Powrót do strony głównej

SZKOLNE AKTUALNOŚCI

**************************************************************************

26 czerwca 2015r. -  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

*****************************************************************************

STYPENDIA BURMISTRZA GŁUCHOŁAZ
We wtorek 23 czerwca w sali Centrum Kultury w Głuchołazach nasi uczniowie odebrali medale i dyplomy za rok szkolny 2014/2015. Na STYPENDIA NAUKOWE BURMISTRZA w tym roku zasłużyli uczniowie ze średnią 5,0 lub wyższą oraz zachowaniem wzorowym: Adam Dubiński, Wojciech Jankowicz, Dawid Frankiewicz oraz Jan Kwit. Wręczone zostały również nagrody za udział w konkursach przedmiotowych na szczeblu miejsko - gminnym. W konkursie języka angielskiego I miejsce zajął Dawid Frankiewicz a III miejsce trafiło do Adama Dubińskiego. W konkursie polonistycznym III miejsce zajął Adam Dubiński. Gratulujemy uczniom i rodzicom!

IMG_2824IMG_2796

********************************************************************************

WYCIECZKA DO ZOO WE WROCŁAWIU

P1130727

********************************************************************************************

**********************************************************************************************

FESTIWAL FILMOTEKI SZKOLNEJ

W dniach 11-12 czerwca uczennice naszej szkoły Natalia Grabowska i Nikola Seretna uczestniczyły wraz z p. Magdą Nogaj w Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie.

Podczas festiwalu 40 szkół z całej Polski zaprezentowało swoje projekty filmowe. Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w projekcie, dlatego cieszymy się, że nasze starania – wieczory filmowe, realizacja 3 filmów animowanych i zajęcia poszerzające wiedzę filmową –   zostały dostrzeżone!

Program festiwalu był niezwykle napięty: warsztaty, pokaz filmu „Przywódcy” i dyskusja, prezentacja swoich projektów, spotkania z ekspertami – znanymi aktorami, reżyserami i krytykami. Na zakończenie pierwszego dnia w hotelu odbyła się horrorowa gra terenowa. Drugiego dnia najwięcej emocji wzbudził w nas pokaz 5 filmów wybranych przez eksperta  Macieja Marczewskiego, ponieważ został zaprezentowany i omówiony nasz film „Podróż”! Na wielkim ekranie w kinie Elektronik Natalka mogła obejrzeć swój debiut filmowy.

IMG_2800

***********************************************************************

UROCZYSTE OBCHODY 70 – LECIA SZKOŁY – 13.06.2015r.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowy Świętowie obchodzi swoje 70 – lecie istnienia. W związku z tym na terenie Szkoły odbyły się uroczyste obchody połączone z Piknikiem Rodzinnym. Wśród zaproszonych gości obecny był zastępca Burmistrza - Roman Sambor, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej - Adam Łabaza, Naczelnik Wydziału Oświaty - Krystyna Kubiszyn, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu - Teodozja Świderska. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, następnie na cmentarzu złożone zostały kwiaty i zapalono znicze ku pamięci zmarłych nauczycieli i pracowników Szkoły. Na terenie Szkoły Dyrektor oraz zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia oraz odsłonięta została tablica pamiątkowa. W części artystycznej wystąpili uczniowie oraz została wystawiona premierowa sztuka teatralna wykonana przez nauczycieli, rodziców i absolwentów Szkoły.

Już we wrześniu 1945 roku naukę w Witowie (taką nazwę pierwotnie po II wojnie nosił Nowy Świętów) rozpoczynało 132 uczniów. Liczba ta jednak zmieniała się bardzo szybko ze względu na stale napływających nowych osadników. W czerwcu 1946 roku liczba uczniów wzrosła do 162. Utworzono siedem klas (cztery oddziały). Jedynie pierwsza klasa uczyła się osobno, pozostałe klasy  połączono ze względu na małą liczbę nauczycieli - drugą z trzecią, czwartą z piątą oraz szóstą z siódmą. Pierwszym Kierownikiem szkoły została pani Emilia Baranowska. W skład grona pedagogicznego wchodzili także: Katarzyna Stadnik, Waleria Pruszyńska i ksiądz Józef Lisowski. Od 1 września 1946 roku kierownikiem szkoły został Maksymilian Stodoła, który przybył do Nowego Świętowa wraz ze swoją małżonką Marią, która również była nauczycielką. Pan Maksymilian Stodoła przez kolejne 21 lat kierował  szkołą. Potem jego obowiązki przejął Pan Albin Kościelniak. Na przestrzeni 70 lat Szkoła prowadzona była przez 7 kierowników i dyrektorów, pracowało w niej 135 nauczycieli i 34 pracowników administracji i obsługi. Szkołę podstawową w Nowym Świętowie ukończyło – 1721 absolwentów. W roku szkolnym 1963/1964 do szkoły uczęszczała rekordowa liczba– 375 uczniów w 13 klasach.

Szkoła na przestrzeni swojej historii nosiła nazwy: Szkoła Powszechna w Nowym Świętowie, Szkoła Ogólnokształcąca stopnia podstawowego w Nowym Świętowie, Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie oraz obecnie Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie.  Nierozerwalnie ze szkołą związane było również przedszkole, które nosiło kolejno nazwy: Państwowe Przedszkole w Nowym Świętowie oraz Publiczne Przedszkole w Nowym Świętowie. Obecnie wychowanie przedszkolne prowadzone jest w przyszkolnych oddziałach przedszkolnych.

70 lat minęło… Taka okrągła rocznica skłania do chwili refleksji, zadumy nad przebytą drogą. To czas na podsumowanie wszystkich dokonań Szkoły, na które złożyła się praca i zaangażowanie wielu ludzi: dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i ich rodziców oraz przyjaciół Szkoły. To również czas na spojrzenie w przyszłość, wytyczenie nowych dróg, które w perspektywie przyszłych lat wpłyną na dalsze funkcjonowanie i rozwój placówki.

IMG_7312 IMG_7737

**************************************************************************************************

W środę 27 maja wybrani uczniowie klasy III  z naszej szkoły pod opieką Pani Violetty Zadrożny mieli możliwość zaprezentowania i  sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w gminnym konkursie ortograficznym pt. ”MISTRZ ORTOGRAFII.”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

**************************************************************************************************

NS_zjazd_A3

 

************************************************************************************

SZKOLNY DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

 Dzięki zaangażowaniu studentów PWSZ w Nysie Żanety Frąckowiak i Kamila Saweczki nasze dzieci, mamy nadzieję, będą potrafiły sie zachować w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia. Ćwiczyliśmy przez kilka godzin! Było aktywnie i wartościowo ... 05.06.2015r.

11392883_710800842362764_7063018918919966867_n

*************************************************************************************************

1.06.2015r. - Dzień Dziecka

1554570_708096319299883_3959703590909397584_n

**************************************************************************************************

Wycieczka szkolna do Torunia, Malborka, Biskupina i Gniezna

W dniach 13-15 maja uczniowie naszej szkoły: zdobyli Malbork, zakochali się w Toruniu, dotarli do pierwszej osady Polan, uklęknęli przy grobie św.Wojciecha …..krótko mówiąc przeżyli wspaniałą wycieczkę szkolną. Nie byłoby to możliwe gdyby nie dobra wola, zaangażowanie i finanse ich Rodziców. Nad ich bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwały przez 72 godziny panie: Alicja Królikiewicz, Jolanta Chrobak, Jolanta Gromala i Magdalena Kwit oraz Mamy: Ania, Basia i Marysia. W imieniu szczęśliwych dzieciaków Wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY….i już wiemy, gdzie pojedziemy za rok….w miejsca, w których jeszcze nie byliśmy

DS

***************************************************************************************************

We wtorek 19 maja uczniowie klasy III sprawdzili swoje wiadomości  w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Test składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. W przerwie między jedną i drugą częścią dzięki uprzejmości i pomocy jednej z mam dzieci miały zapewniony poczęstunek.

IMG_1730IMG_1729

****************************************************************************************************

4 maja rozpoczęliśmy szkolny projekt - "Żyj zdrowo i kolorowo!" W maju będziemy promować zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Na przerwach przypominamy grę w gumę i w klasy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy

****************************************************************************************************

Święto Konstytucji 3 Maja - delegacja naszej Szkoły w składzie: Nikola Seretna, Zuzanna Kosińska i Jan Kwit pod opieką p. Alicji Królikiewicz wzięła udział w uroczystościach organizowanych przez Centrum Kultury w Głuchołazach

11182169_778517418914084_8268796192935986178_n

***************************************************************************************************

29.04.2015r. - Udział w 11 edycji akcji - „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu” – wyjazd na mecz EKSTRAKLASY piłki nożnej

 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:0

IMG_1669

******************************************************************************************

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

IMG_1657

*************************************************************************************

Grunt to dobre wychowanie! - APEL

IMG_1656

***************************************************************************************************

23 kwietnia 2015 roku w ośrodku wypoczynkowym „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach odbył się Finał Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej Szkoły: Bartosz Świetlikowski i Jakub Skokun. Uczniowie rozwiązywali testy związane z ochroną roślin i zwierząt w parkach krajobrazowych woj. opolskiego oraz rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt.

IMG_1644

*************************************************************************************************

17 kwietnia uczennica klasy VI Agnieszka Buczyńska, pod kierunkiem p. Magdaleny Kwit, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Nie traćmy pamięci", który zorganizowany został przez Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Wśród 2 utworów zaprezentowanych przez Agnieszkę znalazł się wzruszający wiersz Antoniego Paprockiego pt. "Chleb". Chwila zadumy nad poezją jeniecką połączona ze zwiedzaniem wystaw stałych oraz terenów obozowych była dla młodych ludzi wspaniałą lekcją patriotyzmu.

WP_20150417_10_37_35_Pro

*************************************************************************************************

W środę 15 kwietnia o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.

Bezpośrednio po zebraniach odbędzie się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 70 - lecia Szkoły, Rady Rodziców i Trójek Klasowych. Zapraszamy!

**************************************************************************************************

****************************************************************************************

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

10422336_761620580603768_921512197396085528_n

*****************************************************************************************

30 marca drużyna w składzie: Adam Dubiński, Wojciech Jankowicz, Weronika Bronka i Nikola Seretna zajęła 4 miejsce w eliminacjach gminnych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Głuchołazach. Adam otrzymał indywidualną nagrodę za najlepiej napisany test w stawce 24 uczestników.

11070416_760192787413214_7302655368363909424_n

**************************************************************************************************

Uczniowie klasy IV wzięli udział w wycieczce na Uniwersytet Opolski w ramach projektu - "Fascynujący Świat Nauki i Technologii"

**************************************************************************************************

21 marca 2015 roku odbył się II Rajd Wiosenny Nordic Walking. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowym Świętowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Markowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Świętowie.

11059975_754603694638790_5322845974686461119_n11048676_754601267972366_382252492127068630_n

****************************************************************************************

WITAMY WIOSNĘ !!!

IMG_1584

****************************************************************************************

Projekt – „Dzieciństwo bez próchnicy”

18 marca gościła u przedszkolaków Pani Aleksandra Łukaszewska,

 która przedstawiła dzieciom wykład na temat – „Wspólnie zapobiegamy chorobie próchnicowej zębów”

IMG_1555

******************************************************************************

W POSZUKIWANIU WIOSNY

17 marca - klasa II i III  korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrała się wraz ze swoimi wychowawczyniami - Panią Alicją Królikiewicz oraz Panią Violettą Zadrożny- na spacer w poszukiwaniu wiosny. Przy wykorzystaniu swoich zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku oraz przyrządów, takich jak: lupy i lornetki - uczniom udało się znaleźć pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny.

**************************************************************************

16 marca zostały ogłoszone wyniki etapu szkolnego konkursów w ramach akcji "Dni Przyjaciół Lasu 2015". I miejsce w konkursie rysunkowym dla przedszkolaków pn."Bajkowy Las" zajął Piotr Skokun; I miejsce w konkursie rysunkowym "Drzewa Naszych Lasów" skierowanym do uczniów klas I-III zajęła Wiktoria Wnęk; I miejsce w konkursie multimedialnym "Przyjaciel Lasu" dla uczniów klas IV-VI zajął Adam Dubiński. Koordynatorem konkursów była Pani Agnieszka Kurosad-Bilińska. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogólnopolskie wyniki.

 

IMG_2369IMG_2376IMG_2377

**************************************************************************

Dnia 10 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III

 zorganizowany przez Panią Agnieszkę Kurosad-Bilińską i Panią Violettę Zadrożny.

Uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Zwycięzcami zostali Ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Mistrzami Ortografii zostali: Kacper Dobruk, Kinga Wiewióra, Mateusz Nieścior. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni uczniowie dodatkowo nagrody książkowe. Gratulujemy!

 

IMG_1515IMG_2380

 

*****************************************************************************************

NS_zjazd_A3

***************************************************************************************

ZAPRASZAMY NA II WIOSENNY RAJD PIESZY

pp NW MS 2015

************************************************************************

12 marca klasa IV po opieką Pani Magdaleny Kwit wzięła udział w wycieczce na Uniwersytet Opolski w ramach projektu – „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”

WP_20150312_08_49_00_Pro

****************************************************************************

Dnia 2 marca gościliśmy Panią Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach Jolantę Błaszczyk z uczniami. 10 marca gościliśmy również Panią Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach Marzenę Ludwę z nauczycielami Panem Niziołkiem i Grubiakiem. Uczniowie klasy VI brali również udział w DNIACH OTWARTYCH w Gimnazjach w Głuchołazach.

IMG_1486

*****************************************************************************

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA  organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przez Centrum Kultury oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Głuchołazach. Michał Malarz zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI a Filip Wągrodzki zajął III miejsce w kategorii klas I-III. Udział wzięli również uczniowie: Adam Dubiński i Bartek Świetlikowski

IMG_1480IMG_1481

*****************************************************************************

Udział naszych uczniów w wycieczce do Centrum Kultury w Głuchołazach na przedstawienie pt „O syrence…”

IMG_1462IMG_1467

*************************************************************************

OGŁASZAMY ZAPISY!

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie

ogłasza zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych.

Wydawanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola od 23 lutego 2015 r.

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego – kliknij tutaj!

Termin składania wniosków:

Wypełnione wnioski należy składać

od 16 marca do 27 marca 2015 r. w Sekretariacie Szkoły w  godz. 800 – 1500  

tel. kontaktowy  77 4397021

**************************************************************************************

Zainteresowanych rodziców zapraszamy
na zebranie w sprawie procedury przyjmowania dzieci do przedszkola

w piątek 20 lutego 2015r. o godz. 1700

w Sali nr 2  budynku nr 1 (tj. budynek z sekretariatem)

 

********************************************************************

Zapraszamy wszystkich Absolwentów

na obchody 70 - lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Świętowie, które odbędą się 13 czerwca 2015 roku. Szczegóły na stronie internetowej szkoły pod adresem: www.pspnowyswietow.internetdsl.pl w zakładce 70-lecie szkoły

logo1

*********************************************************************************

10 lutego 2015 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w wycieczce do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka oraz JuraParku w Krasiejowie. Był to wyjazd w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Uczestniczyła w nim klasa VI pod opieką Pani Jolanty Gromali. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki w Prehistorycznym oceanarium można było zobaczyć podwodne życie sprzed milionów lat. Spotkania z żywymi stworzeniami, którym ulegaliśmy iluzji potrafiły zamrozić   krew w żyłach… Wiele emocji wzbudzała podróż na promie kosmicznym, którym przenieśliśmy się w czasie o miliony lat. Ponadto uczniowie oglądali wystawy pt. Świadectwa ewolucji” i „Wszyscy jesteśmy braćmi”.    

image027        

***************************************************************************************

1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg Walentynki 1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg1129px-Love_Heart_SVG.svg

IMG_1441

*************************************************************************************************

16 lutego uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Kurosad-Bilińską wybrali się na wycieczkę do Leśniczówki w Markowicach. Ciekawe opowieści leśniczego, liczne ciekawostki lasu oraz obserwacja zwierząt przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze. Uczniowie mieli okazję poznać istotę zmian i konieczność przystosowania się przyrody do aktualnej pory roku. Dowiedzieli się również, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Z tego powodu zabrali ze sobą mnóstwo frykasów dla zwierząt. Na zakończenie spotkania dzieci mogły ogrzać się przy rozpalonym ognisku, zjeść pieczone kiełbaski i napić się gorącej herbatki. Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył uczniom wielu wspaniałych przeżyć i wzbudził ogromną radość. Uczniowie pełni wiedzy o lesie, z odznakami "Przyjaciela lasu" wrócili do szkoły. Już snują plany na kolejne spotkanie.

 

IMG_1421

**************************************************************************************************

Jesteśmy Mistrzami Gminy w Szachach!!!

W sobotę 14 lutego w PSP w Bodzanowie zajęliśmy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Gminy w Szachach Drużynowych w składzie: Wojciech Jankowicz, Natalia Grabowska, Jan Kwit i Aleksandra Bruzi. Drugie miejsce zajęła drużyna - PSP nr 2 I Głuchołazy, trzecie - PSP nr 1 Głuchołazy, czwarte – PSP Bodzanów, piąte – PSP nr 2 II Głuchołazy. Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych!

IMG_2319

*************************************************************************************

Nareszcie możemy się pochwalić nowym profesjonalnym logo szkoły oraz oficjalnym logo obchodów 70 – lecia szkoły

logo2     logo1

*********************************************************************************************

Zabawa karnawałowa w szkole – czwartek  - 12 lutego 2015

IMG_1298IMG_1305

*********************************************************************

Zabawa karnawałowa w oddziałach przedszkolnych – poniedziałek - 9 lutego 2015

IMG_1288IMG_1275

*******************************************************************

3 lutego w naszej Szkole wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach w Mobilnym Planetarium

 w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii

IMG_1240IMG_1242

*********************************************************************

***************************************************************************

Dyplom od Pani Minister Edukacji Narodowej za udział w konkursie - Dziękujemy!

10947178_729378507161309_4887564818846027010_n

*******************************************************************************************

Szanowni Rodzice!
W środę 4 lutego o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami podsumowujące wyniki w nauce i zachowaniu w I semestrze roku szkolnego 2014/15

*******************************************************************************************

Uwaga!!!

Wyjazd uczniów do Głuchołaz (pod opieką Pani Buczyńskiej) na spektakl „Baśń o rycerzu bez konia” odbędzie się w sobotę 31 stycznia 2015 roku o godz. 11.30 spod sklepu koło poczty w Nowym Świętowie. Spektakl rozpocznie się o godzinie 12.00 w Centrum Kultury (czas trwania 1 godz.), następnie uczniowie będą mogli wziąć udział w zabawach na lodowisku. Przewidywany powrót do Nowego Świętowa około godziny 14.15 (organizatorem wyjazdu jest Pani Buczyńska i Centrum Kultury w Głuchołazach)

****************************************************************************

Ferie w szkole – Otwarta Szkoła – Biała Zima 2015

W pierwszym dniu akcji "Otwarta Szkoła- Biała Zima 2015" dzieci wraz z p. Alą Królikiewicz i P. Magdaleną Kwit wybrały się na mroźną Grenlandię. Przewodnikiem po krainie wiecznych lodów stał się Anaruk. Był czas na poznanie nieznanego lądu, zwyczajów, gry i zabawy oraz szycie stroju dla Eskimosa. Pierwszy dzień wspólnej zabawy za nami. Trenowali również nasi karatecy.

 

IMG_2293IMG_1161

 

W drugim dniu akcji "Otwarta Szkoła - Biała Zima 2015" dzieci pod opieką p. Marii Dygnos i p. Violetty Zadrożny zapoznały się z zimowym światem zwierząt - w tym ptaków. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są sposoby ich dokarmiania. Informacje te zostały poprzedzone pogadanką tematyczną oraz projekcją filmu edukacyjnego. W trakcie trwania zajęć dzieci lepiły z plasteliny znane im zwierzęta i ptaki. Spędzony czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Pozyskaną wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać, wykazując troskę o świat przyrody, w którym żyją.

IMG_01 (9)IMG_13

W trzecim dniu akcji "Otwarta Szkoła - Biała Zima 2015" uczniowie razem z p. Magdaleną Nogaj poznawali zwyczaje Indian oraz sprawdzali swoje "indiańskie umiejętności" (skradanie się, okrzyki wojenne, rozpoznawanie odgłosów). Następnie przygotowali wioskę indiańską. Na koniec wykonali krótką animację pt."Dzień w wiosce indiańskiej". Dzień czwarty ferii zimowych w szkole stał pod znakiem zdrowej żywności, zajęcia prowadziła p. Jolanta Gromala. W piątek 23 stycznia zorganizowany został wyjazd uczniów na Orlik lodowisko w Głuchołazach, gdzie uczniowie w godz. 10.00 – 12.00 przebywali pod opieką pp. Joanny Sobków, Agnieszki Kurosad – Bilińskiej, Beaty Klimeckiej i Tomasza Jurka. Wyjazdem do Głuchołaz zakończyliśmy tygodniowy cykl zajęć opiekuńczo – wychowawczych. Dziękujemy nauczycielom, że jak co roku poświęcili swój wolny czas dzieciom, a uczniom za aktywny udział i grzeczne zachowanie. TJ

IMG_1185IMG_1178

******************************************************************************

************************************************************************************

************************************************************************

Dzień Babci i Dziadka w Oddziałach Przedszkolnych – 16.01.2015r.

IMG_2283IMG_2271

************************************************************************

16 stycznia - klasa I pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Kurosad – Bilińskiej przedstawiła nam jak bezpiecznie spędzić czas ferii zimowych, wręczone zostały również dyplomy za udział w mistrzostwach szkoły w piłkarzykach stołowych oraz szachach.

IMG_2235IMG_2258

***************************************************************************

JASEŁKA W ŚWIETLICY W WILAMOWICACH NYSKICH – 4 stycznia 2015r.

IMG_2222IMG_2217IMG_2230

************************************************************************************

*************************************************************************************

Jasełka  i wigilia szkolna

IMG_2096IMG_2133IMG_2116

**********************************************************************************

W grudniowe popołudnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na warsztatach plastycznych „Pomocnicy Świętego Mikołaja”,

aby wspólnie wykonać świąteczne kartki dla przyjaciół i sponsorów naszej szkoły.

 Spotkanie upłynęło w twórczej atmosferze, a rezultaty naszej pracy już niebawem dotrą do Państwa.

 

10850228_701840926581734_3698332623310676258_n

 

********************************************************************************

karta_dzidka

*******************************************************************************

"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"


Filmik przygotowany techniką animacji poklatkowej przez uczniów klasy V, pod opieką p. Magdaleny Nogaj w ramach konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Książki naszych marzeń"
Gratulujemy debiutu filmowego i mocno wierzymy, ze wymarzone książki trafią właśnie do naszej biblioteki szkolnej.

link do filmu pt. „Podróż” - https://www.youtube.com/watch?v=PG4DhHMObcY&feature=youtu.be

******************************************************************

Dnia 5 grudnia gościliśmy ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA,

naszemu wielkiemu Przyjacielowi Szkoły - Panu MARKOWI SZYMANOWSKIEMU – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

DSC03709

**********************************************************************

26 listopada odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA

***********************************************************************

29 listopada nasi uczniowie: Aleksandra Pietrzykowska i Wojciech Jankowicz pod opieką sensei Janusza Łydki  i  sensei Arkadiusza Bukały wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju w Karate Tradycyjnym o Puchar Burmistrza Kluczborka. Wojtek zajął III miejsce w swojej kategorii – Gratulujemy!

10802016_814877955218361_2251099529056709346_n

*************************************************************************

Misiowe urodziny – 24 listopada 2014

10689887_690561794376314_3292081862816313075_n

*************************************************************************

Super! I miejsce Agnieszki Buczyńskiej w eliminacjach miejsko - gminnych XXI Konkursu Recytatorskiego "Poezja Jesienią" - Gratulujemy!

10250200_690356307730196_1537023039570434416_n

*********************************************************************

Projekt CEO - „ (Za)maluj na lokalnie”

 

Podwórko naszej szkoły pięknieje!!!! W sobotę 22 listopada nasza szkoła dzięki inicjatywie grupki uczniów z klas IV-VI oraz zaangażowaniu Piotrka Siemieża i Mateusza Siemieża wzbogaciła się o kolejny piękny mural.
Uczniowie pod opieką pani Magdy Kwit realizowali projekt pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej „ (Za)maluj na lokalnie” , który miał na celu uświadomienie dzieciom ich wpływu i odpowiedzialności za przestrzeń publiczną, w której żyją. W czasie zajęć projektowych m.in. dyskutowali o swoim wpływie na miejsce, w którym mieszkają, opracowywali szablony, które później nanieśli na własna ściankę graffiti, przygotowali miksturę z mchu, z której zostało wykonane ekologiczne graffiti, spisali kontrakt dotyczący zasad pracy przy tworzeniu muralu.
Sobota, choć zimna, pełna była radości i pozytywnych emocji.
Serdecznie dziękujemy Piotrkowi i Mateuszowi, którzy poświęcili swój czas i talent, aby zmienić szarą przestrzeń wokół naszej placówki. Mamusiom: p. Marzenie Matys i p. Monice Szczepańskiej, które zadbały, aby brzuchy dzieciaków i grafficiarzy były pełne oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach, która pozytywnie rozpatrzyła złożony przez szkołę wniosek o dofinansowanie działania, dzięki temu mogliśmy zakupić farby.

 

10334314_690352621063898_3596736478928459338_n10696370_690337994398694_7227766661080738631_n

 

**********************************************************************

W piątek 21 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystej promocji publikacji "Wędrówki Pograniczem" autorstwa ks. Tomasza Horaka, która odbyła się w Centrum Kultury w Głuchołazach

1507593_689077784524715_2425312109730356428_n

***********************************************************************

Warsztaty radiowe w LO Głuchołazy – 21.11.2014r.
Uczniowie: Adam Dubiński, Jasiek Kwit i Kuba Zygoń wraz z opiekunem p. Magdą Kwit wzięli udział w warsztatach dziennikarskich „Na falach radia” zorganizowanych przez Liceum Ogólnokształcące w Głuchołazach. Gościem spotkania był Paweł Konieczny- dziennikarz Radia Nysa FM.

1377240_690333311065829_3231099372690818227_n10703816_690333157732511_2600157964781042583_n

******************************************************************************************

Informujemy, że w dniach 24 listopada do 5 grudnia, przeprowadzimy w naszej szkole zbiórkę groszy na górę grosza. Pieniądze zostaną przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które zajmuje się budową domów dziecka dla dzieci, które nie mają swoich rodzin. Codziennie będziemy przychodzić do Waszych klas, ze specjalną puszką, która mamy nadzieję szybko się zapełni w myśl powiedzenia „Jeden grosz znaczy niewiele ale góra grosza jest największa na świecie.”

 

gora-grosza-300x135

*********************************************************************************************

ZAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE INNYM!!!

Uczniowie naszej szkoły od lat zbierają nakrętki niosąc pomoc potrzebującym.

 Dziś w odpowiedzi na apel  http://www.glucholazyonline.com.pl/wiadomosci/4433-zbieramy-nakretki-strazak-walczy-o-powrot-do-domu

 z radością przekazaliśmy cztery 120 litrowe worki. Zbieramy nadal!!! Zachęcamy też wszystkich mieszkańców do przynoszenia nakrętek do szkoły!

20141120_125212_resized

************************************************************************************************

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Przewodnicząca:

Nikola Seretna,

Zastępca:

Jan Kwit,

Sekretarz:

Milena Kobienia.

Członkowie  Rady Samorządu Uczniowskiego:

Filip Wągrodzki,

Bartek Świetlikowski,

Jakub Zygoń.

********************************************************************************************

20 listopada uczniowie: Agnieszka Buczyńska, Zuzia Kosińska oraz Wojtek Jankowicz przygotowani przez p. Magdalenę Kwit uczestniczyli w XXI Konkursie Recytatorskim z cyklu „Poezja Jesienią” organizowanym przez Centrum Kultury W Głuchołazach.

DSC03679

**************************************************************************************************

Sukces naszych uczniów!

Adam Dubiński (kl. VI) zajął 1 miejsce, Jan Kwit  (kl. VI) – 3 miejsce a Aleksandra Bruzi (kl. V) 6 miejsce w FINALE MAŁEJ OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ

20 listopada 2014r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach odbył się finał MAŁEJ OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół powiatu nyskiego i prudnickiego. W olimpiadzie wzięło udział 41 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy dotyczące parków krajobrazowych woj. opolskiego oraz rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Opiekunem była p. Jolanta Gromala  - GRATULUJEMY!

IMG_1701IMG_1703IMG_1702

*********************************************************************************************************************************

*************************************************************************************************************************************

We wtorek 11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w Głuchołazach

Niepodlegla48 HDTV 1080

**************************************************************************************************************************************

*************************************************************************************************

9.11.2014r. – Montaż słowno – muzyczny „Słowem i pieśnią o niepodległości” w świetlicy w Wilamowicach Nyskich

IMG_1436

*********************************************************************************************************

**********************************************************************************************************

3 listopada 2014r. – Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

IMG_0984

************************************************************************************************************

23 października 2014 – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

20141023_DSCF1284

**************************************************************************************************

20 września w naszej szkole zorganizowano SZKOLNY DZIEŃ ZWIERZAKA.  Zawitały u nas psiaki, chomiki, świnki morskie,  króliki, żółwie i rybki. Ci, którzy nie mogli przyprowadzić do szkoły swoich pupili wykonali plakaty oraz przynieśli zdjęcia zwierząt. Każdy miał możliwość przedstawienia swojego ulubieńca oraz opowiedzenia o jego przyzwyczajeniach.  Na godzinach wychowawczych o trudach opieki nad zwierzętami opowiedziała nam pani Sylwia Zioło- technik weterynarii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia, szczególnie rodzicom, którzy dostarczyli czworonogi do szkoły.

DSC3660

******************************************************************************************************

W środę 15 października z inicjatywy pani Magdy Nogaj w naszej szkole odbył się pierwszy WIECZÓR FILMOWY. Organizatorka spotkania wybrała niełatwe kino szwedzkie i film „Ronja córka zbójnika” . W spotkaniu licznie wzięli udział uczniowie klas IV- VI, którzy poza obejrzeniem filmu spędzili długi jesienny wieczór na pogawędzę o kinie i ulubionych filmach. Nie zabrakło również popcornu i miłej atmosfery. Już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie.

P1110450

 

**********************************************************************************************************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

IMG_1286

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Alicja Królikiewicz otrzymała Nagrodę Burmistrza Głuchołaz

za wysiłek i starania podejmowane na rzecz edukacji dzieci i młodzieży – Gratulujemy!

DSC06995

*************************************************************************************************************************

plakat_filmowy_nowy(1)

*********************************************************************************************

7 października wzięliśmy udział w wycieczce do Teatru Lalki i Aktora w Opolu w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. W programie wyjazdu był udział w spektaklu, warsztaty oraz zwiedzanie teatru.

logof

IMG_1098

 

*********************************************************************************************

Uczniowie naszej szkoły będący zawodnikami Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Tradycyjnego Valachia Cup 2014, który odbył się 04.10.2014r. w Vsetin - Roketnice (Czechy). Największy sukces odniosła ucz. Wiktoria Talarczyk zajmując III miejsce w konkurencji KATA. Na wyróżnienie zasługuje również występ dwóch pozostałych naszych uczniów: Tomasza Pietrzykowskiego i Mateusza Nieściora. Uczniów trenuje sensei Janusz Łydka. Gratulujemy! TJ

 

10629607_786807818025375_5289386461176180253_n10649451_786807241358766_767533237881122084_n

*************************************************************************************************************************************************

W sobotę 4.10.2014r. grupa 35 uczniów i rodziców na czele z przew. Rady Rodziców naszej szkoły p. Moniką Szczepańską wzięła udział w rajdzie pieszym pn. Babie Lato w Górach Opawskich     TJ

IMG_1002IMG_1001

***************************************************************************************************************************************************

Nasi uczniowie na biegach ulicznych w Głuchołazach

DSCF1106

***************************************************************************************************

W dniu 18 września uczniowie klasy II i III  aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ”SPRZĄTANIE ŚWIATA”, wykazując tym samym proekologiczną postawę. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie wraz z nauczycielami zadbali o czystość wokół naszej szkoły.

20140918_110909

 

*****************************************************************************************************

W poniedziałek 15 września odbyło się spotkanie z Policjantami zorganizowane przez Panią Agnieszkę Kurosad-Bilińską. Celem spotkania było uzmysłowienie uczniom wagi, jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią. Policjanci w sposób dostępny przybliżyli im zasady ruchu drogowego, celowość noszenia emblematów odblaskowych, utrwalili znaki drogowe, jakie najczęściej spotykają w drodze do szkoły, uświadomili, jak ważna jest prawidłowa postawa ich samych w razie jakiegoś zagrożenia czy też niebezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzenia sprzętu policyjnego, a pierwszoklasiści dodatkowo otrzymali znaczki odblaskowe.
Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają podziękowania z życzeniami dalszej, owocnej współpracy.

IMG_0995

********************************************************************************************

 

W sobotę 13 września Weronika Bronka zajęła 6 miejsce w miejsko - gminnych biegach przełajowych w Głuchołazach

5

***************************************************************************************************

 

9 września odbył się wyjazd naszych uczniów do Centrum Kultury w  Głuchołazach na przedstawienie teatralne ,,Przygody małego M ‘’. Przedstawienie realizowane było w ramach projektu Akademia teatralna dla osób niepełnosprawnych  - ,,Nasze korzenie” .

 

***********************************************************************

W niedzielę 7 września  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu projektu Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi Sami Sobie w Wilamowicach Nyskich – Kulinarny Skarbiec Wilamowic

IMG_0961

 

****************************************************************************************************

1 września 2014 r. inauguracja nowego roku szkolnego miała w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Świętowie szczególnie uroczysty charakter. Po mszy św. szkolnej sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Przybyli odświętnie ubrani uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście honorowi: Pan Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński, Proboszcz ks. dr Tomasz Horak oraz radny Rady Miejskiej Artur Kamiński. Pan Burmistrz wręczył akt powierzenia funkcji dyrektora szkoły Panu Tomaszowi Jurkowi i podziękował Pani Alicji Królikiewicz za sprawowanie funkcji Zastępującej Dyrektora Szkoły w poprzednim roku szkolnym. Dyrektor szkoły powitał zgromadzonych gości, przedstawił nowych nauczycieli i wychowawców. Wychowawczyni klasy I Pani Agnieszka Kurosad- Bilińska przedstawiła uczniów klasy pierwszej a na zakończenie uroczystości nowi uczniowie wraz z rodzicami ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

31

 

*********************************************************************

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej. Msza św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym. Po oficjalnym rozpoczęciu rodzice uczniów klas pierwszych spotkają się z dyrektorem szkoły w celu podpisania umowy użyczenia podręczników i materiałów edukacyjnych.

 Obecność rodziców pierwszoklasistów - obowiązkowa!


Pierwsze zebranie z rodzicami odbędzie się w środę 3 września o godz. 17.00 w sali nr 7

***********************************************************************

W środę 2 lipca 2014 roku odbyła się „Nocka w szkole”. Pod opieką p. A. Królikiewicz i M. Kwit uczniowie w atrakcyjny sposób spędzili wolny czas w czasie wakacji w szkole.

IMG_0436

 

Rok szkolny 2014/15