani Z. Swatko z uczniami z klasy I oraz III.

 

*Dodano 24 marca 2010 r.

W poniedziałek 22 marca odbyła się wycieczka autokarowa do Wrocławia. W programie wycieczki znalazł się seans filmowy: Alicja w krainie czarów (wersja 3D) oraz kąpiel w Aquaparku.

 

*Dodano 16 marca 2010 r.

W czwartek 18 marca o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

21 marca br., (niedziela) o godz. 17.30 w świetlicy wiejskiej w Wilamowicach odbędzie się wieczorek poetycki „CHOPIN - polskie przebudzenie” upamiętniający rocznicę urodzin wybitnego polskiego kompozytora. Zapraszamy uczniów wraz z rodzinami i znajomymi.

 

*Dodano 10 marca 2010 r.

10 marca nasza drużyna szachowa w składzie: Marlena Nowakowska, Michał Lorenc, Adrian Malec oraz Dominik Młyńczak wzięła udział w

Szachowym Półfinale Wojewódzkim w Szachach drużynowych w Niemysłowicach koło Prudnika zajmując 7 miejsce. Wyniki poszczególnych meczy z udziałem naszej drużyny: PSP Nowy Świętów - PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle 1:3, PSP Nowy Świętów – Nasza Szkoła Opole 0:4, PSP Nowy Świętów – PSP nr 3 Brzeg 1,5:2,5, PSP Nowy Świętów – PSP nr 5 Kędzierzyn – Koźle 2:2, PSP Nowy Świętów – PSP Szybowice 0,5:3,5, PSP Nowy Świętów – PSP nr 1 Kluczbork 0:4. Najlepiej z naszych uczniów wypadła Marlena Nowakowska zdobywając 3,5 pkt. Pojedynki były bardzo zacięte, nasi uczniowie po raz pierwszy grali z przeciwnikami regularnie grającymi w klubach szachowych i posiadających kategorie szachowe. Otrzymali cenną naukę i doświadczenia na przyszłość.

 

Obchodziliśmy uroczyście Dzień Kobiet. Przedstawienie przygotowali chłopcy z klasy V, a swoje umiejętności gry na instrumentach zaprezentowały dziewczynki uczęszczające do Szkoły Muzycznej I stopnia w Głuchołazach – Martyna Twardosz (wiolonczela) oraz Nikola Dobryń (fortepian), układ karate przedstawiła Marlena Nowakowska a układ tańca disco Dagmara Kowalska i Wioletta Kozieł. Odbyły się również wybory na najmilszą dziewczynkę w szkole, którą została Aleksandra Malarz z klasy V.

                                                                                                      

*Dodano 6 marca 2010 r.

Dzień 6 marca 2010 był kolejnym dniem triumfu naszych uczniów w międzyszkolnej rywalizacji sportowej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Marlena Nowakowska, Martyna Doering zajęła 1 miejsce w Miejsko-Gminnych Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym dziewcząt w hali GOSiR w Głuchołazach. W zawodach wzięło udział 14 drużyn reprezentujących szkoły: SP1 i SP2 Głuchołazy, Bodzanowa, Biskupowa, Gierałcic, Burgrabic, Charbielina oraz Nowego Świętowa. W zawodach brała udział również druga nasza drużyna w składzie: Małgorzata Serwa, Nikola Frankiewicz.

 

*Dodano 3 marca 2010 r.

Nasza szkoła przystąpiła do programu finansowanego ze środków Agencji Rynku Rolnego „Owoce w szkole”. Przez kolejne 10 tygodni uczniowie klas I-III będą otrzymywali owoce i warzywa, jednocześnie nadal wszyscy uczniowie otrzymują w szkole mleko.

 

W czwartek 4 marca odbędzie się sprawdzian próbny szóstoklasistów – testy z wydawnictwa OPERON.

 

W czwartek 18 marca o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

*Dodano 27 lutego 2010 r.

W sobotę 27 lutego odnieśliśmy historyczne zwycięstwo wygrywając Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe ( drużyna w składzie: Marlena Nowakowska, Michał Lorenc, Adrian Malec oraz Dominik Młyńczak), które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie. Nasza druga drużyna (w składzie: Nikola Dobryń, Szymon Garnek, Piotr Kłakowicz oraz Mateusz Rybak) również  wskoczyła na podium zajmując 3 miejsce. W zawodach wzięło udział 10 drużyn: Zespołu Szkół Sportowych w Nysie – 2 drużyny, PSP Biała Nyska – 1, PSP Bodzanów – 1, PSP Polski Świętów - 1, PSP Charbielin – 2, PSP 1 Głuchołazy – 1, PSP 2 Głuchołazy -1, PSP Nowy Świętów – 2. Dzięki zajęciu 1 miejsca nasza drużyna wywalczyła historyczny awans do Szachowego Półfinału Wojewódzkiego który odbędzie się w środę 10 marca w Prudniku.

 

*Dodano 29 stycznia 2010 r.

29 stycznia 2010 roku  odbył się uroczysty apel na którym podsumowano wyniki I semestru roku szkolnego. Uczennice klasy VI: Marlena Nowakowska, Martyna Doering oraz Nikola Frankiewicz otrzymały stypendia Burmistrza Głuchołaz za bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrody książkowe otrzymali również uczniowie za wzorowe czytelnictwo oraz stuprocentową frekwencję. Uroczystość zaszczycili  policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach, a ich wizyta nie była przypadkowa, ponieważ rysunki uczniów klasy III – Kamila Bruzi oraz Dominika Kurasia znalazły się w kalendarzu na rok 2010 wydanym przez Wojewódzką Komendę Policji w Opolu. Policjanci zwrócili uczniom uwagę na zasady bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych.

 

*Dodano 27 stycznia 2010 r.

Najlepsi uczniowie w nauce w I semestrze roku szkolnego 2009/10:

 

Klasa I:

 Adam Dubiński, Jan Kwit, 100% frekwencji – Weronika Bronka, Jan Kwit,

 Klasa II:

 Martyna Twardosz, Klaudia Konończuk,

Klasa III:

 Karolina Lorenc, Dominik Kuraś, 100% frekwencji – Patrycja Puczka,

Klasa IV:

 Dominika Grabowska – śr.4,9 zachowanie – bardzo dobre, Paweł Gromala  śr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre,

Szymon Meller – śr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre, 100% frekwencji - Szymon Biliński, Dominika Grabowska,

Klasa V:

 Aleksandra Malarz  śr.- 5,0 zachowanie – wzorowe,

Klasa VI:

 Marlena Nowakowska śr.- 5,4 zachowanie – wzorowe, Nikola Frankiewicz  śr.- 5,0 zachowanie – wzorowe,

Martyna Doering śr.- 5,2 zachowanie – wzorowe, 100% frekwencji – Martyna Doering

 

Wzorowe czytelnictwo

 

Dominika Grabowska, Barbara Chwastyk, Paulina Kręcichwost, Weronika Doering,

Karolina Lorenc, Klaudia Konończuk, Martyna Twardosz

 

*Dodano 25 stycznia 2010 r.

W drugim tygodniu  ferii zimowych, od 8 – 12 lutego w szkole prowadzone będą zajęcia w ramach programu OTWARTA SZKOŁA – ZIMA 2010

Harmonogram zadań nauczycieli i spotkań z uczniami w ramach akcji zimowej - „ Otwarta szkoła – Biała zima 2010 ”

 

L.P.

Nazwisko i  imię nauczyciela

Rodzaj zajęć

Termin

 

1.

 

Alicja Królikiewicz

Zdzisława Swatko

 

„W świecie bajek” – projekcja filmu animowanego oraz zajęcia plastyczne.

Quiz wiedzy o przeciwdziałaniu uzależnieniom dla uczniów klas I-III

 

 

8.02.2010

Godz. 9.00 – 12.00

 

2.

 

Tomasz Jurek

Aleksandra Łukaszewska

 

Jak efektywnie i zdrowo korzystać z wolnego czasu? - zajęcia sportowe (gry świetlicowe, szachy, tenis stołowy).

Zajęcia w sali komputerowej.

Konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą  przeciwdziałania środkom psychoaktywnym.

 

 

9.02.2010

Godz. 9.00 – 12.00

 

3.

 

Jolanta Gromala

Magdalena Kwit

„Książka twym przyjacielem” -

konkurs wiedzy o baśni – głośne czytanie bajek (elementy biblioterapii)

Czy wiesz gdzie możesz szukać pomocy? – dyżur Szkolnego Rzecznika Praw Dziecka. Projekcja filmu przyrodniczego.

 

10.02.2010

Godz. 9.00 – 12.00

 

4.

 

Agnieszka Kurosad

Barbara Dobrzycka-Baścik

 

Projekcja filmu i zajęcia plastyczne. Przeprowadzenie konkursu na wykonanie gazetki promującej zdrowy styl życia dla uczniów klas IV-VI,

Quiz wiedzy o przeciwdziałaniu uzależnieniom dla uczniów klas IV-VI

 

 

11.02.2010

Godz. 9.00 – 12.00

 

5.

 

Halina Kościelniak

Jolanta Chrobak

 

Projekcja filmu animowanego. Konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Jak zdrowo wykorzystuję wolny czas?” Zajęcia sportowe (gry świetlicowe, szachy, tenis stołowy).

 

 

12.02.2010

Godz. 9.00 – 12.00

 

*Dodano 24 stycznia 2010 r.

W czwartek 22 stycznia (dzieci przedszkolne) i piątek 23 stycznia(dzieci szkolne) obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka.

We wtorek 26 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa.

W czwartek 28 stycznia odbędzie się wywiadówka podsumowująca I semestr roku szkolnego.

 

 

*Dodano 12 stycznia 2010 r.

W poniedziałek 11 stycznia nasi dzielni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Świętowie zrzucali śnieg zalegający po ostatnich opadach na dachu budynku szkolnego. Dziękujemy strażakom za okazaną pomoc.

Przypominamy, że wzorem roku poprzedniego istnieje możliwość przekazania 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

na leczenie naszego ucznia Szymona Kocierz

Nazwa OPP Stowarzyszenie „DOBRA DROGA”w Nysie, Numer KRS 0000218931,

*Dodano 22 grudnia  2009 r.

We wtorek 22 grudnia w świetlicy w Wilamowicach odbyła się szkolna Uroczystość Wigilijna w której udział wziął ksiądz proboszcz Tomasz Horak, Sołtys Wilamowic Nyskich – Maria Rogucka oraz Sołtys Nowego Świętowa – Edward Słobodzian. Uczniowie pod okiem p. A. Łukaszewskiej wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Czas umiliły kolędy oraz posiłek – barszczyk z krokietami.

Zostały również wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym oraz Szachach

                           Tenis stołowy: 1 miejsce - Marlena Nowakowska, 2 miejsce – Michał Lorenc, 3 miejsce Martyna Doering

                           Szachy: 1 miejsce – Michał Lorenc, 2 miejsce – Nikola Dobryń, 3 miejsce – Marlena Nowakowska, 4 miejsce – Adrian Malec, 5 miejsce – Piotr Kłakowicz

 

*Dodano 11 grudnia  2009 r.

W środę 9 grudnia nasze uczennice: Barbara Chwastyk i Aleksandra Malarz wraz z paniami Alicją Królikiewicz i Teresą Amrogowicz udały się do Jesenika w Czechach na imprezę Jesenickie kolędowanie” do Sali koncertowej Kapli. Wysokie 3 miejsce zajęła Aleksandra Malarz.

 

19.11.2009 uczniowie: Igor Szczepański, Paulina Kręcichwost, Szymon Meller, Nikola Frankiewicz oraz Marcelina Kocierz wzięli udział w konkursie recytatorskim „POEZJA JESIENIĄ” w Centrum Kultury w Głuchołazach. Marcelina Kocierz otrzymała wyróżnienie. Opiekunem była p. Alicja Królikiewicz

 

*Dodano 5 grudnia  2009 r.

W środę 16 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY połączony z konsultacjami rodziców z nauczycielami.

 

Informujemy, że można do szkoły przynosić makulaturę – każda ilość mile widziana !!!

 

*Dodano 22 listopada  2009 r.

W piątek 20 listopada uroczyście obchodziliśmy 20 – lecie Konwencji o Prawach Dziecka – UNICEF.

 

6 listopada 2009 r. w gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym ''Czerwony Kozioł'' w Głuchołazach spotkali się finaliści tegorocznej trzynastej już edycji Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, której organizatorami są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Prudnik. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marlena Nowakowska (15 miejsce) oraz Aleksandra Malarz (17 miejsce). Opiekunem była p. Jolanta Gromala

 

 

*Dodano 10 listopada  2009 r.

W poniedziałek 9 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

                                                                                                     

*Dodano 27 października  2009 r.

W piątek 23 października w Centrum Kultury w Głuchołazach odbyło się V DYKTANDO ORTOGRAFICZNE. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Doering, Marlena Nowakowska, Małgorzata Serwa, Nikola Frankiewicz, Mateusz Rybak oraz Aleksandra Malarz. Opiekunem była p. Magdalena Kwit

 

*Dodano 26 października  2009 r.

W czwartek 5 listopada 2009 r. odbędzie się zebranie z rodzicami połączone z kiermaszem książki.

 

*Dodano 16 października  2009 r.

W czwartek 15 października odbył się montaż literacki z okazji rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II

 

W środę 14 października uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowała p. M. Kwit z klasą VI oraz p.  Z. Swatko z klasą I. Dzień Edukacji był jednocześnie dniem ślubowania naszych pierwszoklasistów.

 

*Dodano 4 października  2009 r.

W środę 30 września odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

                                                                                                     

Uczennice: Marlena Nowakowska i Dagmara Kowalska wzięły udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Nysie. Dagmara Kowalska z klasy 5 zajęła 12 miejsce w kategorii dziewcząt klas V a Marlena Nowakowska z klasy 6 zajęła 12 miejsce w kategorii dziewcząt klas VI.

 

                                                                                                      *Dodano 26 września  2009 r.

W sobotę 26 września nasi uczniowie brali udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Głuchołazach. Dagmara Kowalska z klasy 5 została wicemistrzynią gminy na dystansie 1000m w kategorii dziewcząt klas V a Marlena Nowakowska z klasy 6 zajęła również wysokie 3 miejsce w kategorii dziewcząt klas VI. Dziewczyny otrzymały piękne medale i dyplomy. Pozostali uczestnicy zawodów to: Patryk Setla z klasy IV ,Michał Lorenc – klasa V, Dawid Setla – klasa VI, Martyna Doering– klasa VI, Mateusz Czop – klasa IV.

 

 

*Dodano 23 września  2009 r.

W środę 23 września drużyna w składzie: Marlena Nowakowska, Michał Lorenc, Piotr Kłakowicz, Igor Szczepański, Mateusz Czop, Mateusz Setla, Szymon Garnek, Dominik Młyńczak brała udział w Miejsko – Gminnych Zawodach w Mini- Piłce Nożnej. Wyniki spotkań: Nowy Świętów-Jarnołtówek 0:0, Nowy Świętów-Polski Świętów 1:1, Nowy Świętów- SP2 Głuchołazy 0:1, Nowy Świętów-Bodzanów 0:2

 

*Dodano 22 września  2009 r.

W poniedziałek 21.09.2009 po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w międzynarodowa akcję „Sprzątanie świata”

Zgodnie z założeniami programu “Clean Up The World” 21 września wszyscy uczniowie wzięli udział w działaniach promujących idee proekologiczne:

  Oglądaliśmy filmy edukacyjne poruszające tematy: oszczędzania energii, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz  gospodarki odpadami

  Uczniowie klas I- III rozegrali turniej o tytuł „MAŁEGO EKOLOGA”

  Były klasowe quizy , pogadanki, konkursy

  Uczniowie klasy IV pod okiem p. Jolanty Gromali przygotowali tematyczny apel.

 

Uwieńczeniem pełnego wrażeń dnia było porządkowanie najbliższej okolicy.. uzbrojeni w gumowe rękawice i worki uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w teren, aby zachęcić mieszkańców Nowego Świętowa, Wilamowic i Rudawy do dbania o czystość i porządek.

 

W sobotę 19 września nasi uczniowie brali udział w Biegach ulicznych w ramach VII Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych. Świetnie wypadły Dagmara Kowalska z klasy 5 zajmując 3 miejsce w kategorii klas V oraz Marlena Nowakowska z klasy 6 zajmując również wysokie 3 miejsce w kategorii klas V. Dziewczyny otrzymały piękne medale i dyplomy. Za zajęcie 5 miejsca w kat. chłopców pamiątkowy dyplom otrzymał Patryk Setla z klasy IV. Pozostałe miejsca naszych uczniów to: Michał Lorenc – klasa V – 15m, Mateusz Setla – klasa V – 8m, Małgorzata Janik – klasa V – 9m, Mateusz Czop – klasa IV- 12m. Gratulacje !!!

 

*Dodano 12 września  2009 r.

W piątek 11 września gościł w naszej szkole mł. Aspirant Komisariatu Policji w Głuchołazach Piotr Leśniak. Spotkał się z uczniami klas I-III oraz IV-VI

 

 

*Dodano 4 września  2009 r.

W środę 9 września odbędzie się zebranie z rodzicami

 

1 września 2009 r. inauguracja nowego roku szkolnego miała w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Świętowie szczególnie uroczysty charakter.

Po mszy św. szkolnej sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Przybyli odświętnie ubrani uczniowie, przejęci rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz gość honorowy Pan Burmistrz Edward Szupryczyński.

Program artystyczny przygotowany przez p. Zdzisławę Swatko przypomniał zebranym o 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz poruszył temat kończących się wakacji.

 

Pan Burmistrz skierował do najmłodszych słowa otuchy, zachęty do  wytężonej uczniowskiej pracy oraz życzenia jak najlepszych wyników w nauce w nadchodzącym roku szkolnym.

Słowa podziękowania skierowano do dyrektor i pracowników, którzy wzorowo przygotowali naszą placówkę.

A trzeba przyznać, że w czas wakacji był u nas okresem wytężonej pracy m.in. w obu budynkach wymieniono centralne ogrzewanie, zakupiono piec CO, we wszystkich salach lekcyjnych odmalowano i odświeżono ściany. Szkoła czekała na uczniów piękna i pachnąca.

 

Dyrektor Beata Węgrzyn podziękowała władzom gminny za pomoc w przeprowadzeniu remontów oraz serdecznie powitała zebranych uczniów, a szczególnie 11 pierwszoklasistów.

Następnie przydzielono wychowawstwa poszczególnym nauczycielom, którzy na zakończenie spotkali się z uczniami w salach lekcyjnych, gdzie przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

A więc ……… ruszamy w nowy rok szkolny. POWODZENIA

 

 

 

Rok szkolny 2009/2010

                                                                                                                                                                                          

 

 

 

*Dodano 1 sierpnia 2009 r.

 

100

 

*Dodano 18 czerwca 2009 r.

17 czerwca 2009 roku, z inicjatywy Burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego, w Centrum Kultury w Głuchołazach po raz siódmy odbyła się uroczystość wyróżnienia uczniów, którzy w roku szkolnym 2008/2009 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce tj. średnią ocen 5,0 i powyżej oraz wzorowe zachowanie. 178 uczniów z Gminy Głuchołazy otrzymało: dyplomy, medale oraz talony na lody. Dodatkowo w tym uroczystym dniu nie zapomniano o sportowcach (zrzeszonych w pozaszkolnych klubach sportowych), którzy osiągnęli znaczące wyniki na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Trzynastu sportowców, z Klubu MUKS Chrobry Basket Głuchołazy i Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego, otrzymało okolicznościowe medale i pamiątkowe dyplomy. W tym roku tego zaszczytu dostąpili trzej uczniowie klasy VI naszej szkoły: Martyna Walczak, Dariusz Kozdraś i Krzysztof Sentyrz. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Anatol Bukała, oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego Magda Łacna.

 

 

 

 

*Dodano 16 czerwca 2009 r.

W niedzielę 14 czerwca w godz. 14.00 – 20.00 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik RODZINNY zorganizowany przez grono pedagogiczne szkoły i radę rodziców. Wśród wielu zaproszonych gości imprezę odwiedził Zastępca Burmistrza Głuchołaz – Roman Sambor, Sołtys Wilamowic Nyskich – Maria Rogucka, Sołtys Nowego Świętowa – Edward Słobodzian.

W programie imprezy nie zabrakło wielu atrakcji, między innymi: losowania nagród (do wygrania m.in. karnety na siłownie,  piłki nożne oraz wiele innych cennych nagród), atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy i tatuaży, gry i zabawy, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem od Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi „Sami Sobie” i Miłośników Sztuki Kulinarnej i Regionalnych Przysmaków w Wilamowicach Nyskich, kiełbaska z grilla, pyszne domowe ciasta, występ kabaretu z GCW, towarzyski mecz piłki nożnej: KS Nowy Świętów – „Wyspiarze” zakończony remisem 4:4 , występ cheerleaderek, Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Świętowie.

Sponsorami imprezy byli: Petr Nowak - LUMEN Wrocław, INTERMARCHE- Jolanta i Krzysztof Zielińscy, BRICOMARCHE- Ewa i Rafał Grzywacz, AUTO-TOMA - Paweł Mrożek, Transport - Danuta i Henryk Kamińscy, Krzysztof Gąsiorek, DROBMAR - Grażyna Zemło, Piekarnia Prudnik - Małgorzata i Mirosław Kulpa, Zakład Przetwórstwa Mięsa w Łące Prudnickiej - Paweł Aftyka, Marek Szymanowski, Beata Koczberska -   STUDIO RELAKSACJI AMBRA, Agro – Nysa Janusz Muszyński. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku.

                                  

*Dodano 9 czerwca 2009 r.

We wtorek tj. 9 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia, w programie znalazły się: zwiedzanie najciekawszych zakątków miasta połączone z poszukiwaniem wrocławskich krasnoludków, przejażdżka promem „Goplana” po Odrze, wizyta we Wrocławskim ZOO oraz pobyt w Aquaparku

 

*Dodano 8 czerwca 2009 r.

Uczniowie, którzy ukończyli rok szkolny 2008/09 z wyróżnieniem:

Klasa I: Martyna Twardosz, Klaudia Konończuk, Marcin Galec,

 Klasa II: Karolina Lorenc, Kamil Bruzi, Dominik Kuraś, 100% frekwencji - Karolina Lorenc,

Klasa III: Dominika Grabowska, Szymon Meller, 100% frekwencji - Dominika Grabowska,

Klasa IV: Paulina Staszyńska  śr.- 5,1 zachowanie – wzorowe, Aleksandra Malarz  śr.- 5,1 zachowanie – wzorowe,

 Mateusz Rybak śr.- 5,0  zachowanie – wzorowe, Michał Lorenc śr.- 4,9 zachowanie – bardzo dobre,

Klasa V: Marlena Nowakowska śr.- 5,3  , zachowanie – wzorowe, Nikola Frankiewicz  śr.- 5,1  zachowanie – wzorowe,

Martyna Doering śr.- 4,9  , zachowanie – wzorowe,

Klasa VI: Dariusz Kozdraś śr.- 5,2  ,  zachowanie – wzorowe, Krzysztof Sentyrz śr.- 5,0  , zachowanie – wzorowe,

 Martyna Walczak śr.- 5,0  , zachowanie – wzorowe,

 

Za wzorowe czytelnictwo:

Dominika Grabowska, Paweł Gromala, Martyna Doering,

 Adrian Malec, Klaudia Konończuk, Karolina Lorenc, Barbara Chwastyk.

 

Uczniowie klasy II z powodzeniem wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustracje do wierszy Bohdana Wnuka.

Ilustracje Dawida Bałosa, Dominika Kurasia i Patrycji Puczki znalazły się w wydrukowanym tomiku poezji dla dzieci.

 

W czasie wakacji 21 lipca odbędzie się wyjazd do Brzegu – kontakt w sprawie wyjazdu – p. Kozak

 

4 czerwca 2009 r. odbyła się w Głuchołazach Mini Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Wysoką 6 lokatę zajęła ucz. klasy IV – Paulina Staszyńska a 13 miejsce ucz. klasy IV - Aleksandra Malarz. Uczestnicy otrzymali cenne nagrody i miło spędzili czas przy ognisku.

 

*Dodano 29 maja 2009 r.

W czwartek 28 maja w Głuchołazach odbyły się  Powiatowe zawody lekkoatletyczne. Nikola Frankiewicz uczennica klasy V, zajęła 5 miejsce w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 6,65 m, Mateusz Wróbel uczeń klasy VI zajął 10 miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 50 metrów oraz 6 miejsce w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 7,90 m.

 

Wycieczka do Wrocławia odbędzie się we wtorek 9 czerwca,

 

*Dodano 18 maja 2009 r.

10 maja 2009 r. nasi uczniowie brali udział w Biesiadzie Czytelniczej w Głuchołazach na której ogłoszono wyniki konkursu literackiego pt. „Biblioteka moich marzeń”. Wpłynęło 34 prace, które oceniono w dwóch kategoriach tematycznych: I kategoria opowiadanie, II kategoria poezja. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący Wojciech Ossoliński – poeta, Małgorzata Dobranowska-Kuchna – filolog języka polskiego, Beata Puzia – instruktor teatru. W kategorii poezja komisja przyznała: I miejsce Adrian Szewczyk kl. VI SP Nowy Świętów, I miejsce Vanessa Matys kl. IV SP Nowy Świętów, II miejsce Joanna Zych kl. V SP nr 1 w Głuchołazach, II miejsce Lucjan Szybko Zespół Szkół przy Ośrodku Leczenia w Jarnołtówku, II miejsce Michał Lorenc kl. IV SP Nowy Świętów, III miejsce Dariusz Kozdraś kl. VI SP Nowy Świętów, III miejsce Ilona Matejek kl. V Zespół Szkół przy Ośrodku Leczenia w Jarnołtówku, III miejsce Paweł Bodziony kl. IV Zespół Szkół przy Ośrodku Leczenia w Jarnołtówku. Wyróżnienia: Kamila Gawlak kl. IV Zespół Szkół przy Ośrodku Leczenia w Jarnołtówku, Piotr Kłakowicz kl. IV SP Nowy Świętów, Agata Pietruszewska SP nr 2 w Głuchołazach, Wioletta Kozieł kl. IV SP Nowy Świętów. GRATULUJEMY UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY, KTÓRZY ZOSTALI WYRÓŻNIENI W KONKURSIE

 

 

*Dodano 16 maja 2009 r.

W sobotę 16 maja w Głuchołazach odbyły się  Miejsko – gminne zawody lekkoatletyczne. Doskonale zaprezentowali się nasi uczniowie; Nikola Frankiewicz uczennica klasy V, zajęła I miejsce i została mistrzynią gminy w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 6,50 m, Mateusz Wróbel uczeń klasy VI zajął I miejsce i został mistrzem gminy w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 50 metrów oraz wicemistrzem gminy w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 8,15 m. Gratulacje !!!

 

Dnia 15 maja 2009 odbyła się wycieczka przedszkolaków do Opola. Program wycieczki obejmował: udział w sztuce teatralnej pt. „ O młodszych braciszkach św. Franciszka w Teatrze Lalki i Aktora, wizytę w ZOO oraz Bajlandii.

UWAGA!!! Informujemy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

na leczenie naszego ucznia Szymona Kocierz

Nazwa OPP Stowarzyszenie „DOBRA DROGA”w Nysie, Numer KRS 0000218931,Cel szczegółowy dla Szymona Kocierz

nr konta - 97 1020 3714 0000 4102 0097 0954

www.dobra-droga-nysa.blog.onet.pl     

 

*Dodano 4 maja 2009 r.

14 maja (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami,

14 czerwca na terenie naszej szkoły odbędzie się FESTYN RODZINNY,

W niedzielę 3 maja delegacja uczniów: Paulina Staszyńska, Aleksandra Malarz, Piotr Kłakowicz pod opieką P. Alicji Królikiewicz brała udział w obchodach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Głuchołazach,

W czwartek 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

*Dodano 27 kwietnia 2009 r.

W poniedziałek 27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi, po apelu klasy z wychowawcami udały się sprzątać rejony.

 

*Dodano 25 kwietnia 2009 r.

Dnia 25 kwietnia zespół w składzie: Marlena Nowakowska, Jakub Szewczyk, Adrian Szewczyk zajął 4 miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – etap na szczeblu powiatowym w Korfantowie. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół z całego powiatu nyskiego: Nysy, Paczkowa, Korfantowa, Prusinowic, Skoroszyc. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań dotyczących kodeksu drogowego, pokonywali tor przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, drużyna Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach zajęła w swojej kategorii 5 miejsce.

 

*Dodano 4 kwietnia 2009 r.

W sobotę 4 kwietnia 2009 r. nasi uczniowie (Marlena Nowakowska, Małgorzata Serwa, Frach Karolina, Martyna Doering, Nikola Frankiewicz, Adrian Szewczyk, Dariusz Kozdraś) brali udział w XVII Rajdzie Kolarskim – „Witamy Wiosnę” w Głuchołazach. Uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach sprawnościowych: torze przeszkód, jeździe żółwiej, konkursie technicznym oraz konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego. Nasza drużyna zaprezentowała się doskonale !!! W kategorii chłopców szkół podstawowych tor przeszkód wygrał Adrian Szewczyk, a w kategorii dziewcząt  szkół podstawowych tor przeszkód wygrała Marlena Nowakowska. Konkurs jazdy żółwiej wygrała Marlena Nowakowska przed Martyną Doering i Nikolą Frankiewicz. W konkursie technicznym w kat. dziewcząt wygrała ponownie Marlena Nowakowska, Adrian Szewczyk zajął 3 miejsce. W konkursie wiedzy ruchu drogowego ponownie nikomu nie dał szans Adrian Szewczyk, Marlena Nowakowska zajęła 3 miejsce. W rajdzie brało kilkudziesięciu uczniów z całej gminy. W nagrodę za wysokie lokaty nasi mistrzowie otrzymali piękne puchary. W klasyfikacji generalnej rajdu zajęliśmy 3 miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy puchar.

 

*Dodano 30 marca 2009 r.

30 marca 2009 r. drużyna w składzie: Marlena Nowakowska, Adrian Szewczyk, Jakub Szewczyk, zajęła 1 miejsce w Miejsko – Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Głuchołazach. W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących szkoły naszej gminy.

W rywalizacji Gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach w którego składzie byli nasi byli uczniowie: Damian Trylich, Dominik Szewczyk i Kamil Grabowski. Nasza szkolna drużyna oraz drużyna gimnazjum będzie reprezentować gminę na zawodach powiatowych w Korfantowie w dniu 25 kwietnia 2009r.

 

 

5 kwietnia 2009 roku odbędzie się w naszej szkole KIERMASZ WIELKANOCNY – Serdecznie zapraszamy !!!

 

*Dodano 25 marca 2009 r.

Dnia 2 kwietnia 2009 r. tj. czwartek o godz. 9.00 odbędzie się SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW,

dla pozostałych uczniów jest to dzień wolny od nauki.

 

W dniach 23 - 25 marca 2009 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Rekolekcjach Wielkopostnych,

 które prowadził ks. Paweł Chudzik z Nysy 

 

*Dodano 22 marca 2009 r.

21 marca tj. sobotę braliśmy udział w Mistrzostwach Gminy w Tenisie Stołowym, najlepiej zaprezentował się uczeń klasy IV – Szymon Garnek zajmując 4 miejsce w kat. chłopców kl. I-IV

 

*Dodano 20 marca 2009 r.

Uczniowie szkoły i przedszkolaki pożegnały zimę, uczniowie klas III i IV wystąpili w uroczystym przedstawieniu, odbyły się również wybory najmilszej dziewczyny w szkole – została nią Aleksandra MALARZ z klasy IV.

 

Klasa VI brała udział w DNIU OTWARTYM w Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach

 

*Dodano 8 marca 2009 r.

W piątek 6 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet – program artystyczny przedstawili chłopcy z klasy IV, wcześniej w szkole gościła grupa teatralna z przedstawieniem pt. „Zaczarowany Młynek”

 

17 marca tj. wtorek o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 

*Dodano 28 lutego 2009 r.

Drużyna chłopców w składzie: Adrian Szewczyk, Mateusz Adamczyk, zajęła 4 miejsce w rozegranych w dniu dzisiejszym Miejsko – Gminnych Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym w Głuchołazach. W zawodach wzięło udział 15 drużyn reprezentujących szkoły naszej gminy.

 

Uczeń klasy VI Jakub Szewczyk uzyskał 9 wynik w finale VII Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego,  który odbył się 23 lutego 2009 roku w Opolu

 

*Dodano 27 lutego 2009 r.

W przypadku wystąpienia problemów z wyświetlaniem stron  proponujemy przeglądarkę internetową Opera – do pobrania na stronie http://operapl.net/  lub Mozilla Firefox – do pobrania na stronie http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

 

*Dodano 23 lutego 2009 r.

Drużyna dziewcząt w składzie: Marlena Nowakowska, Martyna Doering, zajęła 2 miejsce w rozegranych w dniu 21.02.2009 r. Miejsko – Gminnych Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym w Głuchołazach. W zawodach wzięło udział 9 drużyn reprezentujących szkoły naszej gminy.

 

 

*Dodano 18 lutego 2009 r.

W czwartek 19 lutego  o godz. 16.30 odbędzie się w naszej szkole ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

*Dodano 16 lutego 2009 r.

Drużyna w składzie : Marlena Nowakowska, Adrian Szewczyk, Dominik Młyńczak, Michał Lorenc, Szymon Garnek zajęła 3 miejsce w Drużynowych Zawodach Szachowych na szczeblu miejsko – gminnym które odbyły się 14 lutego w Szkole Podstawowej w Polskim Świętowie.

 

*Dodano 11 lutego 2009 r.

11 lutego gościliśmy firmę Kalander z Gliwic. Uczniowie poznali etapy powstawania papieru czerpanego, starego piśmiennictwa, lakowania dokumentów oraz barwienia papieru.

 

*Dodano 10 lutego 2009 r.

UWAGA!!! Informujemy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego na leczenie naszego ucznia Szymona Kocierz

Nazwa OPP – Stowarzyszenie „DOBRA DROGA” w Nysie

Numer KRS 0000218931

Cel szczegółowy – dla Szymona Kocierz

 

*Dodano 5 lutego 2009 r.

Dnia 5 lutego odbył się wyjazd uczniów na lodowisko do Głuchołaz. Odwiedziliśmy również Ognisko Plastyczne, gdzie oglądaliśmy wystawę podsumowującą I semestr zajęć.

 

*Dodano 4 lutego 2009 r.

Dnia 2.02.2009 r. uczeń klasy VI  Jakub Szewczyk zajął  5 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Technicznym w  Głuchołazach  

- na etapie miejsko – gminnym.

 

*Dodano 27 stycznia 2009 r.

INFORMUJEMY, ŻE Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH NASZA STRONA BĘDZIE DOSTĘPNA W NAJBLIŻSZYN CZASIE POD ADRESEM:

www.pspnowyswietow.za.pl , zmiana ma charakter przejściowy. Po feriach podamy stały adres strony.

 

*Dodano 21 stycznia 2009 r.

Harmonogram zadań nauczycieli i spotkań z uczniami w ramach akcji zimowej „Otwarta szkoła – Biała zima 2009” – kliknij tutaj

 

*Dodano 20 stycznia 2009 r.

„Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili.”

                                                                                                                                                         Jean de La Bruyère

 

Organizatorzy charytatywnego spotkania kolędowego,

które odbyło się w niedzielę 18.01.2009 r. w kościele parafialnym w Nowym Świętowie

składają  podziękowanie WSZYSTKIM,

którzy ofiarowali swój czas, umiejętności , datek,

aby wspomóc ciężko chorego Szymona .

Z głębi serca, w imieniu swoim oraz rodziców Szymona, serdecznie dziękujemy.

 

 

*Dodano 16 stycznia 2009 r.

Informujemy, że w 2 tygodniu ferii tj. od 26 - 30.01.2009 w szkole będą prowadzone zajęcia w ramach projektu „Biała zima 2009”

  Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w zajęciach

 

*Dodano 15 stycznia 2009 r.

Najlepsi uczniowie w nauce w I semestrze roku szkolnego 2008/09:

Klasa I: Martyna Twardosz, Klaudia Konończuk, Klasa II: Karolina Lorenc, Kamil Bruzi, 100% frekwencji - Karolina Lorenc,

Klasa III: Dominika Grabowska, 100% frekwencji - Szymon Biliński, Dominika Grabowska,

Klasa IV: Paulina Staszyńska  śr.- 5,0 zachowanie – wzorowe, Aleksandra Malarz  śr.- 5,0 zachowanie – wzorowe,

 Mateusz Rybak śr.- 4,9 zachowanie – wzorowe, Michał Lorenc śr.- 4,8 zachowanie – bdobre

Klasa V: Marlena Nowakowska śr.- 5,2 zachowanie – wzorowe, Nikola Frankiewicz  śr.- 4,8 zachowanie – wzorowe,

100% frekwencji – Małgorzata Serwa

Klasa VI: Dariusz Kozdraś  śr.- 4,8 zachowanie – wzorowe, Krzysztof Sentyrz  śr.- 4,8 zachowanie – wzorowe,

 Adrian Szewczyk  śr.- 4,8 zachowanie – bardzo dobre, 100% frekwencji – Dariusz Kozdraś 

 

 

Dnia 15 stycznia uczniowie szkoły oraz przedszkolaki brały udział w Przeglądzie Jasełkowym w Centrum Kultury w Głuchołazach.

 Przedszkolaki zajęły I miejsce w rywalizacji wśród przedszkoli naszej gminy a Kuba Szewczyk

otrzymał indywidualną nagrodę dla najlepszego aktora przeglądu.

 

Dnia 14 stycznia 2009 r. odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego w Głuchołazach,

uczeń klasy VI Jakub Szewczyk zajął IV miejsce a Krzysztof Sentyrz  zajał miejsce V .

- na etapie miejsko – gminnym.

 

 

*Dodano 12 stycznia 2009 r.

Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Parafia pw. Chrystusa Króla w Nowym Świętowie serdecznie zapraszają na

 

SPOTKANIE KOLĘDOWE

 

które odbędzie się w niedzielę 18 stycznia 2009 r. o godz. 15.00 w miejscowym kościele.

W czasie spotkania nastąpi zbiórka ofiar na leczenie naszego chorego kolegi, ucznia, ministranta SZYMONA

W programie wspólne kolędowanie z udziałem:

- chóru parafialnego,

- młodzieżowego zespołu muzycznego,

- uczniów szkoły,

- uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach,

 

LICZYMY NA PAŃSTWA OBECNOŚĆ I ZROZUMIENIE

 

 

*Dodano 12 stycznia 2009 r.

Uczeń klasy VI Jakub Szewczyk zajął I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym na szczeblu miejsko-gminnym

i dzięki uzyskaniu wymaganej ilości punktów awansował do finału wojewódzkiego w Opolu

 

* Dodano 9 stycznia 2009 r.

Uczennica klasy VI  Martyna Walczak zajęła 4 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

- na etapie miejsko – gminnym.

 

 

* Dodano 8 stycznia 2009 r.

Serdecznie zapraszamy Nasze Kochane Babcie i Dziadków na uroczystą akademię, która odbędzie się

13 stycznia 2009 r. o godz. 10.00 w przedszkolu.

 

 

* Dodano 7 stycznia 2009 r.

15 stycznia 2009 r. (czwartek)  o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami w celu podsumowania osiągnięć uczniów

 w I semestrze oraz omówienie spraw wychowawczych

 

* Dodano 24 grudnia 2008 r.
W roku szkolnym 2008/09 ferie zimowe odbędą się w terminie od 17.01.do 1.02.2009 r.

 

          Rok szkolny 2008/2009